Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Avortul, contraceptia, etc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca ar fi plini de Duhul Sfant,ar fi sfinti,nu-i asa?? -dar nu suntt sfinti.Sunt neputinciosi,sa se ajute singuri,nu doar sa-i ajute pe altii sa fie iertati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"actiunea bisericii de a generaliza prin traditie "...hehe...

 

Se pare ca voi nu ati auzit de succesiune apostolica...

 

Urmasii apostolilor au primint de la Hristos autoritatea sa lucreze in numele Lui ......

 

"Cel ce vă ascultă pe voi pe Mine Mă ascultă, şi cel ce se leapădă de voi se leapădă de Mine; iar cine se leapădă de Mine se leapădă de Cel ce M-a trimis pe Mine (Luca 10, 16),"

 

Ei au transmis mai departe ceea ce au primit.... prin punerea mainilor lor, ritual prin care se da autoritatea slujitorilor ..

 

"Atunci, postind şi rug

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"actiunea bisericii de a generaliza prin traditie "...hehe...

 

Se pare ca voi nu ati auzit de succesiune apostolica...

 

Urmasii apostolilor au primint de la Hristos autoritatea sa lucreze in numele Lui ......

Or fi facut-o, dar foarte probabil in comunitati initiatice restranse si nu in grandomania bisericeasca. Nu-i vad eu pe astia actuali imputerniciti ai apostolilor. Poate a lui incornoratu'... :senile:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand nu mai avem argumente.....o dam in diverse.......hehe......cunosc stilul.....

Te referi la mine? Ti-am spus parerea mea baza cunostintelor mele si a ceea ce simt. Recunosc ca nu auzisem de "succesiune apostolica", dar nu-mi este greu sa inteleg ca nu este vorba absolut despre o simpla imputernicire industrializata cum o transforma simpla intelegere. Si ca dovada rezultatele. Autentici: Poate 1-2 la suta de ani... sau chiar mai putin. (cunoscuti, ca necunoscuti or fi mai multi)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avortul este ucidere.

 

Nimeni nu anunta femeia de trauma psihica ce va urma. Spovedirea si indeplinirea canonului sterge urmarile avortului.Daca inveti pe cineva sa nu faca avort si salvezi viata pacatul unui avort se sterge. Cel mai sigur e si spovedirea si salvare vieti.

 

o fi si nu o fi.....decat sa cresti un copil nedorit....sau sa steie pe strazi flamand...sau sa il abandonezi si sa iti bati joc de el....asa cum fac tigani......isi trimit copii la cersit mai bine un avort.....

da exista traume psihice,va ramane mereu un gol in sufletul unei persoane ce face un avort...dar pana la urma e dreptul meu de a hotara ce sa fac....

Parintele Arsenie are dreptate. Este indeajuns sa te uiti la cei care nu au fost avortati, sunt mult mai nereusiti parca au fost vomitati. Daca avortul ar fi fost interzis, raportul de oligopezi pe km^2 era cu siguranta mai scazut.
adica era dublu sau cum ? :senile:

 

 

Daca vrei familie frumoasa si copii sanatosi si frumosi fa sex doar in interiorul casatoriei si fara protectie, Respecta posturile si alte restrictii.

asa...si hormanii care circula...cum sa ii stapanesti....zi-mi tu mie,...ca nu iti iau hormanii cateodata razna ca nu te cred....sexul este o necesitate....in urma unui act sexual sunt eliberati cei mai multi hormoni....ai fericiri secretati de creier...deci nu e numai o placere fizica....e v si de greieras

 

Oare nu e mai pacat sa nasti un copil nedorit si sa nutresti fatza de el (inconstient sau inconstient) sentimente negative si sa iti spui in "of daca nu ar fi fost el" ? Ai idee cum se simte si ce complexe capata un copil nedorit ?Ce e in inima unui copil care asista la un scandal intre doi parinti care se simt legati doar din simpla datorie de a creste acel copil nedorit ?

 

 

Hai dute si pupa poala parintelui Arsenie Boca in carui viziune probabil e pacat si sa te c*aci sau sa dormi.

las...ca tre sa mai creasca un pic...sau poate a trait intr-un glob de cristal pana acu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

EXORCISTU: aici nu vorbim despre comunism, inchisorile comuniste si ce popi au stat acolo.

DIMINEATA: te rog sa nu mai postezi texte in limba engleza fara sa dai o traducere a lor sau un rezumat.

Multumesc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se pare ca voi nu ati auzit de succesiune apostolica...

Urmasii apostolilor au primint de la Hristos autoritatea sa lucreze in numele Lui ......

"Cel ce vă ascultă pe voi pe Mine Mă ascultă, şi cel ce se leapădă de voi se leapădă de Mine; iar cine se leapădă de Mine se leapădă de Cel ce M-a trimis pe Mine (Luca 10, 16),"

Ei au transmis mai departe ceea ce au primit.... prin punerea mainilor lor, ritual prin care se da autoritatea slujitorilor ..

"Atunci, postind şi rug

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×