Sari la conținut
Forum Roportal
Itsi Bitsi

Invidia intre colegi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

la noi a fost mereu din clasa 1 pana in facultate, mereu am avut chestii de invidie, raca, unii mai lingusitori, unii mai bogati etc etc. si din pacate asa e si in viata si la munca si p[fff m-am saturat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

peste tot si in toate timpurile au fost, sunt sifonari si pupincuristi...nu prea sunt afectata de ei pentru ca ii tin la distanta si ii strivesc cand am ocazia....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la noi a fost mereu din clasa 1 pana in facultate, mereu am avut chestii de invidie, raca, unii mai lingusitori, unii mai bogati etc etc. si din pacate asa e si in viata si la munca si p[fff m-am saturat

si se sufera din invidia asta, nu? ajungi sa te simti inferior, te compari mereu cu persoana respectiva, ii studiezi mereu faptele/reactiile....

banii sunt un mare motiv de invidie...eu eram invidioasa in ciclul primar pe o colega bogata care primea cele mai bune roluri la serbari, ii placea formula 1 si statea mereu cu baietii, invatatoarea o dadea mereu exemplu, etc

 

peste tot si in toate timpurile au fost, sunt sifonari si pupincuristi...nu prea sunt afectata de ei pentru ca ii tin la distanta si ii strivesc cand am ocazia....

are rost sa-i pedepsesti sau sa te razbuni pe ei? sau, la ce te referi cand spui "strivit"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la baieti e alta treaba....femeile sunt mult mai rautacioase...voi sunteti mai relaxati, va multumiti cu un "ok", in schimb femeile au nevoie de detalii, barfa, etc

 

Ei, na, crezi? Barbatii vor muuult mai multe detalii si sunt mult mai curiosi decat femeile. Si nu o zic rautacios, e un fapt.

Nu toate femeile sunt curioase si barfitoare si nu toti barbatii sunt discreti si dezinteresati de lucrurile astea.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si se sufera din invidia asta, nu? ajungi sa te simti inferior, te compari mereu cu persoana respectiva, ii studiezi mereu faptele/reactiile....

banii sunt un mare motiv de invidie...eu eram invidioasa in ciclul primar pe o colega bogata care primea cele mai bune roluri la serbari, ii placea formula 1 si statea mereu cu baietii, invatatoarea o dadea mereu exemplu, etc

 

 

are rost sa-i pedepsesti sau sa te razbuni pe ei? sau, la ce te referi cand spui "strivit"?

ii demasc, ii pun intr-o situatie jenanta ... de obicei cu atat reusesc sa ii fac sa-si vada de treaba cel putin in ce ma priveste....nu ma razbun si nu pedepsesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei, na, crezi? Barbatii vor muuult mai multe detalii si sunt mult mai curiosi decat femeile. Si nu o zic rautacios, e un fapt.

Nu toate femeile sunt curioase si barfitoare si nu toti barbatii sunt discreti si dezinteresati de lucrurile astea.

inseamna ca am avut eu ghinion, ca eu numai femei de genul asta am vazut, iar barbati...toti cuminti, fiecare cu treaba lor :roll:

 

poate ardelenii is barbati mai buni :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am fost nicidoata invidios pe colegii mei, pentru ca nu mi-a pasat. Dar tin minte ca tot timpul exista o lupta crancena intre fete. Cel putin la mine in clasa, invidia si-a facut simtita prezenta doar intre fete...

 

poate ardelenii is barbati mai buni :P

Cu siguranta :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×