Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2 hours ago, Rayn said:

taman cu spiritul romanesc am treaba!

nicidcecum cu spiritul asa zis europen american, african, australian....

n-am nicio treaba cu Rusia, cu ucraina, cu israel, cu Sudan ....

 

ipocrit esti mneata care imi povestesti de UK care este deja brexit 

imi doresc ROexit, FRexit, SPexit, Gexit...ca sa vad cu ce ideologie ramai

cu ursuleanca?

Of, lume rea! :)

 

Oki, pentru tine:

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
9 hours ago, Rayn said:

taman cu spiritul romanesc am treaba!

 

imi doresc ROexit, FRexit, SPexit, Gexit...ca sa vad cu ce ideologie ramai

 

Bine, să fie cum vrei tu în universul tău! :laugh: Asta având în vedere interpretarea  many-worlds (a lui Hugh Everett) din mecanica cuantică.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/7/2024 at 10:42 PM, Vriies said:

Bine, să fie cum vrei tu în universul tău! :laugh: Asta având în vedere interpretarea  many-worlds (a lui Hugh Everett) din mecanica cuantică.

in universul lui, si in ala apocaliptic si postapocaliptic*, jupanu Rayn cu jupanu Zod iti vor trage un glont in Numele Tatalui si vor pune laba pe tot ce-a agonisit neamul tau, ti-o spun cu mana pe Biblie dar stai linistit, nu vor coloniza / teraforma Marte cu averea ta

iata ce zice ultimul sondaj, tinerii prefera AUR, pai daca acu, ce va fi in 2028? 

Sondaj exclusiv AtlasIntel pentru Digi24. Rezultate surprinzătoare pentru alianța PSD-PNL. AUR adună cele mai multe voturi de la tineri

https://www.digi24.ro/alegeri-europarlamentare-2024/sondaj-exclusiv-atlasintel-pentru-digi24-rezultate-surprinzatoare-pentru-alianta-psd-pnl-aur-aduna-cele-mai-multe-voturi-de-la-tineri-2753957

*nu te supara ca ti-o spun again, ai zis ca ai ingineria la baza, dar nu pari a fi mai inteligent ca tatamiu licentiat gradul 1 in istorie la Universitatea din Bucuresti, si in ateismul lui, selecteaza plasticul de hartie pentru ca...S-A DEREGLAT RAU NATURA**...!!! Eu il numesc IDIOT UTIL! Tu cum te simti ca OM, esti mai constient ca un BOT din jocul CS pe care-l jucam acum haha, 20 de ani?

**Iti dai seama el cu mintea lui crede ca sortand deserurile va salva natura!!! Cam cum crezi si tu ca daca ai facut un singur plod ai salvat planeta. Doamne fereste de atata inteligenta...
 

Editat de Avalon73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 hours ago, Avalon73 said:

in universul lui, si in ala apocaliptic si postapocaliptic*, jupanu Rayn cu jupanu Zod iti vor trage un glont in Numele Tatalui si vor pune laba pe tot ce-a agonisit neamul tau, ti-o spun cu mana pe Biblie dar stai linistit, nu vor coloniza / teraforma Marte cu averea ta

iata ce zice ultimul sondaj, tinerii prefera AUR, pai daca acu, ce va fi in 2028? 

Sondaj exclusiv AtlasIntel pentru Digi24. Rezultate surprinzătoare pentru alianța PSD-PNL. AUR adună cele mai multe voturi de la tineri

https://www.digi24.ro/alegeri-europarlamentare-2024/sondaj-exclusiv-atlasintel-pentru-digi24-rezultate-surprinzatoare-pentru-alianta-psd-pnl-aur-aduna-cele-mai-multe-voturi-de-la-tineri-2753957

*nu te supara ca ti-o spun again, ai zis ca ai ingineria la baza, dar nu pari a fi mai inteligent ca tatamiu licentiat gradul 1 in istorie la Universitatea din Bucuresti, si in ateismul lui, selecteaza plasticul de hartie pentru ca...S-A DEREGLAT RAU NATURA**...!!! Eu il numesc IDIOT UTIL! Tu cum te simti ca OM, esti mai constient ca un BOT din jocul CS pe care-l jucam acum haha, 20 de ani?

**Iti dai seama el cu mintea lui crede ca sortand deserurile va salva natura!!! Cam cum crezi si tu ca daca ai facut un singur plod ai salvat planeta. Doamne fereste de atata inteligenta...
 

Cu alde zod/Zodiak am avut dispute, e-adevărat. În general am încercat să-i atrag atenția că greșește în argumentare, ca să nu mai vorbesc de anumite chestii hilare cum ar fi Pământul plat...

Cu Rayn e greu s-o dai la pace, câtă vreme el contestă orice este „oficial”. Probabil că el contestă și tabelul lui Mendeleev...

 

Cu tine, însă, este altceva. Având în vedere atacurile tale repetate la persoană, îți voi răspunde și eu succint...

Da, ingineria. Apoi psihologia și filosofia.

Dar tu, în afară de ad hominem (a se citi  jigniri la greu) și în afară de obsesia citatelor din Biblia de care ești obsedat, mai știi ceva? Ah, știi doar să faci portrete psihologice, însă doar din psihologia ta închipuită.

