Sari la conținut
Forum Roportal
Raee

Poze in cimitir

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

chill Doctor Love:))))

sunt doar niste poze(eu am fost doar fotograful), pe carare (nu pe morminte), fara romantisme si alte chestii

Nu au ce sa va faca. Doar daca acele poze demonstreaza ca ati facut alte lucruri interzise.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca e locul potrivit in care sa postez..

Deci, am facut niste poze in cimitir cu cativa prieteni, si acum se aude ca suntem denuntati la politie din aceasta cauza LOL.

Este vreo lege care sa interzica asta? Putem pati ceva?

Multumesc!

 

Fotografiatul si filmatul si inregistrarile audio in locuri publice sunt permise. Cimitirul este un loc public. Daca in vreuna din poze unul dintre cei pozati este surprins intr-o activitate nelegala cum ar fi provanarea, vandalismul etc atunci pe baza acelei fotografii poate fi cercetat de catre politie, parchet pt acea activitate si daca se constata ca el este autorul atunci se va aplica sanctiunea prevazuta de lege

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca e locul potrivit in care sa postez..

Deci, am facut niste poze in cimitir cu cativa prieteni, si acum se aude ca suntem denuntati la politie din aceasta cauza LOL.

Este vreo lege care sa interzica asta? Putem pati ceva?

Multumesc!

N-are ce sa-ti faca. Un eventual proces cu putina maiestrie poate fi prelungit la infinit. Cine a facut denuntul? Cati martori? Dovezi? Procese verbale? Daca nu sant, "la revedere"!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt unii dintre acei pustani dezaxati

i-am facut o "favoare" versioarei si sa stiti ca nu am entuziasmta pe tema asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are ce sa va faca. Poate doar o amenda pt profanare, daca ati facut ceva indecent, sau advertisment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:( nu aveti ce sa patiti :D doar sa fi facut o prostie, sa va fi urcat pe cruci si cavouri, sa fi produs stricaciuni. Altfel n-aveti sa ce patiti. Si in treaba asta e nevoie si de adrese, ca degeaba v-au vazut daca nu stiu unde stati. :) Dar sunteti cumva emo? :D intreb eu :-

Editat de PunkY StylE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×