Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Interceptarea telefonica neautorizata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Va rog mult sa imi spuneti cum se pedepseste interceptarea telefonica neautorizata! M-a inregistrat un cretin cand ii spuneam niste chestiuni personale si acum vrea sa arate la toata lumea. Mi-am dat seama de inregistrare pentru ca la un moment dat, am auzit in telefon (destul de tare, dupa ce apucasem sa vorbesc ceva timp) vreo 4 sunete. Mi-a spus ca i s-a terminat bateria, dar stiu sigur ca nu e asa.

Deci? Am cautat in Codul Penal si nu am gasit nimic. Nici pe net!

 

Va rog mult sa ma ajutati, ca vreau sa-l dau in judecata pe imbecil! Multumesc! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ce sa-l dai in judecata? Faptul ca te-a inregistrat, nu are nici o legatura cu "interceptarea telefoanelor". :flowers:

 

Pai da, dar m-a inregistrat FARA acordul meu. Eu nu am stiut. Am gasit acum ceva in Codul Penal, dar e cam vag! Mai astept raspunsuri. Va multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca am nevoie de acordul tau ca sa inregistrez ce-mi spui tu la telefon. :flowers:

Pe langa asta, nici macar nu ai dovezi ca te-ar fi inregistrat.. deci.. repet, pentru ce vrei sa-l dai in judecata?

 

De ce ti-e rusine de ce ai spus? Atat timp cat este adevarul, doar el se va face de rusine pentru fapta lui. :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai da, dar m-a inregistrat FARA acordul meu. Eu nu am stiut. Am gasit acum ceva in Codul Penal, dar e cam vag! Mai astept raspunsuri. Va multumesc!

 

Din pacate din punct de vedere legal nu poti face nimic. Inregistrarea unei convorbiri si publicarea ei nu are nimic de a face cu "interceptarea ilegala a convorbirii". Si el nu are nevoie de acordul tau atata timp cat tu nu ai copywrite pe ce ai zis sau nu tine de siguranta nationala. Sorry...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce ti-e rusine de ce ai spus? Atat timp cat este adevarul, doar el se va face de rusine pentru fapta lui. :flowers:

 

Asa gandesti tu pentru ca esti un om normal la cap. El e un taran si m-a prins intr-un moment prost, slabita dpdv emotional si i-am marturisit anumite lucruri. Acum, imi pare rau, dar e prea tarziu. Sunt sigura ca a inregistrat, pentru ca am auzit vreo 4 sunete (nu pot sa explic aici), iar faza ca i-a murit bateria era minciuna, evident, asta stiu si eu ca nu se aude. Vrea sa ii arate iubitei lui ce terminata sunt eu dupa el. In fine...

 

Cum pot proceda?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa gandesti tu pentru ca esti un om normal la cap. El e un taran si m-a prins intr-un moment prost, slabita dpdv emotional si i-am marturisit anumite lucruri. Acum, imi pare rau, dar e prea tarziu. Sunt sigura ca a inregistrat, pentru ca am auzit vreo 4 sunete (nu pot sa explic aici), iar faza ca i-a murit bateria era minciuna, evident, asta stiu si eu ca nu se aude. Vrea sa ii arate iubitei lui ce terminata sunt eu dupa el. In fine...

 

Cum pot proceda?

 

Din punct de vedere legal nu poti proceva in nici un fel. Oricum, nu s-a intamplat nimic grav. Probabil ca el si cu prietena lui o sa rada de tine ca si niste tarani, dupa care vor uita totul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi-ti de treaba ta. Ramai cu coloana si nu te speria cand el zice ca face public. Daca deja te-ai rugat de el sa nu o faca, te are la mana. :flowers:

 

De ce ii dai satisfactia asta? De ce ii dai voie sa te domine asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog mult sa imi spuneti cum se pedepseste interceptarea telefonica neautorizata! M-a inregistrat un cretin cand ii spuneam niste chestiuni personale si acum vrea sa arate la toata lumea. Mi-am dat seama de inregistrare pentru ca la un moment dat, am auzit in telefon (destul de tare, dupa ce apucasem sa vorbesc ceva timp) vreo 4 sunete. Mi-a spus ca i s-a terminat bateria, dar stiu sigur ca nu e asa.

Deci? Am cautat in Codul Penal si nu am gasit nimic. Nici pe net!

 

Va rog mult sa ma ajutati, ca vreau sa-l dau in judecata pe imbecil! Multumesc! :flowers:

Pai parca erai studenta la Drept ?! :bataita:

Art 195. CP.

Violarea corespondentei.

In cazul in care va face publica acea inregistrare ce este"privata", faci o plangere penala politie si gata.

Pentru ca este destul de greu sa dovedesti ca el chiar a inregistrat acea convorbire, fara acordul tau explicit.

 

Pentru ce sa-l dai in judecata? Faptul ca te-a inregistrat, nu are nici o legatura cu "interceptarea telefoanelor". :hi:

Ba are ! :roll:

 

Din pacate din punct de vedere legal nu poti face nimic. Inregistrarea unei convorbiri si publicarea ei nu are nimic de a face cu "interceptarea ilegala a convorbirii". Si el nu are nevoie de acordul tau atata timp cat tu nu ai copywrite pe ce ai zis sau nu tine de siguranta nationala. Sorry...

Esti sigur de asta ! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×