Sari la conținut
Forum Roportal
Flameguard

Ce vezi cand ai ochii inchisi

Postări Recomandate

Cand sunt foarte obosita si inchid ochii dupa cateva minute vad diferite locuri, ca si cum as privi un ecran, iar ceea ce vad se deruleaza. Imi amintesc ca odata am vazut un nor, eram deasupra lui si am "intrat" in acel nor si dupa am vazut un vapor mare si alb in ocean sau mare, foarte ciudat fiindca eram constienta si imediat puteam deschide ochii, iar in momentul cand am vazut "imaginile/filmul" nu ma gandeam la nimic, eram doar fascinata de ceea ce vedeam.

Si mi s-a mai intamplat de cateva ori sa am astfel de imagini, dar de fiecare data vedeam alte locuri, dar doar atunci cand sunt foarte obosita.

Intrebarea mea e, vi s-a intamplat si voua ceva similar?

Editat de Chr1st1ana333

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand sunt foarte obosita si inchid ochii dupa cateva minute vad diferite locuri, ca si cum as privi un ecran, iar ceea ce vad se deruleaza. Imi amintesc ca odata am vazut un nor, eram deasupra lui si am "intrat" in acel nor si dupa am vazut un vapor mare si alb in ocean sau mare, foarte ciudat fiindca eram constienta si imediat puteam deschide ochii, iar in momentul cand am vazut "imaginile/filmul" nu ma gandeam la nimic, eram doar fascinata de ceea ce vedeam.

Si mi s-a mai intamplat de cateva ori sa am astfel de imagini, dar de fiecare data vedeam alte locuri, dar doar atunci cand sunt foarte obosita.

Intrebarea mea e, vi s-a intamplat si voua ceva similar?

Si mie mi se intampla de foarte multe ori, tot de la oboseala... Odata am cascat si in acelasi timp am vazut (mintal) masca lui Tutankamon cascand (m-a influentat un film, nu de alta :flowers: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebarea mea e, vi s-a intamplat si voua ceva similar?

 

Da. Dar la mine n-are nici o legatura cu oboseala. Pot sa le vad la orice ora din zi si din nopate, indiferent unde sunt sau cum ma simt. Mi s-a intamplat sa se intensifice intr-un anumit loc, un pat pe care au murit 2 oameni, in sensul ca vedeam o gramada de lucruri si nu se mai opreau, trebuia sa fac un efort sa nu le mai vad si sa pot sa dorm.

Am o problema cu fetzele. Adica pot sa vad imbracamintea, obiectele pana la ultimul detaliu (dantela, inelul de la mana, paginile unor carti etc) dar fetele sunt intotdeauna in ceata. Am reusit doar de cateva ori sa vad o fata.

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie m-i se intampla...dar nu pot controla asa ceva...tot cand sunt obosit m-i se intampla...

 

la ce ar putea ajuta asa ceva?

sunt astea niste capacitati?sau doar refulari?

 

niste tehnici pentru a induce asa ceva?exista?exista, dar zice/stie cineva? 8)

 

numai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut proba odata,ca acele chipuri pe care le vedeam,nu sunt doar rodul imaginatiei mele.Am intalnit pe strada,un baiat al carui chip imi aparuse intr-o ,,viziune" mai devreme,in aceeasi zi.M-am dus la el,si i-am spus! 8)

I-am spus ca eu cred ca am un mesaj pentru el...ca nu cred ca e doar o intamplare...si i-am ,,facut capu' patrat",cateva ore,explicandu-i tot felu' de chestii.Parea sincer interesat de ceea ce aveam eu de spus.Nu cred ca l-as mai recunoaste.

Asa ca,daca va apar locuri si persoane in fata ochilor,chiar daca sunt necunoscute,cascati ochii bine,ca nu stiti pe ce cai misterioase sunteti ghidati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut proba odata,ca acele chipuri pe care le vedeam,nu sunt doar rodul imaginatiei mele.Am intalnit pe strada,un baiat al carui chip imi aparuse intr-o ,,viziune" mai devreme,in aceeasi zi.M-am dus la el,si i-am spus! ;)

I-am spus ca eu cred ca am un mesaj pentru el...ca nu cred ca e doar o intamplare...si i-am ,,facut capu' patrat",cateva ore,explicandu-i tot felu' de chestii.Parea sincer interesat de ceea ce aveam eu de spus.Nu cred ca l-as mai recunoaste.

Asa ca,daca va apar locuri si persoane in fata ochilor,chiar daca sunt necunoscute,cascati ochii bine,ca nu stiti pe ce cai misterioase sunteti ghidati.

 

 

vrei putin sa detaliezi, ce ti-a aparut legat de acel baiat, de ai avut sa ii zici cateva ore?

 

ai avut proba odata, de cate ori vezi in felul asta? folosesti vreo tehnica? sau doar asa iti vin...

 

devine interesanta chestia asta si eu zic sa ne dam cu parerea cat mai multi, mai ales cei care experimenteaza asa ceva...poate descoperim ceva... 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
devine interesanta chestia asta si eu zic sa ne dam cu parerea cat mai multi, mai ales cei care experimenteaza asa ceva...poate descoperim ceva... 8)

 

La mine majoritatea lucrurilor s-au legat dupa ani si ani; altele inca nu au sens, deci inca astept. Am fost acum cateva saptamani intr-o calatorie, in mai multe locuri invecinate, din care am "vazut" crampeie din cladiri, privelistea din curtea unui castel situat deasupra unei vai etc. Si desi ma dusesem in fiecare loc pe baza, sa zicem, a unei singure viziuni, am avut surpriza sa descopar multe alte lucruri pe care le "vazusem" cu alte ocazii. De exemplu, am avut viziuni cu doua usi, una cu incrustatii metalice, si alta ceva mai simpla, care era intr-o curte cu niste morminte. Peste prima am dat din intamplare pe google (fiind unicat), descoperind ca era usa din fata a unei biserici. Mergand acolo, am descoperit cu uimire ca cea de-a doua usa pe care o vazusem era usa din spate a aceleiasi biserici. Nu mai auzisem niciodata de ea sau de satul in care se afla si nu facusem pana atunci legatura intre cele doua imagini, desi o viziune am avut-o prin...2001, iar cealalta in 2005.

Cel mai bine e ca imediat dupa ce vezi ceva, sau in ziua respectiva, sa notezi ce ai vazut. Sa tii un fel de jurnal. Asa poti face legatura intre lucruri chiar peste multa vreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
viziunile astea cand apar? interesant... incearca sa le controlezi...poate cine stie.. 8)

 

Pai oricand. Si nu poti sa le controlezi. Vin cand vor ele. Nu trebuie decat sa te lasi dus in directia corecta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai oricand. Si nu poti sa le controlezi. Vin cand vor ele. Nu trebuie decat sa te lasi dus in directia corecta.

 

pai stai asa....adica oricand....cum adica?

de ex...eu stau la calc, e posibil sa vina atunci? posibil e...dar in felu asta vin?sau faci vreo meditatie...ceva?

 

ai incercat sa le controlezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×