Sari la conținut
Forum Roportal
ROCKsanykaLoveAvrilLavigne

Probleme cu sarutul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Incearca sa te speli pe dinti inainte de culcare de vreo 2-3(adica te clatesti de 2-3 ori) in fiecare noapte si sa dai cu periuta de minim 15 ori pe fiegare grup de cate 2 dinti.

Plus guma mentolata inainte sa te saruti si gata.

 

Totusi, mie mi-ar placea o fata caruia ii miroase gura uneori si ragaie :fingers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
: am niste probleme... adica ma spal pe dinti in fiecare zi dar nu stiu de ce, imi... miroase gura :o: .. de ce???? ce pot face in legatura cu asta????? help

 

Nu'ti face griji, barbatii sunt niste boi , nici nu vor sesiza mirosul de ... . :eek:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasati fata in pace.. te poti spala pe dinti de dimineata pana seara si tot iti poate mirosii gura.. du-te la medicul de familie te rezolva el/ea

 

 

 

PS : mirosul gurii nu vine numai de la nespalarea pe dinti , ci si de la spalarea incorecta a dintilor sau a unor afecttiuni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am citit intr-o revista ca patrunjelul verde de scapa de orice fel de miros neplacut al gurii, inclusiv de cel de usturoi.... cica trebuie sa consumi zilnic ..... si sa bei un ceai de menta pe zi :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lasati fata in pace.. te poti spala pe dinti de dimineata pana seara si tot iti poate mirosii gura.. du-te la medicul de familie te rezolva el/ea

 

 

 

PS : mirosul gurii nu vine numai de la nespalarea pe dinti , ci si de la spalarea incorecta a dintilor sau a unor afecttiuni

Adevarat, mirosurile neplacute nu vin neaparat de la dantura, care daca ai sangerari ale giingiei din diverse motive iti miroase gura, si pot fi de la stomac. Daca ai probleme cu stomacul sau ai esofagita de reflux iti miroase gura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o problema fiziologica, foarte probabil venind de la stomac sau de la dinti. Consulta un medic; altfel n-ai sa stii cu certitudine ce e si n-ai sa poti scapa de ea. Mai bine afli si rezolvi odata decat sa stai in dubii si sa-ti faci griji.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna! sa trec la subiect: eu iubesc un baiat, el ma iubeste, dar nu suntem combinati (el e un pic mai timid). intr-o zi m-a condus pana acasa aproape acasa si voia sa ma sarute, dar eu nu am vrut.. el si-a dat seama sh'i a plecat.. fara sa ma salute. :lol2: am niste probleme... adica ma spal pe dinti in fiecare zi dar nu stiu de ce, imi... miroase gura :roll: .. de ce???? ce pot face in legatura cu asta????? help

 

Daca Avril Lavigne nu stramba din nasuc atunci cand tu ii saruti posterul...atunci nu trebuie sa-ti mai faci probleme, draga mea!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×