Ok, eu și tatăl tău am fi proști, în opinia ta „deșteaptă”. Dar bă nebun și idiot, care-ți disprețuiești părinții, spre deosebire de tatăl tău care încerca să te învețe ceva,  tu ești doar un idiot inutil, frustrat, obsedat și nociv. Mă rog, ai șansa să-ți reconsideri poziția...

 

Nici n-ai cum să răspunzi alfel la atacurile tale jegoase, decât intrând în mocirla ta. 

Și nu mai aduce în discuție termenul inteligență, că dacă erai inteligent ai fi avut un cu totul alt discurs și ți-ai fi înțeles părinții. 

 

Știu că în nebunia ta, vei scrie vreo șapte postări pline de jigniri și alte jeguri. Că, nah, la asta te pricepi cel mai bine. Sau mai bine zis, doar la asta te pricepi.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/studiu-ires-cati-romani-ar-fugi-din-tara-si-casi-s-ar-inrola-daca-romania-ar-intra-in-razboi-rezultatele-surprinzatoare.html

În caz de razboi, românii ar dezerta !!!

Studiu IRES: Câți români ar fugi din țară și câți s-ar înrola dacă România ar intra în război. Rezultatele, surprinzătoare

https://bzb.ro/stire/proiect-mapn-romanii-din-diaspora-trebuie-sa-vina-in-tara-in-caz-de-razboi-a129786

Proiect MApN: Românii din diaspora trebuie să vină în ţară, în caz de război

comentariu: in caz de razboi diaspora o sa faca pipi cu bolta pe voi si pe legile voastre !!

Sunt rezultatele unui studiu IRES, realizat la implinirea a 20 de ani de apartenență la Organizația Nord- Atlantică. Iar în cazul extinderii războiului din Ucraina și implicării statelor NATO, aproape 10% dintre conaționali ar fugi din România și doar 38% s-ar înrola pentru a-și apăra țara.

36% dintre români sunt foarte îngrijorați că România ar putea fi implicată în următorii ani într-un conflict militar, în vreme ce 24% sunt destul de îngrijorați.

În eventualitatea unui conflict al NATO cu Rusia, majoritatea crede că România ar trebui să se implice.

Iar în situatia în care războiul din Ucraina s-ar extinde și ar implica și țările NATO, atunci 38% spun că s-ar înrola pentru a-și apăra țara. 9% însă declară că ar pleca din România într-un loc mai sigur. Cei mai mulți, 44%, ar rămâne totuși în țară, dar nu s-ar înrola.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De felul meu sunt conservator, nationalist, pasnic, vreau sa-mi vad de treaba mea, nu vreau sa fiu expus la tot felul de amenintari, ba pandemie, ba razboi, ba schimbari climatice, etc, DOAR pentru ca niste minti bolnave fac in asa fel incat toate aceste nenorociri sa co-existe

Pandemia o consider pLandemie, razboiul nu-i al meu, tara mea a fost si este jefuita, politicienii sunt corupti, avioanele nu lasa dare de condens ci substante care chipurile incetinesc  schimbarile climatice, asta in cateva randuri de ce nu am incredere in oficial

referitor si la cati romani s-ar inrola...

s-ar inrola ca sa apere ce?

bogatiile patriei? nu mai sunt ale patriei

ucraina? ce treaba avem noi...

fabrici si uzine?...avem supermarket-uri straine

familiile? ...da! dar pot fi aparate familiile direct de acasa si in primul rand impotriva tradatorilor locali

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fac o paranteza

de ce naiba s-ar ingrijora oamenii obisnuiti fata de un razboi ipotetic?

PENTRU ca asa se induce ideea de razboi, in plan mediatic, oricare ar fi el, ca sa dispara linistea omului de rand

vin tot felul de declaratii oficiale mincinoase care sa atate ideea de razboi, apoi tot felul de actiuni oficiale, la fel, care sa atate ideea de razboi

puteti enumera vreun politician care s-ar inrola in caz de razboi?

pentru DA apasati tastele ctrl alt del

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

După nunta pe bani, românii își crapă țestele 

https://stirileprotv.ro/stiri/social/rata-divorturilor-din-romania-a-crescut-cu-o-treime-motivele-din-cauza-carora-se-destrama-casniciile.html

S-au inmultit divorturile, iar statisticile oficiale arata ca motivele invocate cel mai frecvent sunt violenta domestica si infidelitatea nevestelor.

Pe de alta parte insa, psihologii explica faptul ca aceste cifre arata ca femeile sunt sincere si atunci cand inseala. Prefera sa divorteze decat sa duca o viata dubla, pe cand barbatii continua ambele relatii, chiar daca isi mint partenerele.

Desi conduc detasat in topul vinovatilor pe hartie pentru divorturi, barbatii sunt intrecuti de femei cand vine vorba despre infidelitate, ca motiv invocat pentru despartiri, arata Institutul National de Statistica. Nu femeile sunt mai infidele, sustin psihologii, ci ele recunosc mai repede, in timp ce barbatii prefera sa continue adulterul in paralel cu mariajul.

"Barbatul este inclinat sa ramana in relatia de cuplu si sa-si pastreze relatia extraconjugala, femeia are tendinta sa divorteze si abia apoi sa-si continue relatia de cuplu", a spus psihoterapeutul Ramona Covrig.

Avocatii specializati in divorturi sustin ca de obicei doamnele sunt cele care decid sa mearga in instanta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×