Sari la conținut
Forum Roportal
Burel001

La moda cu orice pret?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ne place sa fim la moda. Trendy si Kinky ,l-au inlocuit de mult pe uzatul Cool.

Asadar este trendy ,kinky si cool sa avem parul uleios si naclait de gel ,de parca nu am vazut samponul de vreo doua luni.

Neaparat trebuie sa purtam tunsoarea tip Oblio,cu creasta aia sculata amenintator ,de parca da prostia pe afara prin par.

Este misto sa ne atarne turul pantalonilor pe la genunchi ,iar Jeansii trebuie musai sa fie uzati din fabricatie, rupti vai mama lor ,dar cu schepsis,captusiti sub jumulitura.Asta daca ruptura cu pricina,nu este contributia "geniala" a proprietarului . Arata ei ca la a treia generatie de purtatori ,dar sunt kinky deh !

Suntem tari ,daca purtam adidasii desfacuti la sireturi ,cu limba labartata gretos in afara.

Inca mai smecheri suntem insa in slapi. Cu calcaiele scorojite si unghiile facute cu negru de praf si transpiratie.

Sa nu le uitam nici pe domnisoare,dudui,domnite,paragladine,basoalde. Nu conteaza, bluza este de vreo zece deste' in toate directiile. Cu vedere la silicoanele umflatele si revarsate peste decolteul tip corset si la piercing-ul de sticla ordinara din buric.

Fustita este neaparat cat juma de bluza, cu vedere la celulita de pe coapse ,iar in alergare pe trecerea de pietoni,cu vedere larga, la popoul dezgolit de cel mai minuscul tanga . Mai trendy este insa un chilotel inca mai snuruit decat tanga,am uitat acum numele lui cel laudat, dar parca nici n-ar fi acolo unde-i este locul.Sau poate chiar nu este si avem fita maxima,fara lenjerie ,ca vedetele din showbiz vanate de paparazi.

Si ei si ele,la pantalonasi,neaparat talie joasa si larga . Larga nu-i obligatoriu ,dar este materialul prost , sunca-i lata pe solduri ,asa incat cedeaza dracului tesatura . Rezultatul este mirific. Se vede in toata splendoarea, culoarea lenjeriei,noada curului si jumatate din buci. Parca ai si o senzatie olfactiva falsa ,indusa de cea vizuala.

Nu mai insist. Ce sa stiu eu ,un iesit din trend ,cand nici macar o manea ca lumea nu stie urechea mea sa aprecieze :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fustita este neaparat cat juma de bluza, cu vedere la celulita de pe coapse, iar in alergare pe trecerea de pietoni, cu vedere larga, la popoul dezgolit de cel mai minuscul tanga.

 

denota un strigat disperat dupa atentie a generatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si voua nu va placeeee.. deloc! daca s-ar imbraca toate cu haine care sa nu lase nimic la vedere, voi in ce v-ati mai priponi ochii?

A, sau asta este valabil numai pentru alea suncate, alea slabe au voie? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

observatiile mele:

-mai nou baietii tin sa fie cat mai slabi, pentru a arata "bine" in haine mulate, skinny, in vitrine apar manechine barbatesti extrem de siluete; poarta blugii cu talie pe la jumatatea bucilor, culmea este ca sunt pantaloni skinny astfel croiti incat nu-i mai poti ridica pe talie firesc. Fetele au inceput sa se simta bine cu sunculite si acum au inceput baietii.

-tinerii au coafuri, freze cu breton imens care sa le acopere ochii, o fi o declaratie probabil pe care insa n-o pricep, imediat o sa-i vad cu pungi de hartie pe cap gaurite ici- colo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si voua nu va placeeee.. deloc! daca s-ar imbraca toate cu haine care sa nu lase nimic la vedere, voi in ce v-ati mai priponi ochii?

 

daca vezi din start totul, nu mai ramane doar sa faci sex.

Eu consider mult mai atragatoare o femeie imbracata intr-o tinuta de afaceri. am observat cu regret ca majoritatea femeilor poarta blugi, mai ales stramti care le determina sunculitele sa iasa afara.

o fusta, rochie, poate sa ascunda unele imperfectiuni :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Modul in care ne alegem hainele nu mai reprezinta o informatie viabila despre caracterul persoanei respective. Curentele "obligatorii" ale modei denatureaza o regula valabila candva: "Spune-mi cum te imbraci ,ca sa-ti spun cine esti".

In spatele cultivarii acestor trenduri penibile ,stau interesele unor trusturi din industria modei, sustinute parsiv de media .

Imi este foarte greu sa despart imaginea de continut, in privinta tinerilor imbracati ,incaltati,tunsi ,coafati,machiati, cu toate ororile estetice posibile. Totul prezentat ca pe o virtute a tanarului modern.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne place sa fim la moda. Trendy si Kinky ,l-au inlocuit de mult pe uzatul Cool.

Asa este. Daca unii mari vizionari ai modei se trezesc noaptea si spun ca e la moda sa umbli cu chilotii pe cap, ca e trendy :lol2: , lumea o face. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai gretosi mi se par baietii/ barbatii carora li se vede curul paros din cauza taliei joase si nu au nici macar chiloti :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ingrijit este una,ce vedem in curentele considerate la moda este cu totul altceva.

Am vazut un reportaj despre modul cum trebuie sa te prezinti la un interviu de angajare sau la o negociere.

Cvasi totalitatea tinerilor abordati pe subiect,o tineau una si buna :

Ma duc imbracat ca de obicei, nu vad de ce nu as face-o,asta sunt,cine vede valoarea mea ca viitor potential angajat/partener , este in regula,cine nu ,sa fie sanatos.

De partea cealalta insa ,reprezentantii angajatorilor sau partenerilor de afaceri,spuneau altceva:

Daca imi vine unul/una ,la un interviu sau negociere , acoperit de piercing-uri si descoperit pe unde nu ar fi cazul, slinos,geluit, cu toalele mototolite,roasa,franjurate, tunsoare suspecta de emo ori machiaj "inovator", ii zambesc frumos si in 30 de secunde intalnirea a luat sfarsit. Exceptie face cazul cand in alea 30 de secunde , poate argumenta convingator,cam cate zerouri in coada unei cifre diferite de zero, poate produce in contul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×