Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

LOL ronaldo si relatile de joc,baba si calculatorul :crazy: ronaldo este de departe cel mai lacom jucator al lui man.utd ,vad ca de ceva vreme mai face cate un 1-2 cu rooney ca in rest ia actiunile pe cont propriu si suteaza la poarta :( nu stiu ce tot vrei sa zici tu dar Chelsea chir nu are jucatori indivdualisti care sa fie egoisti gen ronaldo :o: si scolari a zis ca chelsea se bazeaza pe jocul in echipa nu pe individulitati ca nu are nimeni tupeul sa ia o actiune pe cont propriu la chelsea!!!odata ce scolari sa plans ca la chelsea nu exista cu adevarat un numar 10 individualist care sa aiba tupeul sa ia o faza pe cont propriu nu stiu de ce ai mai comenta :) la ora actuala chelsea este cea mai puternica echipa din lume pentru ca are cel mai inchegat joc de echipa din lume fara mari individualitati ;) Chelsea ca-sa devina imbatabila ii mai trebuie un fundasi si un numar 10 si cu siguranta va domina europa.

de aia si merge MU mai bine decat Chelsea,pentru ca cea din urma are un joc mai inchegat :tongue: nici un antrenor,nu e cointeresant sa afirme ca jocul echipei sale se bazeaza pe individualitati,nici chiar Piturca,la ora actuala chelsea detine o parte din cei mai valorosi jucatori,insa nici pe aproape nu e cea mai puternica echipa din lume,nici din Anglia nu e cea mai puternika,dar cu atat mai mult din lume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de aia si merge MU mai bine decat Chelsea,pentru ca cea din urma are un joc mai inchegat :tongue: nici un antrenor,nu e cointeresant sa afirme ca jocul echipei sale se bazeaza pe individualitati,nici chiar Piturca,la ora actuala chelsea detine o parte din cei mai valorosi jucatori,insa nici pe aproape nu e cea mai puternica echipa din lume,nici din Anglia nu e cea mai puternika,dar cu atat mai mult din lume

 

Man.utd se bazeaza mai mult pe ronaldo si pe driblingurile lui respectiv sutul si viteza!!!pe cand chelsea practica un joc de echipa fara sa stea numai in valoarea unui jucator sau doi cum face man.utd,ei joaca in echipa si cu toata echipa.

Editat de Super Vegeta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Man.utd se bazeaza mai mult pe ronaldo si pe driblingurile lui respectiv sutul si viteza!!!pe cand chelsea practica un joc de echipa fara sa stea numai in valoarea unui jucator sau doi cum face man.utd,ei joaca in echipa si cu toata echipa.

Acum chelsea sta in golurile lui Drogba,ceva timp in urma cand era Mutu,Valeron,Duff,atunci rezultatele desi erau mai mici ,jocul era mai inchegat,acum insa daca Drogba e in forma,jocul lui Chelsea merge struna,daca nu e vai si amar de Chelsea si Kalou

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum chelsea sta in golurile lui Drogba,ceva timp in urma cand era Mutu,Valeron,Duff,atunci rezultatele desi erau mai mici ,jocul era mai inchegat,acum insa daca Drogba e in forma,jocul lui Chelsea merge struna,daca nu e vai si amar de Chelsea si Kalou

 

