Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca o iubesti cu adevarat poti sa o lasi sa plece asa...pur si simplu?

 

E, asta-i intrebarea.Bine ca a exprimat-o cineva in sfarsit.

 

 

Va multumesc frumos ca ati citit acest mesaj , am nevoie de sfaturi , poate ma puteti ajuta !!!

 

Daca o iubesti asa de grozav precum spui,atunci sti si ce sa faci.Ai nevoie doar de o confirmare, ca faci bine ce ai inceput.Nu renunta pentru nimic in lume.Lasa sfaturile astea cu a fost si s-a dus.Daca o iubesti asa cum spui, atunci mai repede se inverseaza polii magnetici decat sa renunti la ea.Nu are importanta ce faci,nimic nu mai conteaza,nici mandrie nici moralitate,nici instinct de conservare,doar sa o pastrezi.Daca in felul asta o iubesti,cu destula disperare atunci mai trebuie ceva.Surprinde-o cu ceea ce sti ca ii face placere ,indiferent ce sacrifici tu ,ofera-i acel ceva ce pana acum ai ezitat si pe care sti ca si-l doreste.Schimba ceva orice,numai schimba, pentru ca ce a fost se pare ca a scartait.Se poate sa nu fie de ajuns .In acest caz doar un singur lucru te salveaza.Nu stiu daca relatia voastra a avut si o latura sexuala si nu asta ma intereseaza.Dar daca da ,acolo e salvarea ta. Nici o discutie de cuplu nu rezolva lucrurile asa de bine ca o relatie amoroasa intensa,da sti cat de intensa ?Sper pentru tine, ca ai idee cat.In final daca nimic nu merge ,iubeste-o destul cat sa o lasi pe ea sa aleaga ce urmeaza .

 

daca fata vrea sa plece,,,las-o sa plece.nu poti forta pe cineva sa stea cu tine. intelg ca esti cu ea de cand aveai 20 de ani,, serios, crezi ca e o relatie de la 20 de ani poate rezista la nesfarsit?

Pai tocmai asta este ideea ,sa reziste.Ce altceva mai frumos poti imagina?Cam cat crezi tu ca este normal sa reziste o relatie de la 20 de ani? Cat vreo cateva zeci de iesiri la clubing,doua iesiri pe munte si trei la mare,zece gratare la padure si 100 de amoruri si gata? Altul la rand?

 

Da. Fa-i bagajele si pleaca. Sau viceversa, uatevar. Sau crezi ca s-o incatusezi de caloriferul din baie este legal ?!

Da de inima poate sa incerce sa o incatuseze?Asa este legal?

 

E cumva posibil ca sunt an terminal la facultate si voi vrea sa imi fac o mica cariera pe mare ??? - voiaje etc. ?

 

 

multumesc pentru sfaturi mai astept

 

Daca nu o incluzi si pe ea in planurile astea de cariera si voiaje atunci nu o iubesti cat ziceai si mi-am racit gura de pomana.Adica am incins tastatura de fapt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va amagiti unul pe celalalt. Fa-i vant mai repede.

Ai 22 de ani, esti inca tanar. Nu te atasa prea mult de o singura femeie; inca mai au timp sa vina si altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O scurta prezentare :

Am 22 de ani , merg pe 23 anu acesta ,

acum 2 ani am cunoscut o fata , ne-am imprietenit si toate cele bune

pana acum 4 zile .

Am presimtit ceva de acum 1 luna - 2 , cand stiam ca ceva scartaie !

Imi place sa anticipez miscarile oricarei fete , gesturi mimica , purtare , miscari , purtari , chiar si cele mai mici detalii , parca le prezic , le stiu dinainte si tot asa

Acum 4 zile am stiut ca ceva chiar nu e in regula , asa ca , am discutat ca un cuplu !

Stiam cam tot , ceva era diferit , asa ca au venit vorbele !

"M-am plictisit , acceasi zi la fel , vreau un altfel de relatie , eu nu te mai iubesc , parca e monotonie intre noi "

Totul intre noi a fost parca un vis , ceva frumos care nu vreau sa se termine , imi place sa iubesc , dar cel mai mult imi place sa fiu iubit , asa ca dupa ce am auzit acele vorbe , am bufnit in plans , chiar daca am 22 ani , fiecare om plange atunci cand nu ii este binee , daca nu o face prin lacrimi o face prin suflet !

 

Acum nu stiu ce sa mai fac , sunt disperat , sunt persoana incapatanata care nu renunta asa usor , care se zbate , dar intervine partea astea "mai neagra "

Sa ma zbat pentru ea , sa o fac sa ma iubeasca ? sau , sa renunt la ea , cu gandul ca o persoana ca ea nu voi gasi mai niciodata ???

 

Am trecut cu ea peste multe grele , pe care nimeni de pe acest forum nu a trecut peste atatea , sau or fi , dar in numar foarte mic.

Sincer , mi-a schimbat viata , nu vorbesc doar la faptul ca aveam pe cineva ca puteam iubi , si ca cineva ma iubeste ; ci la mai multe , enorm de multe , si asta ma face iar incapatanat si nu as vrea sa renunt la aceasta persoana !

