Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu poti face pe cineva sa te iubeasca. Ori te iubeste ori nu, si ea ti-a spus ca nu te iubeste. Deci las-o balta! Boala lunga, moarte sigura!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea ai ce face...

Daca nu te mai iubeste, nu te mai vrea... Ea a renuntat. A fost, a trecut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca 'treaba' asta nu e numai de 2 3 saptamani.

cred ca numai acum a reusit sa iti spuna.

insista sa fie sincera cu tine..spune-i ca ai dreptul sa stii macar atat.

poate o sperie viitorul si faptul ca relatia vostra e de ceva vreme.. poate are indoieli..nu cred ca ai vrea sa stea langa tine doar pentru ca o vrei tu sau pt ca nu se poate rupe ea, desi ..ar vrea.

 

Vorbeste cu ea, problema e mai profunda si o macina de mai mult timp. garantat. poate se si simte vinovata ca nu mai simte pentru tine ce simtea, poate ca te iuebste dar ii e teama de viitor, poate ca are ea problema cu increderea in ea..trebuie sa vorbiti VOI deschis. Si pe cat se poate, fara reprosuri.

 

Nu iti mai baga in cap TREBUIE sa ramanem impreuna. Vezi, dupa ce iti spune ce simte, daca mai iti doresti si tu sa ramanenti impreuna.

Si mai gandeste-te ca daac ea poate sa simta acum indoiala mare..cand pt tine totul PAREA perfect...undeva, ceva, nu pusca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai gandit la varianata ca poate a cunoscut pe altcineva?si ca acum i se pare ca se plictiseste cu tine?intotdeauna inceputurile sunt grozave si la varsta asta aluneci usor spre un alt inceput.

nu fii incapatanat.LAS-O sa iasa in lume,sa isi vada de viata ei asa cum vrea...daca se va intoarce la tine atunci...vei deschide un alt topic pe tema "Sa ma impac cu ea ??". Dca nu se va intoarce...atunci bine ca a plecat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sti....nuj daca te ajuta dar pe mine m-a ajutat....si mie mi s-a intamplat asa ceva...timp de 3 luni nu mai aveam chef de nk...un prieten a inceput sa vorbeasca cu mine si sa imi dea sfaturi... M-am oprit la un sfat... "Un sfarsit este un nou inceput" am ascultat de el...si mi-am revenit...sunt multe fete frumoase pe lume...mai ales in romania...fiecare fata este unica in felul ei....nu cred ca ar treb sa plangi...ar treb sa o uiti .chiar daca e greu...sa iti vezi de viata ... daca ai gasi o fata cu un nivel peste ea (doar daca ea nu e sus) ai mai plange dupa fosta prietena??? nu cred....si inca ceva...mama imi zicea sa nu ma insor....:flowers:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt la fel de incapatanata ... dar daca ti-a zis ca nu te mai iubeste, si daca a vorbit cu atata indiferenta nu stiu daca mai e ceva de facut ... intreab-o si tu ce nu ii place la relatie, zi-i sa propuna ea ceva ca sa fie bine, sa spuna ea cum i-ar placea sa fie si daca e la fel de indiferenta intreab-o ce are de gand sa faca cu aceasta relatie ... daca te gandesti ca vei suferi pe urma despartirii, la fel de mult poti suferi si asa ... indiferenta doare cel mai tare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa iti dau un sfat...nu stiu in primul rand ca daca ai iubi-o(nu ca nu ash crede) dar in general daca o iubesti o lasi s a plece nu iti ceri scuze,u te milogesti,nu ii cazi in genunchi,dimportiva o ajuti...in momentul knd o sa se desp d tn definitiv(doamne fereste) cv in genu"lasa-ma in pace ma plictisesc,bla bla bla,plec,u o lasi in pace eventual incerci sa o ajuti"te duc undeva ca vad k esti nervoasa,etc...nu strica sa fii mai rautacios,deci din momentul in care a plecat NU O MAI cauti,daca te iubeste se va intoarce,daca nu imi pare rau pentru tine..oricum SUCCES,macar tie are cn sa iti dea un sfat mie cand am avut nevoie nu a aavut si am luat decizia gresita si regret si akm...dar in fine SUCCES!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar in general daca o iubesti o lasi s a plece nu iti ceri scuze,u te milogesti,nu ii cazi in genunchi

Daca o iubesti cu adevarat poti sa o lasi sa plece asa...pur si simplu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

''te-ai zbatut ''prea mult pentru ea si asta a facut-o sa se simta constrinsa in relatie spunindu-ti tie ca e monotonie cu cit de zbati mai mult cu atit se indeparteaza mai repede de tine caci se simte ingradita in libertate ... deci lasa-o o perioada libera ...... distreaza-te in jurul ei ...... nu te du atunci cind te cheama , spune-i la telefon ca esti ocupat cind te suna chiar daca nu esti .etc etc etc ..intr-un ''cuvint'' nu mai fi disponibil cind si de cite ori vrea ea si o sa vezi ce se intimpla....

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×