Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

12 minutes ago, Rayn said:

io vreau sa mentionez la evenimente interne un aspect catalogat ca fiind conspirativ

(trebuie sa mentionez ca stau cat mai mult cu putinta la tara, asa ca observatiile sunt directe)

iata ce imbecilitati sunt prezentate pe google

pf1.PNG.85137b8f05897e76d7cfe4e9936b4ddd.PNG

 

cand colo...ce sa vezi!

 

mah...cel mai tare ma bucura faptul ca azi a batut vantul, ghici in ce directie....?

direct spre ucraina voastra prea-slavita!

 

Ucraina  „prea slăvită” e doar în mintea pietroasă a unora. În realitate e vorba doar de agresiunea continuă a Rusiei, pe care unii încearcă non stop să o justifice.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce dreaq bre...

ai ajunj in HALUL asta in care sa te bantuie mai tare grija de ucraina in detrimentul tarii tale?

io am spus doar cum KARMA a facut astfel incat vantul a drenat cumva toate chimicalele deversate asupra romania sa se indrepte asupra ucrainei

ce te doare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Rayn a spus:

incepand cu vineri seara, cerul a fost brazdat efectiv de avioane, al caror""condens"" ramanea vizibil pe cerul albastru 

la fel si sambata dimineata, apoi spe dupa-amiaza, nu se mai deslusea vreun petic albastru, duminica toata ziua un fel de pacla/ceata ...

Asa este si pe la mine cu acele avioane care lasa in urma spuma multa!!!  si dupa, urmeaza un eveniment BIBLIC cu noi profeti din cataloagele de MODA ... 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
18 hours ago, Rayn said:

ce dreaq bre...

ai ajunj in HALUL asta in care sa te bantuie mai tare grija de ucraina in detrimentul tarii tale?

io am spus doar cum KARMA a facut astfel incat vantul a drenat cumva toate chimicalele deversate asupra romania sa se indrepte asupra ucrainei

ce te doare?

Poi, da, însă nu te-ai abținut să înțepi afirmând: „direct spre ucraina voastra prea-slavita!”

Și cum spuneam, reiterez dacă vrei,  „Ucraina prea slăvită” e doar în mintea pietroasă a unora. În realitate Rusia este agresorul, nimeni nu slăvește Ucraina și  nu bântuie pe nimeni grija față de Ucraina. Ucraina e doar un pion pentru Rusia. Mă bântuie, spre deosebire de tine care-i pupi în cur pe ruși, doar grija că agresorul Rusia, odată ce-și va consolida poziția în Ucraina, luând porțiuni din aceasta și punând-o pe butuci,, se va îndrepta mai departe asupra celorlalți vecini, inclusiv asupra României. 

Dar normal că pe tine nu te îngrijorează asta. Ori ești tâmpit că nu înțelegi, ori ești postac rusofil.

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Și nu în ultimul rînd, pentru tine, că poate te va ajuta pe viitor.  Numele oficiale ale statelor se scriu cu iniţială majusculă (Exemplu: Ucraina). Iar „KARMA”, cum ai scris tu, e o catastrofă gramaticală. Fiind substantiv, se scrie simplu karma. 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 hours ago, Vriies said:

.... Ucraina e doar un pion pentru Rusia. Mă bântuie,......postac rusofil.

 

iar te prefaci ca nu intelegi....

ucraina e ""teatru"' pentru occident bre!

evident ca te bantuie ideea conform careia scriu KARMA cu litere mari, iar ucraina cu litere mici

deh...relevanta

sunt un simplu cetatean roman, nu am, nici nu vreau sa am vreo treaba cu ucraina si interesele occidentale

vezi cerealele produse cu nu se stie care oameni - barbati - , caci doar nu le produceau femeile

ai vreun raspuns la faptul ca barbatii erau recrutati fortat pentru razboi in timp ce cerealele americano-""ucrainene"" invadau europa?

cine conducea camioanele? femei sau barbati care ar fi trebuit sa fie pe front?

hai bre, ce dreaq, nu te zgarie asa pe creier nimic?

mneata chiar te prefaci ca nu observi, te faci naibii de ras...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Rayn said:

iar te prefaci ca nu intelegi....

ucraina e ""teatru"' pentru occident bre!

