Sari la conținut
Forum Roportal
dinu34

Viread pentru hepatita

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut eu am inceput tratamentul cu viread de trei luni , vreau sa stiu daca s a mai tratat cineva cu acest medicament de hepatita b , ce stiti despre el , multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

crezi ca acest medicament care este destinat pacientilor ifectati cu HIV este folositor si in cazurile de hepatita???te iseli...uite ce delatii am gasit eu despre acest viread:

http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/E...d/351001ro1.pdf

 

"Care sunt riscurile asociate Viread?

Cele mai frecvente efecte secundare atunci c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hello

 

POt sa va spun eu cate ceva despre Viread.

 

initial am inceput cu Hepsera care nu a mers deloc pe mine.

Tot ce spun acum se intampla in Canada.

Dupa 8 luni de tratament cu Hepsera analizele nu s-u modificat nici inspre bine nici in mai rau. Am avut doar reactii de mancarime cand si cand ...dar totusi am oobservat o imbunatatire a starii generale, adik nu ma mai simteam obosit atat de mult.

In fine, mi s-a recomandat Viread si dupa 4 luni de tratament , virusul a devenit sub unitatea de masura detectabila, dar inca prezent. Urmatoarea etapa se va observa daca se va face seroconversia. Proces ce poate dura inrre 6 si 8 luni.

 

Urmeaza rezultatele foarte amanuntite de Hematologie, biochimie si alte analize specifice. Nu stiu daca in Romania se mai practiva "punctia" , aici insa se pot afla multe informatii doar cu o analiza de sange deci proba efectova din ficat nu mai este necesara.

 

Alte informati pe parcurs.

Tot ce pot sa spun este ca de cand iau Viread, am enorma energie, fac f mult sport , nu mai obosesc usor, dorm si mananc f bine si nu ma ingras si nici nu slabesc

 

Insa acest medicament este extrem de scump si daca nu se da printr-un program meidical, costa in jur de 900$/luna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este extrem de bun la mine de la 110 milioane de virusi in numai 6 luni am ajuns la 328 de virusi ce mi se pare foarte bine si ca efecte negtive nu am avut nici unu, ast si alt normale , costa doar 11 milioane adica 1100 ron nu mi se pare chiar asa de scump in comparatie cu alte antivirale

se gaseste la farmacia de pe sos Mihai Bravu nr 228 SensiBlu vizavi de sipitalul victor babes . are 30 comprimate

nr telefon farmacie 0213209875. numai pe comanda dupa o zi pe alta multa bafta

 

Hello

 

POt sa va spun eu cate ceva despre Viread.

 

initial am inceput cu Hepsera care nu a mers deloc pe mine.

Tot ce spun acum se intampla in Canada.

Dupa 8 luni de tratament cu Hepsera analizele nu s-u modificat nici inspre bine nici in mai rau. Am avut doar reactii de mancarime cand si cand ...dar totusi am oobservat o imbunatatire a starii generale, adik nu ma mai simteam obosit atat de mult.

In fine, mi s-a recomandat Viread si dupa 4 luni de tratament , virusul a devenit sub unitatea de masura detectabila, dar inca prezent. Urmatoarea etapa se va observa daca se va face seroconversia. Proces ce poate dura inrre 6 si 8 luni.

 

Urmeaza rezultatele foarte amanuntite de Hematologie, biochimie si alte analize specifice. Nu stiu daca in Romania se mai practiva "punctia" , aici insa se pot afla multe informatii doar cu o analiza de sange deci proba efectova din ficat nu mai este necesara.

 

Alte informati pe parcurs.

Tot ce pot sa spun este ca de cand iau Viread, am enorma energie, fac f mult sport , nu mai obosesc usor, dorm si mananc f bine si nu ma ingras si nici nu slabesc

 

Insa acest medicament este extrem de scump si daca nu se da printr-un program meidical, costa in jur de 900$/luna

 

 

Si ce ne poti spune despre Viread?Functioneaza ?Spune-ne mai multe te rugam.

