Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Despre Michael Jackson

Postări Recomandate

Dupa ce ca esti incoerent, mai esti si incomprehensiv.

 

Am criticat ce e de criticat si am laudat ce e de laudat.

MJ nu a fost un compozitor, a scris cateva cantece, a interpretat excelent.

Dar sa nu mi-l scoata geniu muzical pentru ca nu a fost si nici macar nu canta la vreun instrument.

 

Am mai zis, cei ce i-au compus muzica si i-au creat enviromentul artistic (remarcati creativitatea termenilor) au merite pe care e injust sa i le atribuim lui MJ.

 

he he he

Tocmai ca-s comprehensiv ti-am spus si pe chat; Nu confunda arta-culrura cu enterteimentu`.

Sula cum esti ai crezut ca ma refer la maical si la prins.

Evident ca is oameni in spatele lui. Au fost in spatele tuturor. De la beatles la prince. Pentru ca e enterteimant si industrie blekota ce esti. Produs facil vandut ieftin la multi. Dar asta e alta discutie.

Tanda pe manda ramane ceva dupa el ?! "Mostenirea" vezi doamne. A fost un lucru frumos maical in lumea asta ?!

Bun.

Ca are el-a avut, "idiosincraziile" lui, e si asta o alta discutie.

Eventual fa tu una. Michael Jackson in date si cifre.

Da` peste doi ani.

Acum sa taci.

Si sa bei pentru sufletu` lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
he he he

Tocmai ca-s comprehensiv

Esti pe dracu.

Evident ca is oameni in spatele lui. Au fost in spatele tuturor. De la beatles la prince.

Cu diferenta ca Hendrix a fost genial, Angus (daca nu o fi murit) e genial.

E totusi o diferenta.

Tanda pe manda ramane ceva dupa el ?! "Mostenirea" vezi doamne. A fost un lucru frumos maical in lumea asta ?!

A fost.

Doar ca, daca discutia era incadrata in tema muzicala si MJ nu era deceased, discutam muzical.

Dar MJ a murit. Discutam despre MJ cu interferenta planurilor om/artist.

Si sa bei pentru sufletu` lui.

Nu beau pentru nimeni.

Imi pare rau pentru drama lui, insa asta nu sterge lucrurile urate.

 

Nu ca ai intelege ceva din ce scriu eu...

 

Multumesc.Acum' vreau si un buchet de flori.

Sarutul pe botul epilat si oferire florilor este un gest extrem de intim.

 

In schimb, iti ofer oportunitatea de a-mi cumpara o bere.

 

Pavarotti de ce nu c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu beau pentru nimeni.

Imi pare rau pentru drama lui, insa asta nu sterge lucrurile urate.

Ale lui ? adica parintii i-au dus acolo sa ii vindece MJ de cancer si cand colo el ii mangaia la putzulica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pricep tu nu pricepi.

Mi-i compari degeaba pe michael cu angus. Un fel de varza cu ora locala in kuala lumpur.

Unul e enterteiner(si nici nu a avut alte pretentii)-maical celalalt e un muzician.

A stat 40 de ani pe scena are zeci(?!) de albume, cu 5,6 10 !!! hituri pe cate unu. Si a fost a` dracului de talentat in ceea ce a facut. Deocamdata se poate vorbi(daca o facem in ideea de cultura pop) fara prea mari exagerari de maical madona si restu`.

Ca a avut excentricitati..fas. Care nu are ?! Si inca o data; vorbim de un enterteiner. Nu de un laureat al premiului nobel.

Pana una alta mahatma ghandi dormea gol cu nepoata-sa, da` nu-i mai putin parintele indiei si a catorva miscari cu veleitati morale. Dar atentie. Acesta este un fapt autentic, si notoriu.

Maical a avut o a c u z a t i e.

Si pentru ca-s spontan, in prisma ceklor 20 de milioane pe care le-a luat "copilu", o data m-as lasa si eu mangaiat(???????!!daca si asta e infractiune) de maical.

Atentie. Mort.

 

* am vorbit de cultura pop da` binenteles ca n-am pomenit intentionat de beatles.

Nu se facea sa-i pun in aceeasi propozitie cu maical.

Sau kontro.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, lasam muzica la o parte.

 

A avut doar o acuzatie - de acord.

Repet - si OJ a fost achitat.

 

Dincolo de asta, eu nu sunt angajatorul lui MJ ca sa ma intereseze cazierul lui si nu am nevoie de documentul oficial de NUP.

Clar?

Luand in considerare acuzatiile, comportamentul si profilul psihologic al persoanei MJ, eu unul, consider ca este foarte probabil ca el sa fi fost cu adevarat child molester. Unul achitat.

Ca si opinia e o chestiune democratica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×