Sari la conținut
Forum Roportal
AMYRA_12D

Falun Dafa

Postări Recomandate

Ultimul cometariu al tau este greu de comentat,nu stiu ce a fost in mintea si inima ta cand ai scris.

 

Iti spun eu daca nu stii, tristete la gandul ca au fost ucisi oamenii in numele unei ideologii, in cazul de fata fiind vorba despre ideologia comunista, ca doar in numele ei au fost ucisi respectivii, sau ma insel?

 

Gadestete ca sunt oameni buni care sunt persecutati,toti dintre practicanti practica adevarul,bunatatea,toleranta.

In orice ai crede ,meriti sa fi persecutat si torturat sau sa ti-se extraga organele pe viu ?

 

Asta imi aminteste de inchizitie... aia vorbeau despre iubire de dumnezeu in timp ce omorau oameni cu bestialitate, iar comunistii vorbeau despre omul nou si multilateral dezvoltat... :crazy:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu numai ca mi sa clarificat adevarul si stiu incotro ma indrept si care este scopul meu pe acesta planeta

Ce este Adevarul?

Detaliaza.

 

intr-un timp relativ scurt (cateva luni) mam lasat de fumat, de baut plus numeroase alte "vicii" plus ca devin alt om pe zi ce trece.

Ce legatura este intre spiritualitate si lasatul de fumat si baut?

Detaliaza.

 

Un ateu nu se poate lasa de anumite vicii fara spiritualitate?

 

Sigur ca devii pe zi ce trece un alt om.

Mai delirant.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un ateu nu se poate lasa de anumite vicii fara spiritualitate?

 

Un ateu renunta, atunci cand considera necesar, la anumite obiceiuri care-i dauneaza sanatatii.

 

Un credincios cade prada viciilor, chiar daca stie ca lui doamne-doamne nu-i plac si apoi, daca reuseste sa se lase de ele, ii multumeste divinitatii si e convins ca si-a castigat un loc prin ceruri :o:

 

De la religie la religie, i se ofera credinciosului diverse adevaruri despre respectivele ceruri, unul mai adevar decat celalalt :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I guess ca spiritualitatea vindeca impotenta, aduce barbatul acasa si ajuta copiii la Bacaloriat. Iar cateodata ajuta intarziatii care se roaga: 'da Doamne sa mai prid deschisa farmacia'.

Numai de dementa nu vindeca spiritualitatea asta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai de dementa nu vindeca spiritualitatea asta.

 

Intr-adevar, dementa este o boala a batranetii, iar ei saracii n-au norocul sa fie vindecati prin spiritualitate, in schimb capata credinta ca-i impinge Aghiuta pe la spate sa se calce in picioare la cazanul cu fasole sau la pupat moaste... ma refer la cei care fac asta si nu la toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce este Adevarul?

Detaliaza.

 

 

Ce legatura este intre spiritualitate si lasatul de fumat si baut?

Detaliaza.

 

Un ateu nu se poate lasa de anumite vicii fara spiritualitate?

 

Sigur ca devii pe zi ce trece un alt om.

Mai delirant.

 

Ce este Adevarul ?

Este o intrebare prea generala ca sa iti pot raspunde concret.In scoala tao-ista adevarul poate insemna ca este si calea.

 

Ce inseamna un ateu?

Ateu inseamna ca pune stinta pe primul loc si nu admite nimic care este intangibil sau invizibil pana nu este confirmat de stinta. Corect ?

 

Daca un om se poate lasa de fumat sau baut fara spiritualite ?

Daca are o motivatie si o indrumare sigur ca se poate lasa? Dar multi nu reusesc sa gaseasca aceea motivatie si indrumare.

 

In orice caz cuvantul spiritualitate a fost denaturat intr-un grad in care nu ii mai vezi intelesul.Ce inseamna spiritual ? Inseamna sa te pocaiesti ? Cei care asculta prima data la el asta inteleg, deoarece a fost denaturat de religii. Poate inseamna sa ti un echilibru intre corp si minte ,poate inseamna sa privesti in interior si sa te descoperi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×