Sari la conținut
Forum Roportal
Filu_tu

Moartea este diferita de la persoane la persoane

Postări Recomandate

Asta-i inceputul numai al unei probleme pe scara larga al populatiei mondiale.   Fructul cu pricina, popular și în România, este pepenele galben, ce se găsește pe rafturile magazinelor din țara noastră la un preț, în general, de 9 lei/kg. Deși delicios, el este în mijlocul unui caz grav de contaminare ce s-a petrecut în SUA.   Vor fi alte si toate alimentele proaspete din alimentari ca stau prea mult in depozite cu solutii si in magazine ajung cand deja sint putrezite pe dinauntru si mai da cu alte chestii iar lumea needucata se va hrani cu MOARTEA.

Ei nu vor sa piarda bani, clientii si copiii nu conteaza!!!   Vor otravi si apa???

https://newsweek.ro/sanatate/un-fruct-responsabil-de-moartea-a-2-oameni-si-imbolnavirea-altor-99-in-romania-se-vinde-cu-9-lei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Indi Gregory funeral

The father of Indi Gregory has paid tribute to his “beautiful warrior” at the eight-month-old’s funeral in Nottingham.   Indi, who was born in February with a rare mitochondrial disease, was at the centre of a legal fight before her life-support treatment was withdrawn and she died at a hospice in the early hours of November 13.

https://www.msn.com/en-us/video/news/funeral-of-eight-month-old-indi-gregory-held-at-nottingham-cathedral/vi-AA1kQr9W?ocid=winp1taskbar&t=137

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeie de 33 ani, ucisă de soţ în municipiul Bistriţa.  A pus poză cu cadavrul soției moartă, plină de sânge la STORY pe Instagram. 

A celebrat prea mult pe 1 Decembrie, de obicei dupa betii devin agresivi taranii din zona.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauza Mortii, o noua definitie sau descoperire medicala, dar eu nu cred in asta indiferent cate persoane, ce au experimentat.

Pierderea mirosului si gustului are alte origini si motive, pe care nu le stiu doar atat ca si eu am pierdut din acestea si nu exista medicament sau ceva ca altfel nu mi se intampla nimic.

Ca vom muri, asta este un FIX, depinde cand eu de 35 de ani cel putin am observat ca nu mai este dulce nimic si de la cafea am observat, sau am folosit apa de robinet in supa si avea gust de mucegai.  De atunci cumparam si apa de baut si de gatit si mancarea are gust bun.   Identific cu usurinta mirosurile, dar observ in alimentari cum lumea doar nu-si baga-n nas cate o leguma sau fruct sa le miroase si-i arunca inapoi in scarba ca nici portocala nu devine interesant.  

Cred ca este un articol de propaganda sa murim mai repede, sa nu tinem umbra pamantului degeaba si sa consumam BANII de PENSIE la care am contribuit!!!

Am vazut demult un program medical despre asta, ca au legat la ochi pe voluntarii la experienta si le-au dat sa manance: - pizza, hamburger, peste si pui prajit si alte mancaruri si dupa ce au inghiti de 2 ori au fost intrebati daca recunosc ce au mancat, ce gust avea si din astea???   Habar n-aveau!!!   Pizza era taiat in cubulete usor de mancat ca si restul sa nu le recunoasca doar dupa forma.   Toti au recunoscut ca au mai mancat asa ceva, doar atat. 

Ca unii s-au inecat de la mancare am auzit, dar sa fi murit din cauza mirosului si gustului pierdut NU-mi aduc aminte pe moment, decat de cazuri izolate cand in sticla sau borcan era pus altceva decat indica eticheta!!!

https://www.doctorulzilei.ro/semnul-care-prevesteste-moartea-ce-se-intampla-cu-oamenii-care-urmeaza-sa-decedeze/ 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un bărbat din localitatea Slătioara, județul Olt, a fost decapitat de Sfântul Nicolae. Ucigașul i-a aruncat capul în WC și a declarat că a vrut să-l ușureze. :eek:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stand-up comedian Kenny DeForest, who had performed on Late Night with Seth Meyers and The Late Late Show with James Corden, died at the age of 37 on Wednesday after being struck and killed by a car while riding his bicycle near his Brooklyn home on Dec. 8. 

https://www.msn.com/en-us/tv/news/comedian-kenny-deforest-dead-at-37/ar-AA1lvQWo?ocid=winp1taskbar&cvid=7423576e3d6c4a72826d6523ea5c9c02&ei=22

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nou episod „căminele groazei”: bătrână moartă de frig la azil!!!

"Poliţia anchetează moartea unei bătrâne dintr-un azil. Mai exact, poliţiştii din judeţul Dâmboviţa investighează condiţiile decesului unei femei de 88 de ani.   Aceasta era internată într-un azil din localitatea Mereni, în administrarea Primăriei Conţeşti.  Azilul a beneficiat de finanţări în valoare de peste trei milioane de lei, o parte au provenit din fonduri europene şi guvernamentale.   Ancheta a fost deschisă după ce medicii au anunţat că femeia avea o temperatură a corpului de doar 28 de grade Celsius.  Bătrâna a murit la câteva ore de la internarea în spital."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tragedie la Târgul de Crăciun în orașul Dapitan, Filipine.    O tânără, Carmela Tutong, în vârstă de 28 de ani, a murit după ce s-a electrocutat de instalațiile brazilor.

În timp ce se afla în parc, în fața primăriei, Carmela s-a așezat pe o balustradă de oțel pentru a se bucura de priveliște.  Din nefericire, aceasta și-a pierdut echilibrul și a căzut într-o grămadă de luminițe de Crăciun, moment în care a fost electrocutată de mai multe ori.  Privitorii, încremeniți de ororile spectacolului neașteptat, nu au putut interveni la timp pentru a o salva. Imediat după incident, echipele de urgență au intervenit pentru a o extrage pe tânără și a o transporta la spital.  Cu toate eforturile depuse, viața ei a fost imposibil de salvat, iar familia și comunitatea au fost lăsate în doliu.


 

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

9f0c35392e8de0a958da4ebbbdfd5a32

Christmas turned into a tragedy for a young couple from Utah.

Parker and Chloe Stott died in a Dec. 20 car crash while traveling to Arizona to share news of their pregnancy with their family during the Christmas holiday.  

"They had just found out they were pregnant with a baby and were so excited to be parents and share the news with their loved ones over Christmas," a GoFundMe page for the pair reads. "They were involved in a tragic car accident that took the life of Chloe and their precious baby boy."

Around 8:20 p.m., the couple was trying to pass another vehicle in Wickenburg, Ariz., but collided head-on with a commercial truck-tractor that was pulling a trailer, Arizona Department of Public Safety officials told local outlet KUTV.

The truck driver was taken to the hospital as a precaution but Chloe, the CEO of Clover Skin Bar, died in the crash. She was 24.

Parker was transported to the Arizona Burn Center, where he underwent "intense care to save his life," per the fundraiser. However, he later died on Dec. 24.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×