Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei

Amenintare terorista impotriva Europei

Postări Recomandate

De la inceputurile civilizatiei unii(care se bucura de o anumita putere si influenta) sa-au jucat cu vietile si destinele popoarelor. De la Imp Roman pana la Imp sua. Singura diferenta e ca acum nu se mai numesc trupe de ocupatie se numesc trupe de mentinere a pacii. Sunt doar jocuri politice si demonstratii de putere. V-ati intrebat ce sa-ar intampla cu sua daca prin absurd cineva ar impune un embargo asupra ei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa Spania, e de asteptat sa aiba de suferit si celelalte state europene care si-au trimis trupe in Iraca.... problema e ca si noi suntem vizati destul de serios, iar Romaniei un atatc terorist ii mai trebuie acum... niciodata nu am inteles ce cautam noi acolo, doar ca sa-i pupam un pic pe americani in dos, ne trimitem soldatii la razboi, punand astfel o natiune intreaga in pericol... halal politicieni!  :)  :)  :cry:

eu sunt in iraca si inteleg cu totul si cu totul altfel decat tine domnisoara.sa fii la afata locului si apoi vei vedea de ce este nevoie de forte de mentinere a pacii aici.daca nu ar fi americanii poate ca si noi am spune acum in loc de buna dimineata "sallam aleicaum"si tu fiind f ai purta costum din ala pe tine de sa-ar vedea nimica din tine....sunt incredibili nestiutorii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am pus la indoiala necesitatea unor forte de mentinere a pacii, doar m-am intrebat ce cautam noi acolo... in acest razboi, Romania ar fi trebuit sa ramana neutra... destinele tarii sunt conduse de oameni care n-au logica... e un raboi care nu ne apartine, pur si simplu ne-am bagat ca musca in lapte... :? :? :?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gruparea terorista islamista Brigazile Abu Hafs al-Masri ameninta statele europene care au trupe in Iraca. Potrivit agentiei ANSA, pe site-ul Internet al acestei retele a aparut un nou comunicat: “In timp ce armele noastre sint indreptate spre Berlusconi, intreaga Europa este luata in vizor”, se spune in comunicatul mujahedinilor, care “nu vor renunta la razboiul sfint impotriva Europei cita vreme trupele acesteia se vor afla pe teritoriul islamului si musulmanilor”. Teroristii anunta ca vor lovi intreaga Europa care sa-a “implicat in lupta impotriva Islamului” si ca pregatesc un atac “cu arme necinventionale”. 

 

Nu prea cred ca intreaga Europa e in pericol. SUnt mult prea multi musulmani in Europa.

Ati vazut ce sa-a intamplat cand i-au luat ostatici pe cei 2 ziaristi francezi, imediat comunitatea musulmana din Franta sa-a mobilizat si a inceput sa negocieze eliberarea acestora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e greu de raspuns la intrebarea asta..sunt cei mai imprevizibili oameni,cei mai periculosi.razboiul modern,al sec. XXI este razboiul contra lor.islamicii nu vor in nici intr-un caz sa subjuge toata lumea ci doar sa slabeasca puterea celorlalti pentru a fi ei cea mai mare putere din lume! metodele lor sunt imprevizibile si sangeroase....dar se face si mult prea multa reclama......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×