Sari la conținut
Forum Roportal
MaDu_XoXo

Nu iesi daca te striga

Postări Recomandate

In fine, mie mi se pare imposibil chiar si sa privesti moartea ca pe o entitate.

Si mie, pentru ca nu este o entitate, de fapt ea nici nu exita. Nimic nu piere, totul se transforma, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare mie sau asta este o poveste? Ca doar nu a scris Creanga pe nicaieri "Atentie, povestire dupa fapte reale!"

 

La poveste se raspunde cu poveste! Daca ar fi fost sa mor, de cate ori am fost strigat si am iesit...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de-asta e bine sa umblii cu casti in urechi :), mie cand mi-e frica de ceva dau drumu la muzica tare incat sa acopar sunetele care ma sperie, iar daca e noapte pentru a nu-i trezi pe ceilalti imi pun castile :), practic ma izolez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca daca iti auzi numele strigat,sa nu iesi din prima,sa astepti sa mai strige,si intr- noapte imi aud numele strigat,era in jur de 12 noaptea,nu am iesit,imi era frica sa ies din pat,pe intunericul acela,zic sa mai astept sa strige inca odata...dar nu a mai strigat.

Aflu a doua zi k o vecina a fost strigata,insa i-a fost sila sa se ridice sa vada cine e,si i-am spus ca bine a facut,ca se spune ca circula moartea,si daca te striga si tu ii raspunzi...mori :roll:

Acea vecina a inceput sa rada de mine,sa-mi spuna ca sunt nebuna ca nu e adevarat....si ca daca v-a mai fii strigata o sa-i raspunda,o sa iasa sa vada cine...

Cica sa-mi demonstreze mie ca sunt doar prostii... 8) ..I-am spus ca face ce vrea......insa a doua zi aflu ca a murit,nimeni nu stia de ce...nu stiu, credeti si voi ce vreti... :paladin:

M-i s-a intamplat sa fiu strigata si nu am raspuns,era o voce cunoscuta,a unchiului meu,am asteptat sa mai strige si nu a mai facut-o.A doua zi l-am intrebat daca m-a strigat si a spus ca nu,el de obicei venea si ciocanea la usa nu striga niciodata.....nu am inteles cine era si nici nu vreau sa aflu,ar fi bine sa va documentati si sa stiti sa va feriti de unele lucruri...va pup

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Moartea nu exista este decat personificarea fenomenului mortii de catre oameni.. Si asa oamenii au incercat sa isi imagineze moartea cum arata etc..Restul sunt doar superstiti.

 

Mai nou moartea s-a modernizat si-a facut abonament la vodafone si da beep-uri si cine raspunde a mierlito

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Odata stateam in pat si visam cu ochii deschisi.Eram intr-o tabara liceeala.Noaptea, dupa ce s-a dat stingerea, mi-am auzit numele in soapta, din camera alaturata. Am zis ca mi se pare si nu m-am dus.A doua zi o colega frumoasa mi-a spus: Te-am strigat azinoapte, dar cred ca adormise-i.Aveam chef...sa-ti spun ceva...

Ufff...bine ca nu mi s-a intamplat nimic rau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este adevarat....o patit un copil de la mine ...o auzit ca cineva il ceama si s-o oprit sa vada cine ii si tot il chema la cea persoana ......si l-o dus in padure 

si l-o lasat acolo 

si o mai fost tot asa un caz cu o fata 

la 12 noaptea se ducea la vecina si tot o stiga cineva si fata respectiva s- orit sa vada cine ii

si dupa ce o strigat-ode 3 ori o iesit o pisica neagra care tot ii zicea s-o urmeze 

si o dusa dupa un pod si era zgriata pe fata si corp

 

niciodata cand va striga noaptea sa nu va opriti sau vedeti ceva neobisnuit 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×