Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Dragostea si egoismul: care e granita?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred ca dragoste e atunci cand si cel fricos devine curajos. Dar nu mizati pe metamorfoze, alegeti-va oameni care sunt deja curajosi. Numai oamenii curajosi pot iubi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da. Doar ca pe langa iubire vrei si sex. Si daca partenerul iubit nu iti ofera, primesti de la altul.

Noua, oamenilor, ne place de multe ori sa ne ascundem mizeria dupa vorbe frumoase. Sunt rari oamenii care nu doar predica pentru a fi apreciati de audienta, ci si fac ceea ce predica ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba da. Doar ca pe langa iubire vrei si sex. Si daca partenerul iubit nu iti ofera, primesti de la altul.

Noua, oamenilor, ne place de multe ori sa ne ascundem mizeria dupa vorbe frumoase. Sunt rari oamenii care nu doar predica pentru a fi apreciati de audienta, ci si fac ceea ce predica ei.

daca partenerul nu iti ofera, poti sa discuti asta cu el, nu sa te duci la altul... :o:

Noua, oamenilor, ne place de multe ori sa ne ascundem mizeria dupa vorbe frumoase

te referi la cineva anume?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am incredere in vorbele frumoase, nevoile sunt implacabile pentru egoisti si pentru personalitatile slabe.

Nu am vazut niciodata rezolvat prin discutii, ca tot exista nodul ala in gat de a vorbi si ori iese ceva balmajit din care fiecare intelege ce vrea, ori iese ceva agresiv din care niciunul nu mai intelege nimic. Balmajit ca ii e frica sau agresiv tot de frica - frica de a fi judecat, respins, parasit, devalorizat, de a rani sentimentele partenerului (ceea ce poate duce la o forma sau alta de abandon).

Daca ma refer la cineva anume de pe acest forum ma intrebi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×