Jump to content
Forum Roportal

Rate this topic

Recommended Posts

1. Amintire de ieri.

M-am întâlnit la înmormântarea lui Simi cu mulți prieteni vechi și, inevitabil, am depănat amintiri. Printre ele, una super-super faină, din 2010, la întrunirea moto de la Voievodeasa-Sucevița.

Un prieten comun, mare amator de întruniri moto bine stropite cu bere, n-a băut nimic în prima seară. Se jurase la biserică, pe un an de zile, da' a ales prost perioada, că omu' nu mai băuse de trei luni, dar sezonul moto era abia la început...

A doua seară, concert, atmosferă, foc de tabără, tochitură la ceaun, chestii. Omu', amărât maxim. El, care era sufletul petrecerilor, el, care behăia cel mai tare când se îmbăta, de nu putea nimeni să doarmă de răul lui, stătea pe uscat... Nu vorbea cu nimeni, sugea din când în când dintr-o sticlă cu apă plată.

Bineînțeles că a fost ținta tuturor miștourilor din Univers.

La un moment dat a plecat hotărât spre rulota cu bere. A luat o cutie, a desfăcut-o și și-a turnat-o în cap! Noi eram pe jos de râs! Dar faza fazelor fazelor a fost când a desfăcut a doua cutie cu bere, a zis "Să-mi bag picioarele!" și a topit jumate de doză dintr-o înghițitură. Ei, exact în momentul ăla i-a sunat telefonul! Iar unul din băieți i-a zis: "Coae, ai pus-o! Te sună Dumnezeu că ai băut peste jurământ!" :lol2: :lol2: :lol2:

• Like 3

Acum 1 minut, The Unknown a spus:

:resent:  e foarte greu de urmarit asa un convoi la ultimul drum. 

A fost dorința familiei. E foarte greu, dar e un semn de prețuire și respect. Noi, motocicliștii, suntem pe undeva cam cum erau cavalerii din veacurile trecute. Suntem greu de observat în viața de zi cu zi, dar când un semen de-al nostru pleacă dintre noi, el nu va pleca niciodată singur. Au fost prieteni de-ai mei care au venit de la 600 de kilometri distanță, au aprins o lumânare, și-au luat rămas-bun și au plecat înapoi, pentru că trebuiau să ajungă a doua zi la serviciu! 

• Like 3

Hahaha, ce tare!

Totuși, nu o văd pe Clio. Cliooo! Guriță cărnoasă, frumoasă și dulțe!

• Like 4

Foaie verde rozmarin, eu iau t******l cu gin.

Foaie verde de sulfina, mi-aș cam t****-o la piscină.

• Like 4

La ‎15‎.‎07‎.‎2020 la 20:06, MissHyde a spus:

Foaie verde rozmarin, eu iau t******l cu gin.

Foaie verde de sulfina, mi-aș cam t****-o la piscină.

:lol2:

• Like 2