Sari la conținut
Forum Roportal
Ivanna

Cum isi poate da seama o femeie :

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu intr-un fel am stiut asta mereu,si mi-am dat seama mereu,am fost constienta tot timpul ca nu sunt heterosexuala,dupa ce m-am indragostit prima oara de o fata,si nu doar atractie fizica,am ajuns efectiv sa o iubesc,si sa am o relatie cu ea,abia atunci am spus ca sunt convinsa ca sunt bisexuala,in plus chiar si relatiile sexuale intre aceleasi sexe pot fi doar de curiozitate,a intretine relatii sexuale cu o persoana de acelasi sex ca tine,nu te face neeaparat bi sau gay decat daca asta simti,nu doar ca "vreau sa vad cum e si asa,si vai uite,mi-a placut"poate fi doar de distractie si simpla curiozitate,dar facand asta iti dai seama de inclinatia si atractia ta sexuala.

Un heterosexual,in majoritatea cazurilor are retineri chiar respingeri,in ceea ce priveste relatiile intre aceleasi sexe,un fel de " nu ma deranjeaza,atata timp cat e la tine acolo " . Si nu ma refer ,sa zic asa la un "heterosexual non-conformist",si ceea ce a zis Cavalerul_Jedi in postul de mai sus,e total adevarat.

deci te-ai '' indragostit '' de o fata CA NU AVEAI CALITATILE RESPECTIVE, e posibil sa fi baietoasa iar feminitatea sa nu exista la tine si atunci '' te indragostesti'' DE '' FEMINITATE'' si ai impresia ca esti '' bi'' ... esti numai confuza fata de tine si atunci cauti '' sa te implinesti ca femeie '' crezind ca '' iubesti femeile '' .... deci tu nu stii ce simti caci personalitatea ta CA FEMEIE NU E BINE DEFINITA .... :o:

deci un heterosexual stie in ce categorie se afla CA SI PERSONALITATE , si NU INCEARCA SA PREIA '' prin indragostire '' calitatile celui de ac sex, ci SE COMPLETEAZA cu sexul opus... nu vrea sa devina femeie iubind FEMINITATEA altei femei , ci FIIND CU UN BARBAT , feminitatea ei DACA O CUNOASTE poate sa o manifeste .... deci concluzia este simpla - LIPSA UNOR CALITATI PE CARE LE VEZI IN FEMEII SI PE CARE AI VREA SA LE AI SI CREZI '' CA IUBIREA CU ELE '' TI LE ADUCE IMPLININDU-TE si ESTE FALS :x

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci concluzia este simpla - LIPSA UNOR CALITATI PE CARE LE VEZI IN FEMEII SI PE CARE AI VREA SA LE AI SI CREZI '' CA IUBIREA CU ELE '' TI LE ADUCE IMPLININDU-TE si ESTE FALS :o:

multa iubire

 

Si pamantul este plat si soarele de fapt se invarte in jurul lui... scrie clar... in Biblie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si pamantul este plat si soarele de fapt se invarte in jurul lui... scrie clar... in Biblie.

 

Sa sti ca the_listener are dreptate. Si aici nu e vorba de religie sau alte prostii de genul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci te-ai '' indragostit '' de o fata CA NU AVEAI CALITATILE RESPECTIVE, e posibil sa fi baietoasa iar feminitatea sa nu exista la tine si atunci '' te indragostesti'' DE '' FEMINITATE'' si ai impresia ca esti '' bi'' ... esti numai confuza fata de tine si atunci cauti '' sa te implinesti ca femeie '' crezind ca '' iubesti femeile '' .... deci tu nu stii ce simti caci personalitatea ta CA FEMEIE NU E BINE DEFINITA .... :doh:

deci un heterosexual stie in ce categorie se afla CA SI PERSONALITATE , si NU INCEARCA SA PREIA '' prin indragostire '' calitatile celui de ac sex, ci SE COMPLETEAZA cu sexul opus... nu vrea sa devina femeie iubind FEMINITATEA altei femei , ci FIIND CU UN BARBAT , feminitatea ei DACA O CUNOASTE poate sa o manifeste .... deci concluzia este simpla - LIPSA UNOR CALITATI PE CARE LE VEZI IN FEMEII SI PE CARE AI VREA SA LE AI SI CREZI '' CA IUBIREA CU ELE '' TI LE ADUCE IMPLININDU-TE si ESTE FALS :o:

multa iubire

 

:good: Hai sa zic asa 8) sunt destul de constienta de ceea ce zic, si ceea ce ai zis cu "impresia ca esti bi" mi se pare aiurea...[feminitate am,slava caprei,nu am nevoie sa ma completez ca femeie ;) ]...din curiozitate cati bisexuali/gay adevarati cunosti personal?,esti bisexual?gay?...si in adevaratul sens al cuvantului,nu cum m-ai descris in parerea ta,pe care o accept fiindca regasesc oameni pe care ii cunosc in ea...Dar din moment ce nu cunosti omu` personal, nu poti zice nici ca e adevarat si nici ca e fals 8)

si mai multa iubire :cry:

 

Si pamantul este plat si soarele de fapt se invarte in jurul lui... scrie clar... in Biblie.

 

in plus Vaca face miau. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au avut remuscari ? Le-a placut mai mult decat cu un barbat ?

 

 

NU poti spune ca e mai placut cu o femeie sau cu un barbat, sunt lucruri total diferite. O femeie e mult mai tandra si mult mai atenta(bisexuala)

Editat de myhaela81

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×