Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
smile1110

cum sa o consolez?

Rate this topic

Recommended Posts

Am o prietena foarte buna, care recent a trecut printr-o perioada destul de urata si in final s-a despartit de prietenul ei. Desi nu au fost impreuna prea mult timp, stiu ca a tinut mult la el si probabil inca mai tine (chestiile de genul asta nu prea trec peste noapte). Cum as putea sa o ajut? Ce as putea sa-i spun ca sa o fac sa se simta mai bine? Ce sfaturi sa-i dau?

Tu esti fata sau baiat? Cati ani aveti?

Nu ai dat prea multe detalii....insa un sfat bun ar fi:

Mergeti la un club frumos, beti ceva, dansati pe muzica dj-ului, veniti acasa si mancati multa ciocolata.

Si poti sa-i spui ca oricum nu merita nici unul nimic.

So, urmatorul!

Am o prietena foarte buna, care recent a trecut printr-o perioada destul de urata si in final s-a despartit de prietenul ei. Desi nu au fost impreuna prea mult timp, stiu ca a tinut mult la el si probabil inca mai tine (chestiile de genul asta nu prea trec peste noapte). Cum as putea sa o ajut? Ce as putea sa-i spun ca sa o fac sa se simta mai bine? Ce sfaturi sa-i dau?

Sa fi alaturi de ea si sa o faci sa zambeasca si sa rada !

incearca sa-i cauti defecte ex-ului si sa i le hiperbolezi si radeti pe seama asta ,daca vrea sa planga las-o sa planga,nu-i nimic rau in asta chiar face bine,si laso sa-si verse nervi(nu pe tine),sa se descarce.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this