Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

Am nevoie de niste ID-uri cu vorbitori de limba engleza!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vrei sa pleci in afara ? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa-mi perfectionez cunostintele de limba engleza (prin conversatie scrisa si vorbita) si as dori sa stiu de unde pot sa fac rost de id-uri yahoo cu vorbitori nativi de limba engleza!

 

 

Cel mai simplu e să intri pe room-urile de pe Yahoo Messenger.

 

Click Messenger ( acolo sus, pe bara unde e şi Contacts, Actions, Help ), apoi ....click Yahoo Chat ---> Join room, şi,

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am dat peste un englez dispus sa stea la discutii... sunt destul de exotic pentru el ;) A facut un "WOW"!

 

ID-uri lasate la vedere (cu sau fara intentie)=ID-uri publice! Stiu ca e agresiv, am mai invatat un cuvant in engleza (respectivul a zis ca vrea sa mai vorbim mai tarziu acum sper sa fac o reclama buna Romaniei :blink: )!

 

Ma aflu in acceasi situatie si as dori sa gasesc pe cineva cu care sa comunic pe net,de preferat sa fie un nativ...Crezi ca ma poti ajuta cu un id din ce ai gasit tu??La tine cum a mers? Ti-ai perfectionat engleza??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma aflu in acceasi situatie si as dori sa gasesc pe cineva cu care sa comunic pe net,de preferat sa fie un nativ...Crezi ca ma poti ajuta cu un id din ce ai gasit tu??La tine cum a mers? Ti-ai perfectionat engleza??

 

Suntem in 2013. Cred ca din 2009 si-a perfectionat si bengaleza. :rot:

Da tu asteapta. Poate vine sa-ti raspunda. In inglish that iz... :o:

Editat de Stifler's Mom
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem in 2013. Cred ca din 2009 si-a perfectionat si bengaleza. :rot:

Da tu asteapta. Poate vine sa-ti raspunda. In inglish that iz... :o:

Ma gandeam...dar poate ofera cunostiintele acumulate si altora care sunt acum in locul lui...:)) Cu toate ca numai de asta cred ca nu sta el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, da in astia care au studiat limba engleza (romani d'ai nostri ma refer) sau care traiesc de o vesnicie prin tari vorbitoare de engleza, nu ai incredere ca te vor putea ajuta ? De ce trebuie sa fie un vorbitor de engleza nativ ? Mai intai invata engleza de baza, pe urma avansata si doar dupa aceea baga-te la invatat substraturi, slang, colloquialisms, jargon, eufemisme si in general engleza sociala vorbita inafara sferei academice. Chestii care te poate invata si cineva care traieste undeva unde se vorbeste engleza, nu neaparat un nativ.

Editat de Stifler's Mom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te asigur ca mai mult de 18 ani (nu are importanta cati)! si este o urgenta pentru mine invatarea limbii engleze-cu vocabularul ma descurc dar mai putin cu conversatia!

 

 

Ba are importanta varsta, insa o alta limba se poate invata/perfectiona doar unde se vorbeste acea limba, nu prin computer sau texte computerizate de nu stiu ce fraze cool.

Oricat de rotund te dai, trebuie sa te interbi daca cineva vrea sa discute cu tine??? ca

ar putea sa devina acra sfarsitul conversatiei de 2 secunde. Americanii nu prea dadacesc pe nimeni prea mult pana nu este scoala, dar oriunde te-ai duce se cunoaste ca nu esti din acele locuri, ca trece timp pana te acomodezi si te obisnuiesti cu limba vorbita local.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×