Sari la conținut
Forum Roportal
-olivia-

reclama pe roportal

Postări Recomandate

Totusi, o multime de ce suntem noi?

 

De oameni fara prea multe probleme existentiale :doh:

 

N-am inteles unde bati; poate-mi merge mintea mai incet azi. N-am vrut decat sa spun ca ma doare fix in cot ce reclame exista pe forum, pentru ca dpmdv sunt perfect ignorabile.

 

Simplu,un forum fara utilizatori este mort.Fara trafic,cine mai da bani pe reclame afisate pe un site vizitat de 5 ori pe zi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simplu,un forum fara utilizatori este mort. Fara trafic, cine mai da bani pe reclame afisate pe un site vizitat de 5 ori pe zi.

 

Da, asta e clar. N-am inteles de ce ar trebui sa se cramponeze un user de reclame pe care nu e obligat sa le citeasca, atata tot.

 

De oameni fara prea multe probleme existentiale :doh:

 

Depinde din ce punct de vedere privesti. Daca te referi la faptul ca unii au foarte mult timp, deci probabil viata lor curge destul de lin, e posibil sa ai dreptate.

Dar problemele existentiale sunt si cele din tartacuta, nu neaparat cele care iti ocupa timpul la modul concret. De aici si expresia "a-si pune probleme existentiale". Nu cred ca sunt multi cei care discuta in permanenta numai trivialitati.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vrei Sa Agati Gagici?Te Invat Sa Abordezi Orice Femeie Si sa-i obtii numarul de telefon. www.eseductie.info

 

RUSINE !

 

 

later edit

 

Femei Fierbinti CautaChat si Contacte Libere si Anonime In Zona Ta, traieste fara Tabu-uri! www.Chat-Contacte.com

 

De la asta a plecat totul? :doh:

Scuze dar care este problema cu reclamele acelea.Ce este ilegal acolo? Ce este imoral acolo?

De cand este imoral sa "agati" femei.Fiecare are standardul lui in aceasta privinta dar nu trebuie impus si celorlalti.Daca unii barbati au nevoie de sfaturi in aceasta privinta si unul sau una mai cu mot, crede ca ii poate ajuta ,iar aia sunt multumiti sau macar interesati ,unde este problema?Daca sfatul da rezultate si femeile se lasa agatate de "cursant", unde este baiul?

Iar daca lectiile nu dau rezultate, este problema celui care a apelat la ele ,cum reactioneaza.

De cand este imoral chatul fie si erotic,intalnirile pe fir, intalnirile adevarate chiar si libertinismul de toate felurile, inclusiv erotic si sexual,atunci cand este liber si de comun acord consimtit?

Daca in loc de forum ROPORTAL scria FORUM CRESTIN sau AGORA A TRAIRII SANATOASE SI MORALE sau ceva de genul,poate ca era justificata o reticenta la acele reclame ,dar asa?

A investit cineva ROPORTAL cu misiunea educatiei in spirit puritanist si nu am aflat eu?

Ca sa stiu si sa ma mut in alta parte.

 

Eu tocmai vroiam sa ma plang ,ca instinctele mele perverse nu sunt indeajuns satisfacute ,de regulamentul atat de nedrept care nu permite sa ne dam prea mult poalele peste cap si ne sanctioneaza . Am incercat pe matrimoniale dar acolo nu-mi place ,alea vor toate bani si eu mi-s baiat cam saracut.

Editat de Burel001

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De la asta a plecat totul? :doh:

Scuze dar care este problema cu reclamele acelea.Ce este ilegal acolo? Ce este imoral acolo?

Este imoral sa faci bani din click-uri sub pretextul unui link nevinovat. Respectivului ii intra bani din clickuri, e doar o "afacere", priveste compozitia link-ului, inregistreaza click-ul in contul unui user pe Google si face bani din publicitate. "Afacere" mascata.

 

Scuze, acum am observat ca reclama e a forumului, am crezut ca e un user care face asta. Daca e a forumului, din partea mea e ok, trebuie sa se autosustina in vreun fel, deci trebuiesc inghitite si ceva reclame, sau in alternativa platit abonament de user.

 

Deja sistemul Roportal prin Forum ofera un serviciu gratis. Doar programele astea si computerele care fac sa mearga forumul nu merg singure pe baza de aer :doh:, consuma resurse.

 

Parerea mea personala, dar depinde de felul in care este gestionat forumul, un numar de x membri care sa plateasca abonament ar putea inlocui reclamele. Cine e dispus sa plateasca? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pippo ideea nu era ca orice reclama este indezirabila .Ideea era ca tipul de reclama incriminat de jojo ar fi de evitat.Eu zic ca nu si ca sunt reclame normale si legitime,dar eu sunt mai pervers un pic.

