Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Avortul, contraceptia, etc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Parintele Arsenie are dreptate. Este indeajuns sa te uiti la cei care nu au fost avortati, sunt mult mai nereusiti parca au fost vomitati. Daca avortul ar fi fost interzis, raportul de oligopezi pe km^2 era cu siguranta mai scazut.

 

Copiii care mor botezaţi ajung

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se stie unde se duc sufletele copiilor avortati dar eu cred ac se duc in rai.

 

Studii independente arata ca conceptia poate avea loc chiar si daca sunt folosite pilule anticonceptionale desi unele companii sustineau contrariu.

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu se stie exact unde se duc sufletele copiilor avortati dar eu cred ac se duc in rai.

Eu știu că se duc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu se stie exact unde se duc sufletele copiilor avortati dar eu cred ac se duc in rai.

Nu cred. Daca ar fi asa, atunci cu cat mai multi avortati, cu atat mai bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate exista ovulație chiar dacă femeia respectivă ia anticoncepționale.

...

 

Pilulele anticonceptionale fac mai multe lucruri. Unu: impiedica ovulatia. Doi: ingreuneaza urcusul spermatozoizilor prin ingrosarea mucusului cervical deci punandu-le bete in roate inca de la "intrare", astfel ei neputand urca catre uter si trompele uterine. Trei, reduc motricitatea trompelor uterine, lucru care ingreuneaza intalnirea celor doi. Asa ca, numai in cazul in care nici unul din aceste efecte al pilulei nu are loc, abia atunci ar putea avea loc o conceptie. Bineinteles, daca e perioada fertila. Ei, si abia daca se intrunesc toate aceste conditii in acelasi timp, si presupunand ca a avut loc si fecundarea, (ca nu e musai sa aiba loc fecundarea, doar vedem femei care nu iau pastile nu se feresc in nici un fel sunt perfect sanatoase si totusi nu pot concepe, nici chiar la ovulatie fiind, calculata si urmarita, ani ila rand) ei, abia atunci putem vorbi de un efect avortiv al anticonceptionalelor, prin modificarea mucoasei uterine, care nu mai este prielnica embrionului.

Mie oricum imi este suficient sa vad sursa de unde ai luat tu acel text, ca sa imi dau seama ca nu vor spune adevarul cu privire la anticonceptionale, pentru ca autorii sunt contra asa ceva. POti sa fii sigura ca cifrele alea din acea asa zisa statistica sunt umflate, iar ce prezinta ei acolo e doar exceptia care confirma regula: anticonceptionalele inhiba ovulatia. Si chiar daca apare exceptia, si femeia are ovulatie, mai sunt si celelalte metode care impiedica fecundarea.

 

Dimineata, dar de prezervativ ce ai de spus? Dar de coitus interruptus? :blink: Nici astea nu e voie? :blink:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dimineata, dar de prezervativ ce ai de spus? Dar de coitus interruptus? :huh: Nici astea nu e voie? ;)

 

Cel mai bine intreaba un preot sau calugar. Citeste cartea Tinerii Familia si copii nascuti in lanturi de Arsenia Boca.

http://www.librarie.net/carti/49398/Tineri...Pr-Arsenie-Boca

Acolo e ce trebe sa stii. LANTURILE sunt pacatele parintilor transmise copiilor.

 

Daca vrei familie frumoasa si copii sanatosi si frumosi fa sex doar in interiorul casatoriei si fara protectie, Respecta posturile si alte restrictii.

Aici e alta carte:

http://www.scribd.com/doc/638169/Cararea-I...r-Arsenie-Boca-

Cartea asta arata cum pacatele se pot transforma in probleme genetice.

Prezervativul nu face avort dar poate fi considerat curvie. Sexul peste fire anal, oral si altele cu sotia /sotul chiar poate fi considerat preacurvie si trebuie spovedit ca si masturbare si utilizare prezervativ. Masturbarea e interzisa. Sexul oral poate strica dintii si gura copiilor si masturbarea se poate intipari pe fata langa ochi. Sexul anal da alte pb.

 

Arsenie Boca extras din cartea

Tinerii Familia si copii nascuti in lanturi

II. Vrajba

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce vreau sa mai spun e ca pacatele, avort,crime, curvie, preacurvie, furt etc se iarta prin spovedire.Spovediti-va ca sa se anuleze pacatele si sa nu se transforme in Lanturi pentru altii.

Editat de Dimineata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×