Sari la conținut
Forum Roportal
Rami

Credite in timpul crizei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vreo 3 banci ,mai precis.

Eu am pus punct oricarei colaborari cu banca, cu exceptia tranzactiilor indispensabile. Doresc ca bancile sa moara in chinuri :) iar banii sa si-i tina fiecare la curea. Bancile sa se transforme in niste societati care sa se ocupe exclusiv de tranzactii imediate, fara stocarea banilor.

 

Vise frumoase. In realitate o sa se intample exact contrariul. O sa ne forteze statul in colaborare cu bancile sa eliminam complet banii si sa lucram doar in credite. Si atunci oameni o s-o punem cu totii, pentru ca nu vom mai avea alternativa, iar ele vor detine puterea absoluta, stocand intreaga valoare in circulatie, indatorandu-ne la maxim si controlandu-ne vietile, orice miscare.

 

Pacat ca lumea, ca de obicei, va realiza pericolul asta dupa ce raul va fi facut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pacat ca lumea, ca de obicei, va realiza pericolul asta dupa ce raul va fi facut.

Cu ce te indatoreaza banca ? Este doar alegerea ta, ca doar nu te trage de maneca pe strada sa iti dea credit.

Faptul ca majoritatea vor sa traiasca mult mai bine decat isi pot permite, a dus la asa ceva.

Daca nu ar fi existat aceasta iresponsabilitate, din partea multora, cat si ignorarea totala a problemelor cetenilor de catre politicieni, ar fi stat altfel lucrurile.

Editat de Maurice_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-au propus la banca sa-mi trec creditul din lei in euro (fara vreun extra comision) si, facand trecerea asta, mi s-a redus rata cu cativa zeci de lei; doar daca ajunge 1 euro 5 ron, va fi rata noua la nivelul celei vechi, ceea ce nu cred ca se va intampla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×