Tu insa esti si mai "pervers".

Cum adica sa platim? Vino-ti in fire omule.

Si pe urma daca platim doar noi doi ?.Rezisti sa discuti toata ziua doar cu mine?

Eu ca eu, dar ce te faci ca poti ajunge intr-o companie mai perversa decat mine!

Mai bine lasam reclamele!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta sustineam. Decat banii care nu prea sunt, mai bine reclamele. Daca altele mai decente nu sunt... asta e. Oricum linia ce delimiteaza decentul de indecent este subiectiva, depinde de conceptiile fiecaruia despre decenta. Deci pentru a multumi pe toata lumea in materie de decenta probabil ar trebui sa ramana doar reclame in care un individ la costum sa prezinte in cei mai politicosi termeni atat beneficiile cat si riscurile la care te expui band Coca Cola :swoon: Exact ca in filmul asta: (e tare!)

Film - The Invention of Lying

http://www.cinemaxx.ro/film/the-invention-..._090b2b8fa.html

Editat de Pippo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu spuneam doar ca expunerea pe un forum destul de atragator ca ropo a unor astfel de invitatii mi se pare imoral

curand vom vizualiza bannere cu fetite goale

 

daca totul e ok cu astfel de reclama atunci eu de ce nu am voie pe forum sa am un limbaj vulgar ?

aici e un regulament care interzice tocmai genul de atitudine pe care tot forumu mi-o baga pe gat ca reclama ... deci ... cum procedez ? :scare:

 

Chiar sunt curioasa,vreau un exemplu de forum care nu poate fi utilizat gratis.Am conturi pe multe forumuri,chiar din afara,pe toate iti precizeaza ca il utilizezi gratis.Oare de ce? :swoon:

Ar trebui sa multumesti pt acest favor. :crazy:

Practic,fara o multime de ...hai sa nu folosesc un cuvant urat,utilizatori care aleg sa-si petreaca timpul liber pe forumuri,acestea nici nu ar exista. :pope:

Concluzia... ? :roll:

 

se pare draga otilia ca albastrul iti intuneca un pic gandirea

fara suparare

dar vrei sa-mi spui tu acum ca forumul n-are profit de pe urma acestor ... useri, ca sa nu folosesc cuvantul cu care vroiai sa ne uimesti ...? adica el exista ca o forma de binefacere ? exista pt ce ?

nu sunt impotriva reclamelor DAR atata timp cat ropo este un forum deschis tuturor categoriilor de varsta ar trebui impusa si o limita de ordin etic.

 

si concluzia ...

poate ma lamuresti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum nu ai voie,poti vorbi cat de vulgar doresti.E in trend. :swoon:

 

se pare draga otilia ca albastrul iti intuneca un pic gandirea

fara suparare

dar vrei sa-mi spui tu acum ca forumul n-are profit de pe urma acestor ... useri, ca sa nu folosesc cuvantul cu care vroiai sa ne uimesti ...? adica el exista ca o forma de binefacere ? exista pt ce ?

nu sunt impotriva reclamelor DAR atata timp cat ropo este un forum deschis tuturor categoriilor de varsta ar trebui impusa si o limita de ordin etic.

 

si concluzia ...

poate ma lamuresti

 

Tocmai,cateva mesaje mai jos exact asta spuneam.Fara useri,profit minim.

Si albastrul ala e numai de forma pana vreun admin il scoate,nu mai moderez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe unii atata ii duce capul, sa apeleze la "femei fierbinti" care cauta "contacte libere si anonime", ca nu e nevoie de traducere. Sau si mai rau, la abureala cealalta (de la care as putea sa jur ca nu te alegi cu nimic; de la prima oferta poate macar te alegi cu un sifilis, ceva).

Nu cred ca e condamnabil sa existe asemenea reclame pe forum, asa cum exista reclame si la TV pentru tot felul de porcarii (bine, acolo nu intotdeauna cu tenta sexuala), si asa cum li se face popularitate manelistilor. Atata timp cat va fi cerere, va fi si oferta; intermediarii nu fac decat sa scoata niste bani din click-uri. Cat despre protejarea minorilor, paguba deja s-a produs si e ireversibila :swoon: Nu numai netul e plin de asa ceva, ci si revistele, emisiunile de la tv samd. Prefer sa nu-mi mai fac sange rau in legatura cu asta, ca n-are nici un rost :scare: .

Lasand la o parte faptul ca internetul e alta mancare de peste fata de alte surse, si pe net e normal sa te astepti sa dai peste absolut orice.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×