Sari la conținut
Forum Roportal
Eu_unik

Ce poate fi?

Postări Recomandate

citesc acest topic si gasesc multe concluzii competente, multe la care probabil am ajuns cu totii chiar inainte de a intra pe acest forum.

Amicitii si prietenii de conjunctura sunt multe de-a lungul vietii, insa prieteniile adevarate se cern si raman.

 

Fie vreme buna

Fie vreme rea

Prieteni pan-la moarte

Si dincolo de ea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fie vreme buna

Fie vreme rea

Prieteni pan-la moarte

Si dincolo de ea

 

 

Care-va-să-zică, eşti dinamovist ! 8)

 

Nu contează, asta e prietenia adevărată - fidelitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un pic on dar si off topic...eu nu am prieteni,prietene..de ce?40 la suta este alegere,50 datorita la acest dute-vino,italia,romania....10...cine stie...poate e m ai bine asa..nu sustin ca este mai bine sa nu ai,dar de cat sa ai si deageaba,gen prieteni de party,mai bine fara..prefer cunostintele...nu prieteniile...se subantelege de ce...

totusi ,imi zicea cineva:persoanele care nu iti sunt folositoare tie..in "drumul" vietii,se vor pierde,rataci..cei utili...iti vor sta alaturi,chiar daca nu ii vezi.

iti urez succes in toate

Nu esti deloc "off topic"...despre prietenie vorbim aici...si ma bucur ca ne-ai impartasit din experienta ta personala...

Asa este...prietenii adevarati sunt aceeia care iti sunt alaturi la bine dar mai ales la rau...de fapt atunci il descoperi cu adevarat,la rau...Si ai mai spus un adevar...ca nu conteaza distanta...si eu am o prietena care,desi locuieste in Spania de 3 ani si vine acasa doar o data pe an,o suntem foarte apropiate sufleteste...

 

citesc acest topic si gasesc multe concluzii competente, multe la care probabil am ajuns cu totii chiar inainte de a intra pe acest forum.

Amicitii si prietenii de conjunctura sunt multe de-a lungul vietii, insa prieteniile adevarate se cern si raman.

 

Fie vreme buna

Fie vreme rea

Prieteni pan-la moarte

Si dincolo de ea

Probabil ca motivul pentru care intram pe acest forum este tocmai acela ca am ajuns la unele concluzii...

Mare adevar ai spus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu ganduri noi...

Am incercat sa tin cont de sfaturile voastre,si bine am facut...acum sunt mai bine.

Mi-am schimbat prioritatile...caci uitasem de mine,incercand sa le fac pe plac altora...probabil ca din cauza asta eram foarte dezamagita cand lucrurile nu mergeau cum consideram eu ca trebuie...

Acum insa,culmea,desi nu mai fac nimic,oameni pe care credeam ca i-am "pierdut"(si care m-au determinat ,fara sa stie,sa deschid acest topic)...incearca sa ma caute...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Revin cu ganduri noi...

Am incercat sa tin cont de sfaturile voastre,si bine am facut...acum sunt mai bine.

Mi-am schimbat prioritatile...caci uitasem de mine,incercand sa le fac pe plac altora...probabil ca din cauza asta eram foarte dezamagita cand lucrurile nu mergeau cum consideram eu ca trebuie...

Acum insa,culmea,desi nu mai fac nimic,oameni pe care credeam ca i-am "pierdut"(si care m-au determinat ,fara sa stie,sa deschid acest topic)...incearca sa ma caute...

 

Este foarte bine ceea ce ai facut, intr-un fel i-ai responsabilizat si pe ei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred k e o problema atit de grava , invatate sa diferentiezi prietenii de persoanele cu care e

bine sa te cunosti !! spune multumesc de acei prieteni p care ii ai !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×