Sari la conținut
Forum Roportal
Arhispirit

Pregatire pentru arte!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, nu stiu daca scriu unde trebuie. am terminat arhitectura si as vrea sa ma pregatesc pt arte. poate cineva sa-mi recomande un profesor serios si bun cu care sa fac pregatire. pt arhitectura m-am pregatit cu serban nitulescu (toata stima si respectul pana la moarte si dincolo de ea) iar in anul 3 am fost cu bursa erasmus la madrid unde am avut printre optionale un curs de pictura si unul de desen unde am luat cele mai mari note (9 respectiv 10) si unde am fost incurajata ca as putea sa merg pe acest drum. multumesc anticipat pt orice sfat sau opinie pe care mi-o puteti da! astept cu nerabdare! Gina Balasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Arhispirit

 

Era suficient ca ai deschis acest topic, nu mai era necesar sa postezi acelasi mesaj pe atatea topice.

Nu ti s-a raspuns pt ca unii nu stiu ce sa te sfatuiasca(eu de ex), altii poate nu intra zilnic pe forum.

cam astea ar fi principalele motive

 

dar perseverenta vad ca ai, e de bine :o:

te-ai interesat la facultatea de arte despre profesori? cred ca ar fi mai indicat sa faci pregatire cu un profesor care chiar preda/face parte din comisia de examinare, asta daca vrei sa fii mai linistita. Cred ca de acolo ai obtine cele mai bune informatii

ar conta daca ai gasi un pictor care chiar sa-ti starneasca curiozitatea cu privire la tehnicile utilizate, modul original de abordare a unui subiect etc

banuiesc ca ai obtinut o buna dexteritate manuala si trebuie sa ai deja simtul proportiilor, incadrare in pagina, acuratete, anumite elemente ar trebui sa ai din anii de studiu la arhitectura

din cate am auzit, cei cu adevarat potential ori sunt prea batrani, ori nu predau ca n-au talent pedagogic ori alte motive

dar strict pt intrarea la fac. trebuie sa oferi doar ce se cere

(mi-a placut mult ce-ai scris referitor la profesorul ce te-a pregatit pt arhitectura)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, nu stiu daca scriu unde trebuie. am terminat arhitectura si as vrea sa ma pregatesc pt arte. poate cineva sa-mi recomande un profesor serios si bun cu care sa fac pregatire. pt arhitectura m-am pregatit cu serban nitulescu (toata stima si respectul pana la moarte si dincolo de ea) iar in anul 3 am fost cu bursa erasmus la madrid unde am avut printre optionale un curs de pictura si unul de desen unde am luat cele mai mari note (9 respectiv 10) si unde am fost incurajata ca as putea sa merg pe acest drum. multumesc anticipat pt orice sfat sau opinie pe care mi-o puteti da! astept cu nerabdare! Gina Balasa

 

 

Hei nu prea stiu nici eu dc intreb unde trebuie dar am citit ca ai facut pregatire cu nitulescu si incerc iar eu sa gasesc o modaliate sa il contactez asa ca dc ai putea sa imi dai un nr de telefon ar fi minunat in alta ordine de idei eu am terminat scenografia la unatc prin urmare nu stiu f multe despre ce se intampla la arte dar stiu in mare ca la pictura( banuiesc ca acolo vrei sa ajungi) se organizeaza un curs pe durata verii care este foarte necesar..

dc cumva vrei sa ma contactezi o sa imi trec informatiile in profil si iti pot face legatura cu cineva de acolo ca sa te poti lamuri mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×