Sari la conținut
Forum Roportal
Flameguard

Ce vezi cand ai ochii inchisi

Postări Recomandate

Oricat mi-ar displace sa recunosc, Listener a fost provocat.

Daca nu reveniti ontopic, urmeaza sanctiuni.

Multumesc pentru intelegere.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

N-ai dreptate. Dar nici nu te condamn ca nu crezi. Unele lucruri le crezi doar cand le experimentezi pe pielea ta, daca nu ai o anumita deschidere. On topic: sunt chiar curioasa sa citesc experientele altora. Eu n-am abordat subiectul pentru ca nu mai auzisem de nimeni altcineva care are aceasta capacitate, si credeam ca daca pun asemenea intrebari, azil scrie pe mine, in ochii multora (probabil deja e cazul). Da cineva detalii in legatura cu imaginile?

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-ai dreptate. Dar nici nu te condamn ca nu crezi. Unele lucruri le crezi doar cand le experimentezi pe pielea ta, daca nu ai o anumita deschidere. On topic: sunt chiar curioasa sa citesc experientele altora. Eu n-am abordat subiectul pentru ca nu mai auzisem de nimeni altcineva care are aceasta capacitate, si credeam ca daca pun asemenea intrebari, azil scrie pe mine, in ochii multora (probabil deja e cazul). Da cineva detalii in legatura cu imaginile?

viziunile sunt de la demoni :boredom: iar cind inchizi ochi vezi bezna :think:

multa iubire

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-ai dreptate. Dar nici nu te condamn ca nu crezi. Unele lucruri le crezi doar cand le experimentezi pe pielea ta, daca nu ai o anumita deschidere. On topic: sunt chiar curioasa sa citesc experientele altora. Eu n-am abordat subiectul pentru ca nu mai auzisem de nimeni altcineva care are aceasta capacitate, si credeam ca daca pun asemenea intrebari, azil scrie pe mine, in ochii multora (probabil deja e cazul). Da cineva detalii in legatura cu imaginile?

Pai eu vad negru dar peste negru vad pete de culoare(cel mai des vad verde rosu sau galben) care isi schimba din cand in cand forma. De obicei ele se "misca" , nu prea stiu cum sa ma exprim. Cateodata iau chiar si forme care par a fi aproape umane(foarte rar nu am patit asa ceva numai de vreo 2 ori :think: ).

Cred ca daca va uitati la o sursa de lumina mai puternica si inchideti ochii inca vedeti niste pete de culoare... dar problema este ca eu le vad si fara nici o sursa de lumina :boredom:

 

 

Nu cred ca am nici un fel de viziuni...doar vad pete colorate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca am nici un fel de viziuni...doar vad pete colorate.

 

Eu vad chestii alb-negru, in general (desi au fost exceptii recent) dar in detaliu extraordinar. Uneori statice, dar cel mai des ca un film. Faza e ca nu ma dumiresc care-i treaba cu majoritatea. Le-am notat in jurnale pe multe si le-am descoperit insemanatatea abia acum, recent. E chiar amuzant uneori pentru ca desi retin perfect imaginile, atunci nu stiam cum sa le interpretez. De pilda m-am mirat sa vad ceva care semana cu un scut cu flori pe el. S-a dovedit a fi un blazon :boredom: . Altadata am vazut o usa veche cu incrustatii metalice, printre care si un pumnal. Pumnalul s-a dovedit a fi de fapt o barca, usa apartinand unei biserici construite pe vremea vikingilor. In fine, sunt zeci si sute de exemple.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm... oare se pot interpreta petele? :boredom:

 

Deci... ca sa revin la intrebarea initiala:

Au lucrurile care sunt vazute cu ochii inchisi vreo legatura cu paranormalul? [ adica orice fenomen care nu poate fi explicat(spirite, energii neobisnuite, calatorii in afara trupului sau chiar semne sau simboluri care ar indica ceva din viata personala) ...ca sa fie pe intelesul tuturor]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmmm... oare se pot interpreta petele? :boredom:

 

Deci... ca sa revin la intrebarea initiala:

Au lucrurile care sunt vazute cu ochii inchisi vreo legatura cu paranormalul? [ adica orice fenomen care nu poate fi explicat(spirite, energii neobisnuite, calatorii in afara trupului sau chiar semne sau simboluri care ar indica ceva din viata personala) ...ca sa fie pe intelesul tuturor]

 

Daca prin paranormal intelegi si o viata anterioara, ai drept exemplu pe subsemnata. Deci da, cu siguranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×