Sari la conținut
Forum Roportal
ioanion45

Fiara cu sapte capete din marea popoarelor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ca sa exemplific : c r se putea citi cer , car , cor sau....cur. Si cand te gandesti ca sunt multi care cauta sensuri filozofice in aceste scrieri :crazy: ....

 

Probabil ca in acest mod au ajuns in biblie fiare, duhuri si alte chestii zbangii, pe care crestinii incearca sa le talmaceasca duhovniceste la punct si virgula :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca in acest mod au ajuns in biblie fiare, duhuri si alte chestii zbangii, pe care crestinii incearca sa le talmaceasca duhovniceste la punct si virgula :o:

 

Si de aia s-a introdus invatamantul obligatoriu.

Si a aparut si medicatia psiholeptica.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai uitat de baluba.

 

Balaurul,nu baluba.

 

Nimic nu stii.

 

Si de aia s-a introdus invatamantul obligatoriu.

Si a aparut si medicatia psiholeptica.

 

Sau alte inventii mai noi, cum ar fi roportalul.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si a aparut si medicatia psiholeptica.

 

Pacat ca majoritatea raman netratati. Vedem zilnic astfel de cazuri care ar trebui sa fie clinice.

 

On: sa gandim duhovniceste si sa vedem ce-i fiara ;) O fiara nu poate fi altceva decat simbolul dat unei institutii cu caracter de pradator feroce, ca orice fiara care se hraneste cu carnea victimelor pentru a-si asigura existenta. Din ceea ce stiu eu, doar o singura institutie din istoria lumii ar putea purta un astfel de simbol, cea care a omorat milioane de oameni folosind tortura si arderea acestora de vii pe rug.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O fiara nu poate fi altceva decat simbolul dat unei institutii cu caracter de pradator feroce, ca orice fiara care se hraneste cu carnea victimelor pentru a-si asigura existenta. Din ceea ce stiu eu, doar o singura institutie din istoria lumii ar putea purta un astfel de simbol, cea care a omorat milioane de oameni folosind tortura si arderea acestora de vii pe rug.

Aici ai nimerit-o ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca majoritatea raman netratati. Vedem zilnic astfel de cazuri care ar trebui sa fie clinice.

 

On: sa gandim duhovniceste si sa vedem ce-i fiara ;) O fiara nu poate fi altceva decat simbolul dat unei institutii cu caracter de pradator feroce, ca orice fiara care se hraneste cu carnea victimelor pentru a-si asigura existenta. Din ceea ce stiu eu, doar o singura institutie din istoria lumii ar putea purta un astfel de simbol, cea care a omorat milioane de oameni folosind tortura si arderea acestora de vii pe rug.

 

Asta scrie si in prima postare din topic.

 

Intrebarea mea nu are legatura cu fiara, ci cu o poveste auxiliara din viata luI Daniel. Am postat aici pentru ca nu am gasit alt topic unde sa se incerce descifrarea textelor scrise de si despre Daniel.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa punctele, zi-mi cum e cu dragonul ca nu mai pot dormi noaptea :crazy:

 

Eu am zis ca e baluba, nu dragonul.

Le confunzi, d-aia nu mai poti dormi noaptea.

 

Pacat ca majoritatea raman netratati. Vedem zilnic astfel de cazuri care ar trebui sa fie clinice.

 

On: sa gandim duhovniceste si sa vedem ce-i fiara ;) O fiara nu poate fi altceva decat simbolul dat unei institutii cu caracter de pradator feroce,

 

Ia hai sa gandim si altfel, ca tot am ajuns la procedura asta : o fiara poate e o fiara in sens strict, de ex un animal salbatic, o fructa de padure ( gen urs, lup, ras, jder)

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia hai sa gandim si altfel, ca tot am ajuns la procedura asta : o fiara poate e o fiara in sens strict, de ex un animal salbatic, o fructa de padure ( gen urs, lup, ras, jder)

Greu de acceptat o asemenea posibilitate, datorită caracteristicilor simbolice.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×