 

Intrebarea cea mai grea : Sa ma zbat in continuare , cu gandul ca o voi putea face sa ma iubeasca din nou , sau sa ma zbat degeaba cu gandul ca nu va ma mai iubi , sau partea cea mai nasoala , pe care nu o prefer , sa renunt la ea , cu gandul ca voi suferi enorm si ca am pierdut ceva ce nu voi mai castiga niciodata ????????????????

 

 

P.S. Tot ce am scris este serios, si rog scuzarea erorilor gramaticale , sau alte erori , nu am forta/taria sa citesc inca o data acest topic !

 

Va multumesc frumos ca ati citit acest mesaj , am nevoie de sfaturi , poate ma puteti ajuta !!!

 

 

Sau in loc sa renunti ... ai putea sa incerci sa o surprinzi zile la rand cu ceva frumos, subtil. Daca nici asa nu merge, renunta ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca acelea au fost vorbele ei " M-am plictisit , acceasi zi la fel , vreau un altfel de relatie , eu nu te mai iubesc , parca e monotonie intre noi " nu crezi ca a avut un mod cam dur de a-ti spune ce simte? Daca intr-adevar ai facut foarte multe pentru ea,nu crezi ca lipsa ei de menajamente iti explica destul de clar pozitia ei fata de tine?

Parerea mea e ca te lupti cu morile de vant.O vei rasfata din ce in ce mai mult, ea deja a simtit lucrul acesta si o sa sfirsesti sa nu mai fii tu ci sclavul dorintelor ei.

Pina la urma tu stii ce iti doresti, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu, daca as fi in locul tau, as renunta la ea. Gandeste-te ca mai bine suferi acum, decat sa suferi mai tarziu sau chiar toata viata! Poate te-ai si obisnuit tu cu ea foarte mult, incat nici nu mai stii daca o iubesti la fel de mult. Totusi, e teribil ca tu sa o iubesti, iar ea sa nu-ti raspunda cu aceleasi sentimente! Ai prefera asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O scurta prezentare :

Am 22 de ani , merg pe 23 anu acesta ,

acum 2 ani am cunoscut o fata , ne-am imprietenit si toate cele bune

pana acum 4 zile .

Am presimtit ceva de acum 1 luna - 2 , cand stiam ca ceva scartaie !

Imi place sa anticipez miscarile oricarei fete , gesturi mimica , purtare , miscari , purtari , chiar si cele mai mici detalii , parca le prezic , le stiu dinainte si tot asa

Acum 4 zile am stiut ca ceva chiar nu e in regula , asa ca , am discutat ca un cuplu !

Stiam cam tot , ceva era diferit , asa ca au venit vorbele !

"M-am plictisit , acceasi zi la fel , vreau un altfel de relatie , eu nu te mai iubesc , parca e monotonie intre noi "

Totul intre noi a fost parca un vis , ceva frumos care nu vreau sa se termine , imi place sa iubesc , dar cel mai mult imi place sa fiu iubit , asa ca dupa ce am auzit acele vorbe , am bufnit in plans , chiar daca am 22 ani , fiecare om plange atunci cand nu ii este binee , daca nu o face prin lacrimi o face prin suflet !

 

Acum nu stiu ce sa mai fac , sunt disperat , sunt persoana incapatanata care nu renunta asa usor , care se zbate , dar intervine partea astea "mai neagra "

Sa ma zbat pentru ea , sa o fac sa ma iubeasca ? sau , sa renunt la ea , cu gandul ca o persoana ca ea nu voi gasi mai niciodata ???

 

Am trecut cu ea peste multe grele , pe care nimeni de pe acest forum nu a trecut peste atatea , sau or fi , dar in numar foarte mic.

Sincer , mi-a schimbat viata , nu vorbesc doar la faptul ca aveam pe cineva ca puteam iubi , si ca cineva ma iubeste ; ci la mai multe , enorm de multe , si asta ma face iar incapatanat si nu as vrea sa renunt la aceasta persoana !

 

Intrebarea cea mai grea : Sa ma zbat in continuare , cu gandul ca o voi putea face sa ma iubeasca din nou , sau sa ma zbat degeaba cu gandul ca nu va ma mai iubi , sau partea cea mai nasoala , pe care nu o prefer , sa renunt la ea , cu gandul ca voi suferi enorm si ca am pierdut ceva ce nu voi mai castiga niciodata ????????????????

 

 

P.S. Tot ce am scris este serios, si rog scuzarea erorilor gramaticale , sau alte erori , nu am forta/taria sa citesc inca o data acest topic !

 

Va multumesc frumos ca ati citit acest mesaj , am nevoie de sfaturi , poate ma puteti ajuta !!!

 

 

 

 

sa iti zic si parerea mea... chiar daca acum cred ca e cam tarziu...

 

daca ar merita relatia, ati putea discuta deschis despre problemele dintre voi, ptk in orice relatie exista si probleme, nu e totul numai floricele si roz... poti sa fii sigur ca ce zice ea nu a aparut peste noapte... nu pot sa imi dau cu parerea cine are vina(nu sunt in masura), dar e cert ca situatia ar fi trebuit dezbatuta inainte sa se ajunga la despartire... asa zic eu....

sfatul meu: daca simti ca ea e jumatatea, fa ce iti spune inima, dar anunt-o si pe fata...

 

numai bine si sa fii iubit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu poti face un om sa te iubeasca? Eu nu...

Rami! poate inca n-ai gasit metoda sa-i pui jar sub calcaie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×