Sari la conținut
Forum Roportal
zexelica

SAREA: ce inseamna "voi sunteti sarea pamantului"?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Esti binecuvantat atunci cand asculti si practici Adevarul din Cuvant.Tu numesti Cuv. Lui Dumnezeu ,,troacă,,.Halal de tine .!Poate ca ,,unii,,dintre evrei inca mai consuma carne de porc.!Eu nu fac parte din Biserica aceea , ea detine paharul din Apoc 17 ..Fac parte din Apoc 14,12,,.Eu nu sunt antisemit, ti-am mai scris si pe alt topic.Nu am nimic cu tine si nici cu pop. Israel, ci pur si simplu ca pop.,,ales,, a-ti stagnat istoria lumii cu multi ani.Tu vrei sa scoti in evidenta ca ISUS HRISTOS a fost un personaj istoric si atat ,si astazi asteptati sa vina Cel Adevarat.? Si care e cel adevarat,Cel de la dreapta TATALUI, sau cel care e jos si a Deschis cutia Pandorei aici. Il asteptati inca pe MESIA .? Aveti construit vreun Templu ca a lui Solomon , voi nu stiti ca profetiile despre voi ca popor au fost conditionate de ASCULTARE. Voi ar trebui sa luati invatatura Biblica de la Neamuri.Fiecare om de pe fata acestui pamant are acces la mantuire prin credinta in Isus Hristos si sa pazeasca ce a spus El din Cuvant.Domnul Isus sa-ti lumineze ochii mintii cu Adevar divin ,asa cum m-a luminat si pe mine si sa ai ,,SAREA CUVANTULUI,, din belsug. SHALOM.!

Deci dupa ce am dat biblia la neamuri ,ar trebui sa luam acum invatatura de la ele?

E un punct de vedere,ce sa zic?

Ca am stagnat istoria omenirii nu am stiut,stiu doar ca Biserica a intunecat omenirea peste o mie cinci sute de ani.

Biserica detine paharul ,si eu asta sustin.Dar tu detii un pasaport cu stampila Vatican.Adica N Testament al bisericii.

Eu nu scot in evidenta un personaj ca Isus Hristos.Un asa altoi nereusit nu a existat in istorie.A existat un Isus,si apoi a fost creiat un Cristos.Asta-i alta poveste deja.

Isusnume evreiesc si Cristos nume grecesc,suna ca si cum ai zice Gheorhe Ianos.

Ma mir ca tu ai fost luminat de Cristos,a Isus nu a auzit de el si nu la cunoscut.

Cerceteaza sa vezi ,cind a aparut Cristos?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci dupa ce am dat biblia la neamuri ,ar trebui sa luam acum invatatura de la ele?

E un punct de vedere,ce sa zic?

Ca am stagnat istoria omenirii nu am stiut,stiu doar ca Biserica a intunecat omenirea peste o mie cinci sute de ani.

Biserica detine paharul ,si eu asta sustin.Dar tu detii un pasaport cu stampila Vatican.Adica N Testament al bisericii.

Eu nu scot in evidenta un personaj ca Isus Hristos.Un asa altoi nereusit nu a existat in istorie.A existat un Isus,si apoi a fost creiat un Cristos.Asta-i alta poveste deja.

Isusnume evreiesc si Cristos nume grecesc,suna ca si cum ai zice Gheorhe Ianos.

Ma mir ca tu ai fost luminat de Cristos,a Isus nu a auzit de el si nu la cunoscut.

Cerceteaza sa vezi ,cind a aparut Cristos?

Mai haym,ce fel de altoi esti tu ?De care parte esti? Si ma rog de unde pana unde sustii tu , ca eu am pasaport cu stampila Vatican? DACA ISUS HRISTOS NU E ESTE ,NIMIC NU ESTE. NIMIC.! Esti cumva vreunul scolit in Romania,cu dublura de mossad ?Cat priveste cultura Biblica ...Nu-ti mai spun nimic..Las si pe altii sa-si de-a cu parerea...Auzi ...Auzi ISUS NU A EXISTAT IN ISTORIE...Shalom.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai haym,ce fel de altoi esti tu ?De care parte esti? Si ma rog de unde pana unde sustii tu , ca eu am pasaport cu stampila Vatican? DACA ISUS HRISTOS NU E ESTE ,NIMIC NU ESTE. NIMIC.! Esti cumva vreunul scolit in Romania,cu dublura de mossad ?Cat priveste cultura Biblica ...Nu-ti mai spun nimic..Las si pe altii sa-si de-a cu parerea...Auzi ...Auzi ISUS NU A EXISTAT IN ISTORIE...Shalom.

Vezi cum ai sucit-o?Eu nu am spus ca Isus nu a existat in istorie.Am spus ;un altoi Isus cristos.

Deci intelege.Isus a fost personaj iudeu iar cristos personaj grec,si iau altoit laolalta.Or insasi Biblia spune sa nu altoiesti un pom cu ceva ce nu se potriveste.

Daca spuneai;Daca Dumnezeu nu este ,nimic nu este,te credeam.

Dar dupa cum soui tu.Daca nu este Cristos nici Dumnezeu nu este.Dar Dumnezeu este ,indiferent ca este sau nu ,Cristos.

Stampila Vatican,este Sfinta Treime care numai de Vatican este emisa.

Daca ai avea evangheliile acelea despre care vorbeste tare frumos EGW ,dar pina la urma uita de ele ,si se intoarce la Luther care era calugar,si care nu sa dezis pina in ceasul mortii de biserica care la persecutat, atunci nu ai avea in mina stampila Vatican.

Dar nu stiu unde sau volatilizat evangheliile valdenzilor,ca BA detine doar pe cele a lui Luther.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nu stiu unde sau volatilizat evangheliile valdenzilor,ca BA detine doar pe cele a lui Luther.

 

 

Da este una scrisa chiar la tine numai nu te impiedici de ea ca de Hristos da:

 

http://codexsinaiticus.org/en/manuscript.aspx?=Submit Query&book=26&lid=en&side=r&zoomSlider=0

Editat de andrei.hus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Voi sunteti sarea pamantului. Dar daca sarea isi pierde gustul, prin ce isi va capata iarasi puterea de a sara? ...Voi sunteti lumina lumii. O cetate asezata pe un munte nu poate sa ramana ascunsa."

 

Noi trebuie sa reprezentam un model ca si crestini,Dumnezeu doreşte ca şi copiii Săi, prin trăsăturile lor de caracter, sa reprezinte în modul cel mai frumos imaginea Fiinţei Lui.

Noi suntem sarea si lumina,noi trebuie sa aratam lumii Adevarul, noi trebuie sa propovaduim pe Dumnezeu si pe Domnul Isus, atat timp cat facem asta suntem sare si lumina.Daca stam fara sa ne facem chemarea de crestini atunci am ramas fara gust si fara lumina.

http://www.crestemimpreuna.com/blog/182/lumina-vs-intuneric-puterea-unui-singur-om/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×