Sari la conținut
Forum Roportal
Karusko

Locul meu nu este aici ...!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar crezi ca eu imi gasesc locul intr-o tara cu 99% halucinanti ? Daca zici ca vrei sa te bucuri de lucruri simple, incearca sa cunosti oameni care merg pe munte (nu manelisti daia la gratar, ci adevaratii iubitori ai muntelui). Desi si aia au fitele lor. Or iubi simplitatea muntelui, dar nu iubesc simplitatea adidasului si te iau cu fite de bocanci si cine stie ce alte echipamente. :rot:

Sal,

Uite ca spre "stupoarea " voastra, si eu traiesc cam acelasi lucru..desi, am 39 de fapt 40...si credeti-ma, am trecut prin ceva experiente pana acum...iar cand credeam ca gasisiem perechea desi, era vai d emama ei dpdv material, noroc ca am eu casa, mi-a "tras-o" dupa 5 ani si a plecat in State..de unde pan atunci, ajuta 2 vecine sarace cu alimente..si credeam ca nimic nu ne poate desparti..e uite ca omu cum da de ban, se schimba rau..si nu mai poti pune baza pe el..nu tine numai de tine, tine de destin, de hazard daca vrei, poti cauta 1000 de femei romantice, depinde cum vad ele ideea cu lumina lunii, pe plaja..daca esti la un hotel de 5 stele in caraibe, sigur..nu?se vede mai frumos decat de la vama..ptr ca, asa vad ele..parte din ele, nu toate..scuzati cinismul, daca dai numai peste - genul predominant azi- ex. Columbeanca- in care poti fi urat cu spume, daca ai banu, e ok..tot inutil e. Si din pacate, femei reale, sunt cam raritati.. In primul rand, omul a exprimat niste sentimente- ptr ca se simtea prea singur, e cumplit, in fata unui monitor la fel de rece ca si voi..indiferent care e varsta lui, nu e nici o diferenta- si din pacate, stiu ce spun, am 39 de ani..deci experienta cu femeile si virtuala gramezi..in loc sa-l incurajati, unii faceti misto de un suflet mai sensibil..macar, lasati-l in pace, daca nu puteti sa-i faceti un bine, dar de..ptr asta trebuie ceva..in al doilea rand, maestre cu bocancii, eu sunt muntoman,si nu am fite cu nush ce bocanci,sapt asta am fost la munte in adidasi, nu mai absolutiza sa creada lumea ca noi suntem niste ciudati, aiuriti care sunt obsedati de bocanci si urcat pe coclauri...bocanci ieftini- pana in 1oo de lei, facuti ptr italieni, gasesti langa metrou aparatorii patriei si in obor in zona tarabe, bocanci tapeni, ieftini, piele, e o straduta, si un depozit unde au perechi, cu foarte mici defecte, refuzate, firma e grisoft, scuze ptr offtopic si nu e reclama, urcatul pe munte e unul din cele mai frumoase lucruri, ptr ca natura iti e fidela, oamenii nu..inafara de asta, Bucegii si muntii nostri, poarta enigme f vechi- ruine de cetati dacice, care, orice roman, ar trebui sa fie intersat sa le vada, ptr ca ar deveni mandru..cati dintr noi stiu ca la sarmisegtuza, exista un calendar dacic la fel de precis ca cel mayas?si ca niste idioti au dat foc la stalpii de lemn?puteti vedea la locuri asta in "paranormal'..sunt multe lucruri d evazut si descoperit, ptr ca doar asa uiti de melancolia din suflet..baiatul, are dreptate..traim intr-o lume de suprafata,neintersata decat de ea insasi si nu de a darui reciproc afectiune,ptr ca sta de fapt e o adevarata relatie nu ca are casa si masina, e baiat bun..intotdeauna mi-a fost sila de femile limitate spiritual..mersi ptr rabdare

 

Editat de rebelfire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×