Sari la conținut
Forum Roportal
TheDiamondGreen

Cum ati reactiona?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca ati fi baiat si ati face parte dintr-un colectiv in care sunt predominant fete, iar un grup de fete v-ar adresa cateva cuvinte jignitoare (fara sa le fi gresit cu ceva anume) cum ati reactiona in asa fel incat va eliberati de nervi dar si sa aplanati conflictul cat mai repede?...exclusa metoda de agresiune fizica, (desi in cazuri extreme poate deveni o alternativa).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le-as ignora total si nu m-as enerva deloc din moment ce cuvintele jignitoare nu aveau nici un fel de motivatie reala. De ce sa ma enervez pentru prostia altuia si apoi ce conflict sa aplanez cand sunt cu constiinta curata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ati fi baiat si ati face parte dintr-un colectiv in care sunt predominant fete, iar un grup de fete v-ar adresa cateva cuvinte jignitoare (fara sa le fi gresit cu ceva anume) cum ati reactiona in asa fel incat va eliberati de nervi dar si sa aplanati conflictul cat mai repede?...exclusa metoda de agresiune fizica, (desi in cazuri extreme poate deveni o alternativa).

 

 

Poti fi badaran, caz in care le poti trata cu apelativul "curvelor" , sau fi domn si ignora'le .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am observat ca, daca ma prefac ca ignor ofensele primite la n moment dat, ele se repeta.

 

de asemenea am mai observat ca asa zisa ignorare este defapt neputinta si nestiinta de a trata o asemenea problema sau conflict.

 

Ravl a zis ca nu-i frumos sa fii badaran, dar atata timp cat ai fost tratat asa, rezulta ca respectivele sunt la fel de badarance. deci merita sa le raspunzi exact la fel.

 

eu cand am fost jignita de un badaran sau badaranca, am raspuns exact cu jignirea care mi-a fost adresata. si a dooa oara nu s-a mai repetat.

 

cand am fost jignita de un om cu ceva mai multa minte, am aspuns tot pe limba lui si de asemenea, mi-am castigat respectul

 

daca as fi in locul tau le-as raspunde exact in felul in care te-au jignit. exact cu aceeasi atitudine, exact cu aceleasi cuvinte.

 

 

e urat din partea lor. iar tu daca accepti, esti un mare fraier.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ati fi baiat si ati face parte dintr-un colectiv in care sunt predominant fete, iar un grup de fete v-ar adresa cateva cuvinte jignitoare (fara sa le fi gresit cu ceva anume) cum ati reactiona in asa fel incat va eliberati de nervi dar si sa aplanati conflictul cat mai repede?...exclusa metoda de agresiune fizica, (desi in cazuri extreme poate deveni o alternativa).

Te duci la ele cu un zambet strengar pe buze,relaxat si foarte stapan pe tine si le spui:

"-Cand terminam lucrul(depinde la ce colctiv te referi), va astept la o cafea la barul cutarica ,la ora cutarica!Va fac eu cinste!

Nu astepti nici un raspuns ,te intorci si pleci ,fara a le da timp la replica.

Fetele sunt mai instinctive.Daca simt teama sau emotie ai dat cu bata-n balta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

le-ai intreba frumos si elegant cu ce le-ai gresit sa iti raspunda cu atata eleganta.

ca tu nu incurajezi bisericutele si ai prefera sa se dea totul pe fata.

ca oricum STII, si sa aiba grija data viitoare la cine mai impart barfa..ca se pare ca peretii au urechi.

si apoi, spui apasat si privindu-le fix

 

'Iar data viitoare cand va veti da in spectacol, cu bucurie voi avea si EU propriile anunturi de facut.'

 

Se vor speria, asa fac tatele..dar daca is tate, sigur sunt hoate. Si hotului de hot ii e frica.

Poate vor comenta ca sa nu isi strice prea tare imaginea, dar mare sanse sa scapi de ele. Se vor fofila.

 

Tu fii in continuare elegant. Si daca e cazul, cu eleganta pune-le si cu botul pe labe . Se poate. E chiar placut cateodata sa faci asta.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Femeile speriate ataca.

Trebuie sa le surprinda,nu sa le faca mai agresive.

am spus doar ca vor comenta.

da, ataca..contraataca de fapt, pe moment, ca sa nu iasa foarte sifonate

dar nu au rezistenta. vor prefera sa nu se complice si sa nu isi riste imaginea.

trust me :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
le-ai intreba frumos si elegant cu ce le-ai gresit sa iti raspunda cu atata eleganta.

ca tu nu incurajezi bisericutele si ai prefera sa se dea totul pe fata.

ca oricum STII, si sa aiba grija data viitoare la cine mai impart barfa..ca se pare ca peretii au urechi.

si apoi, spui apasat si privindu-le fix

 

'Iar data viitoare cand va veti da in spectacol, cu bucurie voi avea si EU propriile anunturi de facut.'

 

Se vor speria, asa fac tatele..dar daca is tate, sigur sunt hoate. Si hotului de hot ii e frica.

Poate vor comenta ca sa nu isi strice prea tare imaginea, dar mare sanse sa scapi de ele. Se vor fofila.

 

Tu fii in continuare elegant. Si daca e cazul, cu eleganta pune-le si cu botul pe labe . Se poate. E chiar placut cateodata sa faci asta.

Femeile speriate ataca.

Trebuie sa le surprinda,nu sa le faca mai agresive.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am spus doar ca vor comenta.

da, ataca..contraataca de fapt, pe moment, ca sa nu iasa foarte sifonate

dar nu au rezistenta. vor prefera sa nu se complice si sa nu isi riste imaginea.

trust me :roll:

Femeile sunt rele si nu iarta si mai ales nu se lasa pana ce nu obtin ce vor.

Acuma trebuie sa se gandeasca el care cale i se potriveste mai bine.Atacul direct sau cel subtil.Eu am propus un atac subtil.Daca vor accepta invitatia nu este pentru a se imprietenii cu ele,ci pentru a le surprinde si pentru a le da peste bot si mai ales,daca raspund la invitatie inseamna ca l-au atacat fara argumente,din rautate.

dupa ''party'' trebuie sa mearga mandru si sa nu le bage in seama,in semn de :v-am facut-o!

Daca nu poti sa-ti cuceresti adversarul aliaza-te cu el...castigai increderea apoi ,ataca-l!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×