Stai linistit ca mai il aveam pe anelka care este golgeterul lui chelsea si printre primi 4 in campionatul angliei :crazy: deci lasa ca nu stam noi numai intr-un jucator doi cum face man.utd :) or iesi mai in evdeinta c.ronaldo si rooney fata de drogba,anelka,essien sau lampard dar ai nostri joaca in echipa paseaza uni la alti,construiesc faze pe cand aia doi de la man.utd i-au fazele de uni singuri si de cele mai multe ori le irosesc dar sunt si cazuri cand le fructifica,nici lui ronaldo nu ii mai merge asa bine cum ii mergea anul trecut fiidca jucatori echipelor adverse l-au studiat bine si deja ii stiu schemele dinnainte sa le puna in aplicatie :o: inca odata Chelsea construiesc faze joaca ca un tot unitar!!pe cand man.utd da minge lui ronaldo si lui rooney si lasa totul la indemna lor sa faca ce vrea cu mingea :( adica man.utd au trecut de mult de faza de constructie acum toate mingile trec pe la ronaldo si rooney ca iei mai departe sa faca ce vor cu ele!!!pe ronaldo nu prea il vad pasand altor jucatori inafar de rooney ca se cred mari vedete dar cat sa le mai maerga asa deja adversari au inceput sa le citeasca miscarile si schemele,la man.utd este ronaldo si rooney+ restul :tongue: pe cand la chelsea joaca toata echipa nu doar doi jucatori si restul sa se apere sau doar sa dea pase lui ronaldo si rooney,inca odata chelsea este un tot unitar pe cand man.utd este rooney si ronaldo + restul.

Editat de Super Vegeta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faza este ca Chelsea joaca prea mult in pase.. chiar prea mult, la o faza participa aproape toti jucatorii.. si totusi avem 2 jucatori care au tupeu sa fenteze si anume.. Anelka si Kalou. A.Cole si Bosingwa urca foarte frumos sa dea centrari.. mai ales bosingwa. Lampard intoarce foarte usor jocul pe partea cealalta a jocului, Terry e bun si el pe atac.. dar mult mai bun ca fundas. Ricardo Carvalho are niste suturi de la distanta foarte bune.. si este foarte bun fundas de asemenea. Alex ne sta rezerva pe aparare care a jucat foarte bine cand timp a stat Carvalho pe bara. Un numar 10 deja avem.. J.Cole sau poate Deco chiar daca Barcelona la dat cand a jucat mai slab, Drogba nu imi place cum joaca in ultimul timp, Ballack nu mai are rost sa comentez si avem un prim 11 foarte profesionist.. 4-5 rezerve si ele foarte profesioniste si avem cativa jucatori care le plac sa joace individual in echipa.

Manchester United joaca la presing,noroc, si cumpara meciuri. Ei inrepuna cu Aston Villa.. de ce sunt avantajati mereu de arbtrii? Barcelona joaca bine.. Kaka si Ronaldinho nu stau prea bine in aceasta echipa (parerea mea) si tind sa spun ca nu am urmarit multe meciuri ale acestei echipe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chelsea a remizat aseara scor 4-4 cu Liverpool, dupa ce in tur a fost 3-1 pentru Chelsea.

Scor general : 7-5 pentru Chelsea Londra

Un meci de zile mari:

 

 

Oaspeţii au

Editat de Raffaello_Venutti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rasfoiele mama sa vezi ce mama de bataie o sa mance Chelsea de la Barcelona in semifinala (daca joaca contra lor bineinteles) ....aoileo.... (w00t)

 

Go Bar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea cred eu Naeema ca o sa ia bataie Chelsea de la Barcelona....daca joaca cum a jucat cu Liverpool. Nu uita ca mingea e rotunda, orice e posibil :crazy:

Editat de Raffaello_Venutti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea cred eu Naeema ca o sa ia bataie Chelsea de la Barcelona....daca joaca cum a jucat cu Liverpool. Nu uita ca mingea e rotunda, orice e posibil :crazy:

Vom trai si vom vedea. Si Barca a facut ravagii pana acum in La Liga cat si in campionatul pentru Cupa.N-ai vazut ce ia pedepsit pe Bayern? Si ei din 4-5 goluri cam in fiecare meci pana acum nu prea au iesit. Guardiola stie el ce face....(w00t)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum va fi un meci colosal....poate se vor inscrie la fel de multe goluri ca si in partidele dintre Chelsea si Liverpool. Sa nu uitam ca Chelsea Londra este o echipa care poate creea surprize in orice moment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×