Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 1 minut, The Unknown a spus:

   

In orice caz arati multi mai bine decat acesti domni, n-ai de ce sa-ti faci probleme sau alte ganduri decat pozitive.  

Eee, așa mai merge! 

Plecăciuni, doamnă! 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 06.08.2010 la 22:54, gargbird a spus:

ce diametru ar trebui sa aiba cercul meu ca sa am parte de liniste?

acu vazui ca tu ai inventat distantarea sociala

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 22 minute, Olivier Dzidzi a spus:

Cum e corect: mortul omoară viul sau viul învie mortul?

Venea omoara pe Siret

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Amintire de ieri.

M-am întâlnit la înmormântarea lui Simi cu mulți prieteni vechi și, inevitabil, am depănat amintiri. Printre ele, una super-super faină, din 2010, la întrunirea moto de la Voievodeasa-Sucevița.

Un prieten comun, mare amator de întruniri moto bine stropite cu bere, n-a băut nimic în prima seară. Se jurase la biserică, pe un an de zile, da' a ales prost perioada, că omu' nu mai băuse de trei luni, dar sezonul moto era abia la început...

A doua seară, concert, atmosferă, foc de tabără, tochitură la ceaun, chestii. Omu', amărât maxim. El, care era sufletul petrecerilor, el, care behăia cel mai tare când se îmbăta, de nu putea nimeni să doarmă de răul lui, stătea pe uscat... Nu vorbea cu nimeni, sugea din când în când dintr-o sticlă cu apă plată.

Bineînțeles că a fost ținta tuturor miștourilor din Univers.

La un moment dat a plecat hotărât spre rulota cu bere. A luat o cutie, a desfăcut-o și și-a turnat-o în cap! Noi eram pe jos de râs! Dar faza fazelor fazelor a fost când a desfăcut a doua cutie cu bere, a zis "Să-mi bag picioarele!" și a topit jumate de doză dintr-o înghițitură. Ei, exact în momentul ăla i-a sunat telefonul! Iar unul din băieți i-a zis: "Coae, ai pus-o! Te sună Dumnezeu că ai băut peste jurământ!" :lol2: :lol2: :lol2:

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×