Sari la conținut
Forum Roportal
Unikaa

Are un comportament contradictoriu.. :(

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

- el nu poate rezista tentatiei daca ii se ofera alta ,

- de fiecare data cand ne intalnim vorbeste la telefon mult , si trimite mesaje .

- mi-a zis ca sunt singura din viata lui ca iubita , da cand ne-am intalnit mi-a spus ca a avut o relatie cu o fata care era plecata din tara si ca s-a terminat , ca a rarit-o pana s-a stins ,apoi recent mi-a spus ca s-a intors dar ca vorbeste cu ea ca amici , fiindca el e prieten cu toate fostele lui .

- are momente in care e asa absent , sta si se gandeste.

 

Pe de alta parte:

- m-a dus acasa si mi i-a prezentat pe ai lui ,

- mi-a prezentat prietenilor , l-am auzit o data la tel i-a spus unui prieten ca e inpreuna cu mine noua lui prietena ,

- sta la vre-o 40 de km de mine si ne vedem mai rar, acuma am inceput sa ne vedem mai des , cand vine in oras suna si ma i-a cu el peste tot . inainte ne vedeam o data pe sapt acuma mai nou la 3 zile cam asa.

- ma suna , vb o data pe zi ,are si mult de lucru si mi-a spus ca el nu prea suna de obicei dar il vad tot cu telefonu la urechi .

- ma cearta daca nu raspund , ma intreaba ce am daca nu zic nimik ,

Nu am experienta in domeniu asta , el e al doilea prieten pe care il am . M-am atasat de el , imi place , imi e drag desi nu i-am zis el mi-a zis ca ii sunt draga , ca sunt f. diferita , ca nu a mai intalnit pe cineva ca mine, simt ca nu mi-ar fii greu sa trec peste despartire dar ceva ma tine acolo mi-e frica sa nu gresesc , sa nu fie ceva calumea la care sa dau cu piciorul , . Ce parere aveti sa ii acord o sansa ? are rost? poate fii ceva mai mult?

 

eu am incercat sa-ti raspun marcand pe textul tau niste pasaje..

la 25 de ani baietii incep sa devina mai responsabili ( mai ales cei care au si un job care ii solicita intr-un fel sau altul )

esti la varsta la care merita sa mergi mai departe cu relatia.

faptul ca inca se mai gandeste la fosta lui prietena nu trebuie sa fie un impediment in calea voastra.

este normal sa se intample asa , mai ales daca o fi fost si prima mare iubire a lui.

darrr...atata timp cat ti-a spus despre ea inseamna ca tine la tine si te-a pus intr-o oarecare masura in garda.

cu alte cuvinte---nu vrea sa-l banuiesti de ceva ce nu mai este si probabil nu o sa mai fie.

ti-a spus ca daca vreo fufa i se ofera nu poate ceda!!!1...hahaha.

vrea sa vada ce reactie ai...

si chiar daca ar fi asa....vei vedea la momentul respectiv...pana la proba contrarie nu-l poti acuza..

este si un fel de teribilism al lui--probabil..

faptul ca se supara ca nu-i raspunzi la telefon asta denota si gelozie din partea lui--deci??? :cheer:

...te intreaba de ce taci si nu zici nimic!!!---inseamna ca-i pasa..

te-a prezentat parintilor!!!!

inseamna ca are incredere in tine si ii placi..

 

bafta si sa va iubiti..

nu-l lasa sa-l fure fosta iubita daca spui ca-l iubesti..

lupta pentru el..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce cauti siguranta acolo unde poate nici tu nu o sa o oferi. Cunoaste-l, lasa-l sa te cunosca - si daca totul o sa fie OK apropierea se va creea in timp. Esti sigura ca tu vrei sa stai cu el "pana cand moartea va va desparti"?

Bucura-te de momentele frumoase petrecute impreuna fara sa te otravesti cu ganduri despre ce face el cand nu sunteti impreuna.

 

 

Daca te deranjeaza ceva - faptul ca vorbeste mult la telefon si trimite mesaje cand sunteti impreuna - spune-i asta cu calm. Spune-i ca atunci cand sunteti impreuna vrei sa stea cu tine - fizic si cu mintea.

Editat de Nelinistita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput sa ne intalnim din ce in ce mai des , ma face fericita cand ne intalnm , dap asta e tot ce conteaza sa fii fericit . Nu am planuri , nu imi fac planuri in cuplu, mi-am fcut cu fostul si am suferit mult poate si de aceea ma tem sa nu fiu ranita , sincer nu stiu unde voi fii peste un an , e o lume nebuna si lucrurile se pot schimbar de la o zi la alta in ultimul hal , asa ca e mai bine sa decizi pe loc nu?

Nelinistita - mesajul tau m-a bucura si m-a ajuta , imi mai clarific si eu ganduriile astea complicate din mintea mea , la fel si al tau NewTask - va multumesc mult de tot , si celorlalti la fel poop .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) toti trecem prin asta.

:flowers:

Editat de Amarena
nu mai cita mesajul intreg, mai ales cand postezi imediat dupa cel citat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

il cunosti sau de ce insisti?

doar n-o sa dea nume reale aici (cel putin n-ar fi indicat)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu prenumele mi-ar fi de ajuns si orasu :flowers:

 

 

Banuiesc pe cineva ..si sunt in dubii :)

 

Pai ce ar fii sa imi trimiti un mesaj cu numele celui pe care il suspectezi iar eu iti trimit un mesaj cu orasul . Schimb pe schimb . Se pot trimite mesaje private nu? Prenumele incepe cu litera C

Editat de Unikaa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×