Sari la conținut
Forum Roportal
CavalerulJedi

Ce vedem diseara?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bunaciuni toate!

:cheer: Cu scuzele de rigoare dar nu m-am putut abtine. Pe'tr, parca ai vorbi de femei, asa te exprimi :haha:

Voi mai ziceti filme, poate apuc si eu sa vad ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Calauza

 

Mai bine citesti cartea, Arkadi si Boris Strugatski "Picnic la marginea drumului" (Scarabeul in musuroiul de furnici), e mult mai buna decat filmul. Filmul e un moft intelectual, mult supraevaluat, bun prin comparatie cu multe alte filme, insa incomparabil cu cartea - ca mai toate ecranizarile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai bine citesti cartea, Arkadi si Boris Strugatski "Picnic la marginea drumului" (Scarabeul in musuroiul de furnici), e mult mai buna decat filmul. Filmul e un moft intelectual, mult supraevaluat, bun prin comparatie cu multe alte filme, insa incomparabil cu cartea - ca mai toate ecranizarile.

 

Daca vrei cartea in format electronic, spune-mi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai bine citesti cartea, Arkadi si Boris Strugatski "Picnic la marginea drumului" (Scarabeul in musuroiul de furnici), e mult mai buna decat filmul. Filmul e un moft intelectual, mult supraevaluat, bun prin comparatie cu multe alte filme, insa incomparabil cu cartea - ca mai toate ecranizarile.

 

Am citit-o de mult. De mai multe ori (si cand a aparut in Almanahul Anticipatia si cand a fost re-esitat de Nemira). Este una din cartile mele preferate. Am citit-o si in versiunea engleza, tradusa de rusi, fiindca ma enervau unele stangacii din traducerea in limba romana.

 

Am vazut si filmul. Stiu diferentele intre carte si filmul facut chiar dupa scenariul scris de fratii Strugatki. Nu este chiar asa cum spui. Ramane totusi un film bun spre foarte bun.

Editat de lynxul_alb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×