Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

mie mi-a placut ce-am vazut odata pe un post tv: cum niste babe din oltenia se duceau la cimitir, dezgropau mortu proaspat inhumat, ii scoteau inima, i-o ardeau, cenusa o ferbeau si beau zeama, ca ala mort sa nu se transforme in moroi si sa-i bantuie.

 

atunci am ras cu Gelu mult de tot, dar ne-am si ingrozit de ocultismu asta feroce.

 

acum, in noile circumstante, inteleg perfect radacinile la asemenea enormitati, dar asta nu inseamna ca sunt bune la ceva sau au vreo justificare cat de cat.... :good: :good: :P :cry: :) :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Islanda,o autostrada e mutata din pricina protestelor locuitorilor,care nu vor ca niste fiinte invizibile pentru ei,sa fie deranjate...

Cat de mare e respectul fata de ceilalti si de natura,cat de mare e simtul civic acolo...doar comparati cu Romania,unde nimeni nu ar fi reactionat,nimanui nu i-ar fi pasat,si nu i-ar fi trecut prin minte sa protesteze...

Avem si noi Ielele? -credeti ca i-ar fi pasat cuiva daca nu o piatra,ci o padure intreaga a Ielelor,ar fi fost rasa? -nu.

Sa radem de islandezi? -de irlandezii care au vrut sa creada in zanele filmate de cele doua fetite? -hai sa ne uitam in curtea noastra...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa cum noi nu existam pentru ei asa nici ele nu exista pentru noi

 

Da' poate tu exişti pt ei şi vreodată te vor "lăsa" să-i priveşti. Nu ştiu dacă vede cineva ZILNIC iele şi zburători, dar din timp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mdah....sigur...elfi si zane acuma...Uni au citit prea multe basme...

Hai ca in spirite si fantome mai cred si eu!Le gasesc o explicatie cat de cat logica!...Da elfi si zane... :spiteful:

Nu stiu ce sa zic...parca e prea detot...Eu cred ca nu exista asa ceva,dar nu zic ca e imposibil...nimic nu m-ar mai mira...

Dar...totusi...ELFI SI ZANE :tease: ...Cred ca trebuie sa imi iau o vacanta! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, sigur... existenta lor e indubitabila .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×