Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Sexul si pacatul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:jester:

 

 

Esti fenomenal Arcangelo. Daca toti citesc biblia ca tine, nici nu ma mai mira de ce ne tot invartim in cerc de milenii.

O sa disparem precum dinozaurii la un moment dat. Timpul are rabdare dar nu la infinit.

 

Vezi cum poate fi omul ispitit? Raul isi poate lua si aspect de angel in arca. Adevaratul Om, vede raul din bine si binele din rau. Sexul este bun dar este si rau. Daca iei ce este rau din sex, coborarea in abis este iminenta. Daca iei ce este bun atunci din animal te vei transforma in supraom.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ah,ok...deci tu zici ca madularul care te duce pe tine in pacat e creierul...

stii porunca,nu? -trebuie sa-l tai.Cu cine te contrazici tu? -cu Domnul Dumnezeul tau?? -nu eu am dat acele indicatii aberante! -explica-i Lui.

 

deja ai luat-o pe aratura .

stii ce ? vrei sa tai ceva ? taie si gata !

dar nu mai aborda subiecte care te depasesc din multe puncte de vedere .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:jester:

 

 

Esti fenomenal Arcangelo. Daca toti citesc biblia ca tine, nici nu ma mai mira de ce ne tot invartim in cerc de milenii.

O sa disparem precum dinozaurii la un moment dat. Timpul are rabdare dar nu la infinit.

 

Vezi cum poate fi omul ispitit? Raul isi poate lua si aspect de angel in arca. Adevaratul Om, vede raul din bine si binele din rau. Sexul este bun dar este si rau. Daca iei ce este rau din sex, coborarea in abis este iminenta. Daca iei ce este bun atunci din animal te vei transforma in supraom.

ACEST TOPIC NU ESTE DESPRE MINE.ROG MODERATORII SA ITI STEARGA ULTIMELE MESAJE.NU MAI INSISTA SA FACI DISCUTIA ASTA,UNA PERSONALA.

 

deja ai luat-o pe aratura .

stii ce ? vrei sa tai ceva ? taie si gata !

dar nu mai aborda subiecte care te depasesc din multe puncte de vedere .

Subiectul nu ma depaseste pe mine,eu argumentez ceea ce afirm,dupa cum oricine poate vedea.Unde sunt argumentele tale?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia gata. Beti un pahar cu apa, calmati-va, postati on topic si lasati atacurile sau sfaturile binevoitoare la adresa unui user sau altul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat acum,prin Biblie diferite versete care sa sustina explicit,ideile pe care le-am enuntat in prima postare,si am gasit,asa,dintr-un foc cateva,foarte convingatoare:

18. Fugiţi de desfr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ti-am mai spus ca ORICE SUBIECT RELIGIOS TE DEPASESTE .... si ca sa si demonstrez din nou (nu stiu pentru a cita oara ) ca esti pe linga SI HABARNIST iau versetele date de tine si le nalizez.... si apoi o sa vezi '' contorsionarea pricepierii tale LIPSA iar cind dai versete PUNE SI CAPITOLUL pe viitor :jester:

deci sa incepem .....

18. Fugiţi de desfr

Editat de Enki
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×