 

Poi, se pare că doar tu nu înțelegi că Rusia e agresoare și constituie un pericol atât pentru România, cât și pentru restul Europei. 

Bine, fiind rusofil convins, doar te prefaci că nu înțelegi.

1 hour ago, Rayn said:

 

evident ca te bantuie ideea conform careia scriu KARMA cu litere mari, iar ucraina cu litere mici

deh...relevanta

 

Nu mă bântuie modul execrabil în care scrii. 

Relevanța este  că doar constat asta. :laugh: 

 

În continuare, concluzia e așa cum am formulat-o anterior. Recte, că doar tu nu poți să înțelegi că Rusia e agresoare și constituie un pericol atât pentru România, cât și pentru restul Europei. Bine, fiind rusofil convins, doar te prefaci că nu înțelegi. :laugh:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
21 hours ago, Vriies said:

...doar tu nu poți să înțelegi că Rusia e agresoare și constituie un pericol atât pentru România, cât și pentru restul Europei. Bine, fiind rusofil convins, doar te prefaci că nu înțelegi. :laugh:

gandire efectiv DEFECTUOASA!

din cauza ta si a altora cu gandirea ta, Romania risca sa fie atrasa intr-o confruntare care nu-i apartine

 

din cauza ta si a altora cu gandirea ta s-a instaurat o teroare atat in pLandemie cat si dupa, me motiv de ""inamic invizibil"" virus sau terorist

drept este ca armata rusa nu este invizibila, dar prezumtia ca este inamic este gresita

voi faceti asta

voi astia ca tine faceti in asa fel incat sustineti ineptiile alora care vor oameni morti

sa-ti fie rusine!

 

noi romanii vrem pace, vrem sa fim lasati in pace cu prostiile voastre amenintatoare, varsate precum laturile la jgheaburile tv

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Rayn said:

gandire efectiv DEFECTUOASA!

 

Gândire defectuoasă e numai aia din capul tău anti-vaccinist și pro-putinist. Degeaba vii cu discursuri anti-europene, că te râd și curcile. Fugi dreak în Rusia, încearcă Siberia, acolo unde-ți e locul.

1 hour ago, Rayn said:

 

sa-ti fie rusine!

 

Să-ți fie ție rușine, prostancule, care faci deprecierea Europei și implicit apologia lui Putin și a Rusiei pe un forum românesc. Marș în peștera ta!

1 hour ago, Rayn said:

 

noi romanii vrem pace, vrem sa fim lasati in pace cu prostiile voastre amenintatoare, varsate precum laturile la jgheaburile tv

Ce pace vrei tu, bă, ipocritule, atunci când cu orice postare disprețuiești Europa și susții cu orice preț agresiunea Rusiei care bate la porțile Europei? 

Și mai ușor cu pianul pe scări, adică, nu te mai erija în „noi românii”. Tu care ești doritor de supremație rusească și anti-european convins,  n-ai treabă cu spiritul românesc. 

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/4/2024 at 10:04 PM, Vriies said:

Gândire defectuoasă e numai aia din capul tău anti-vaccinist și pro-putinist. Degeaba vii cu discursuri anti-europene, că te râd și curcile. Fugi dreak în Rusia, încearcă Siberia, acolo unde-ți e locul.

Să-ți fie ție rușine, prostancule, care faci deprecierea Europei și implicit apologia lui Putin și a Rusiei pe un forum românesc. Marș în peștera ta!

Ce pace vrei tu, bă, ipocritule, atunci când cu orice postare disprețuiești Europa și susții cu orice preț agresiunea Rusiei care bate la porțile Europei? 

Și mai ușor cu pianul pe scări, adică, nu te mai erija în „noi românii”. Tu care ești doritor de supremație rusească și anti-european convins,  n-ai treabă cu spiritul românesc. 

taman cu spiritul romanesc am treaba!

nicidcecum cu spiritul asa zis europen american, african, australian....

n-am nicio treaba cu Rusia, cu ucraina, cu israel, cu Sudan ....

 

ipocrit esti mneata care imi povestesti de UK care este deja brexit 

imi doresc ROexit, FRexit, SPexit, Gexit...ca sa vad cu ce ideologie ramai

cu ursuleanca?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×