Sari la conținut
Forum Roportal
FreakyKitty

Prietenie....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai..da..simt ca-l vreau ca un iubit dar nu cred ca asta va fi posibil

 

Daca simti ca nu e el chiar baiatu curajos care sa te domine, fa-l tu sa te domine, arata-i ca poate.

Mai simplu arata-i ca esti a lui dar cu portia, atrage-i atentia.Nu te vopsi ca o pitzipoanca, nu asa.

Surprinde-l cumva.Zi ce simti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o relatie de genul asa se intampla mai mereu.Mai ales la o varsta mai frageda.Presupun ca nu ai prea multi ani la inaintare.Baiatul alege o prietenie de genul pentru ca ii place de fata(exista si exceptii dar cam asta ii...).In momentul in care gaseste o fata pe care o place se indeparteaza de prietena,pierzandu'si interesul.Preblama lui cred ca este motivul maturizari.Ori si-a pierdut din interes pentru tine ori incepe sa se maturizeze,si are alte interese .

Daca ii starnesti interesul ca fata ii ca al tau. Iesiti in oras numai voi doi si vedeti ce se intampla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca simti ca nu e el chiar baiatu curajos care sa te domine, fa-l tu sa te domine, arata-i ca poate.

Mai simplu arata-i ca esti a lui dar cu portia, atrage-i atentia.Nu te vopsi ca o pitzipoanca, nu asa.

Surprinde-l cumva.Zi ce simti.

nu pot sa-i spun ce simt ..imi este frica de cum o sa reactioneze

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu pot sa-i spun ce simt ..imi este frica de cum o sa reactioneze

Incearca sa fi simpla atunci.Poate asta isi doreste.

Sau poate vrea o fata complicata, plina de surprize si foarte schimbatoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aa...am vazut un film tot cu aceasta tema...sex drive este vb de un baiat timid care ii place de cea mai buna prietena a lui si ei la fel dar nu poate sa isi impartaseasca unul altuia aceste sentimente... de fiecare data cand incearca vine cu argumentul ca nu vor sa piarda aceasta prietenie puternica. pana la urma baiatul isi face curaj si o intreaba daca il iubeste ...fata zice da si ...mai departe sti ce se intampla....cred ca ar trebui sa vb cu el si sa ii spui ceea ce simti ... poate la un suc ... si ... sansele sun 50 % ori merge si sunteti impreuna ori nu puteti fi vreodata impreuna si ramaneti amici...nu prea ai nimic de pierdut...nici asa cu sperante nu prea poti trai...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Miss Pusi , o iubire poate strica o prietenie ... sau cum spunea Napoleon "fuga este singura victorie in amor " .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e sa incerci sa faci primul pas.

Sa ii propui sa iesiti la un film, un suc, plimbari in parc.Daca te refuza mereu, cred ca ar trebuie sa renuntzi. Sa incerci sa te integrezi intr-un grup de prieteni daca tipul te refuza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu...il vreau doar ca un amic

 

 

pai..da..simt ca-l vreau ca un iubit dar nu cred ca asta va fi posibil

 

 

Tu il vrei ca iubit, dar esti atat de timida incat aproape nu iti recunosti asta nici tie insati.

Daca iti place indeajuns de mult, iti iei inima in dinti si il inviti in oras...sau ii faci vreo aluzie si clipesti des din ochi.

O sa fie de ajuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as putea spune ca trec si eu printr-o situatie asemanatoare, cand am incercat sa-i spun, a ras putin si m-a intrebat daca am ceva sa-i spun. m-am uitat si i-am spus ca nu, nu mai am ce sa-i zic. m-am retras ptr ca nu vreau sa-l pierd ca amic...

am vorbit cu cateva prietene si mi-au spus sa-l fac sa imi spuna el daca ma place sau nu, doar ca nici eu nu stiu cum. cred ca la romana puteau inlocui unele nuvele,romane,basme cu..o lectie despre exprimarea sentimentelor :jester:" :jester:)

 

nu aruncati cu pietre! :-s

Editat de Chikitina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×