Gabriela

 

este extrem de bun la mine de la 110 milioane de virusi in numai 6 luni am ajuns la 328 de virusi ce mi se pare foarte bine

si ca efecte negtive nu am avut nici unu, ast si alt normale , costa doar 11 milioane adica 1100 ron nu mi se pare chiar asa de scump in comparatie cu alte antivirale

se gaseste la farmacia de pe sos Mihai Bravu nr 228 SensiBlu vizavi de sipitalul victor babes . are 30 comprimate

nr telefon farmacie 0213209875. numai pe comanda dupa o zi pe alta multa bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca citim asa prospectul la orice medicament , normal ca firma producatoare trebuie sa scrie toate reactiile adverse posibile, asta nu inseamna ca se va si intampla. Eu nu am nici o reactie adversa de la Viread. Ba dimpotriva starea genereala este cu mult imbunatatita. Nu s-au facut nici un fel de modificari renale, nu am greata sau alte reactii ce sunt descrise in prospect ca fiind posibile. Tratamentul naturist exista pentru aproape orice boala, insa as vrea sa aud concret cu rezultate pe hartie before and after de la cineva care a urmat un astfel de tratament naturist si de la pozitiv s-a facut seroconv. la negativ, cu normalizarea ALT si asa mai departe.

Nu sunt 100% pentru medicamente antivirale , insa deocamdata se pare ca asta e singura solutie concreta si eficienta ptr majoritatea pacientilor. SUnt cazuri in care hepatita se rezolva de la sine, insa mai rar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cum va spuneam ca am sa revin cu noutati, iata ieri rezultatele dupa numai 6 luni cu Viread arata HBV DNA ( PCR test - adik Viral load) nedetectabil, ALT/Transaminaze - Normal, Rinichi normali, Insulina low level ceea ce este normal, mai ramane de asteptat sa se faca seroconversia acum, care inca nu se stie in cat timp...I will keep you posted.

Deci VIREAD merge f bine fara efecte secundare majore, de fapt eu unul nu am avut nici un fel de side effect pana acum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
post-209974-1248767571_thumb.jpgsalut v am scanat toate analizele sa vedeti cum mers la mine viread, eu am inceput tratamentul in decembrie 2008 si pana in in luna mai am ajuns la doar 328 de virusi, sper ca pana in spetembrie sa fac si seroconversie .. viread se gaseste la farmacia sensiblu din mihai bravu vizavi de spitalul victor babes si costa doar 11 linioane 600 lei vechi , ( pretul pe o cutie care ajunge o luna sunt 30 de comprimate ))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Silviu_m74

 

In legatura cu tratamentul pentru hepatita cronica B. Te rog spune-mi unde se gaseste TRANSFER FACTOR PLUS si TRANSFER FACTOR RIOVIDA si eventual daca stii pretul.Stii pe cineva care s-a tratat cu asa ceva si a scapat de virusul hepatic B (cronic)??? Cat timp a durat tratamentul ???

Multumesc !!!

 

 

Va salut !!!

Am auzit de o noua varianta de tratare a HEPATITEI CRONICE B . Este vorba de TRANSFER FACTOR PLUS si TRANSFER FACTOR RIOVIDA. Va rog daca a urmat cineva cu un astfel de tratament,poate ne da si noua cateva detalii si de unde a procurat tratamentul; eventual si la ce pret.

La fel am auzit si despre VIREAD.Stiti cumva ce pret mai are si daca se mai gaseste inca la farmaciile SENSIBLU ???

Am pierdut 4 ani tratandu-ma cu medicamentele de la INSECTFARM (Dr.CIUHRI) si totul in zadar;virusul isi vede de treba lui in continuare.Vreau sa incerc altceva ca sa scap odata de virusul asta.

Va multumesc si le urez tuturor celor cu probleme hepatice o insanatosire cat mai grabnica si celor apropiati lor multa intelegere.

 

As dori daca poate sa-mi recomande cineva un BUN medic hepatolog,care este interesat sa-si vindece pacientii; ca majoritatea recomanda odihna si regim. Eu as dori sa incep un tratament adevarat.

Va multumesc !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×