Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Sfaturi de Dragoste pentru baieti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

e psihologie mare sa agati fete nu ??

 

omu si-a spus parerea, ce-i sariti toti in cap asa chiar daca nu are dreptate... sunt destui bajeti care nu au incredere in sine sau succes la fete si atunci cauta sfaturi pe net. experienta se capata din intamplari esuate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne tot lovim la fiecare "pas" de strigate de disperare gen;"help, iubesc pe cineva,s.o.s. m-am indragostit ,imi place de ea si nu stiu ce sa fac".In cele ce urmeaza voi veni cu sfaturi dar si cu explcatii stiintifice.

 

Cum este si frumos,sa incepem mai intai cu fetele/femeile.Cand o fata vrea sa cucereasca un baiat,ea trebuie sa stie sa se aranjeze,sa para inocenta,pura,inteligenta,romantica.Fata ar putea adopta si stilul "rebel/nonconformist",insa baietii o vor dori doar pentru distractie.

 

La baieti este ceva mai complicat;

Stiinta de a cuceri femeile nu este o stiinta exacta.Cand un baiat doreste sa cucereasca o fata,el trebuie mai intai de toate sa afle ce preocupari are fata respectiva si sa se prefaca interesat de preocuparile ei.Baietii comit o mare greseala cand se dau romantici,cand daruiesc flori sau cand scriu poezii.Intr-adevar,au si florile,poeziile efectul lor,insa nu in toate cazurile.Sa ma explic; Daca Florinel este un baiat cu ochii albastri,merge la sala,are o gramada bani de la tata etc,ai daruieste o floare Denisei,Denisa va simti o mie de fluturasi in stomac si se va indragosti pe loc de Florinel.De fapt Denisa nu a apreciat floarea in sine ci "potentialul" lui Florinel.Daca Florinel i-ar fi oferit o palamida,ea ar fi spus "vai ce amuzant si simpatic esti!"

1.Morala? Cand incerci sa cucersti o fata si te sti baiat "obisnuit",nu incerca cu flori,poezii,vorbe sincere.

In general, fetele/femeile aleg liderul,asa ca atunci cand vrei sa atragi o fata si ai concurenti,va trebui sa dovedesti ca tu esti cel mai bun,cel mai sigur pe tine,cel mai capabil sa oferi protectie.Spuneam ca femeile sunt atrase de lideri sau de cei care considera ele ca sunt lideri;

 

Explicatia stiintifica.

In lumea animalelor,femela se va cupla cu liderul masculilor,obtinand astfel certitudinea ca progeniturile sale vor avea un viitor sigur.Trebuie sa stiti ca fetele/femeile,cand aleg un partener nu il aleg dupa criterii rationale ci aleg dupa cum le dicteaza instinctul ancestral.Unei fete nu trebuie sa-i demonstrezi neaparat ca esti tandru,romantic,inteligent ci mai degraba trebuie sa-i demonstrezi ca in prezenta ta se poate simti in siguranta,sau mai pe scurt,trebuie sa n-o sperii,deoarece femeile sunt mai suspicioase/fricoase.Asadar;trebuie sa fii "tandru" cu o fata,dar dur cu ceilalti.Uneori,fetele nu aleg nici pe cei mai frumosi baieti,nici pe cei mai bogati,ci aleg pe cei care cred ele ca le pot satisface cel mai bine dpdv sexual.Iata motivul pentru care fetele din clasele a9-a,aleg pe baietii din clasele de-a 12-a 8) Bineintels ca acest lucru il fac din instinct,neconstientizandu-l. :o: .Este necesar sa retii urmatoarea idee ca pe o teorema; TREBUIE SA STII SA TE FACI "RASPUNSUL" LA INSTINCTELE SI INCLINATIILE FETELOR/FEMEILOR',astfel nu vei avea parte de dureri de cap :doh:

 

Trebuie sa indeplinesti trei lucruri de baza atunci cand vrei sa cuceresti o fata/femeie;

Sa arati cool/bine

Sa pari sigur pe tine (in mintea fetelor ideea de siguranta se poate forma cu ajt. banilor,toalelor,masinilor si nu in ultimul rand cu ajt. fitzelor de mascul dominant)

Sa pari inteligent (sa stii sa vorbesti, sa stii sa dai replici,sa creezi impresia ca toate iti sunt cunoscute)

Daca reusesti sa indeplinesti doar prima conditie,vei avea parte numai de fete "usoare"

Daca reusesti sa indeplinesti prima si/sau a doua conditie,vei avea parte de fete gen "Monica"

Daca reusesti sa indeplinesti conditiile 1,2 si 3,vei avea parte de o femeie frumoasa si educata

Daca reusesti sa indeplinesti doar conditiile 1 si 3,vei avea parte de fete "usoare" sau de fete urate si destepte

Daca reusesti sa indeplinesti doar conditia 3,vei avea parte de fetele nebagate in seama de "baietii cool"

A NU SE GENERALIZA spor la agatat! ;)

Scris de Cristi

ai zis bine ... sfaturi pentru " baieti" :- ca barbatii adevarati nu folosesc " tehnici de agatare" ;) ..... dar mai ai de invatat pina la a deveni din baiat in barbat..... si zici ca ai 26 biologic.......nasol rau..... :yahoo:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e psihologie mare sa agati fete nu ??

 

omu si-a spus parerea, ce-i sariti toti in cap asa chiar daca nu are dreptate... sunt destui bajeti care nu au incredere in sine sau succes la fete si atunci cauta sfaturi pe net. experienta se capata din intamplari esuate.

 

 

Pai asta-i toata faza... mare psihologie nu e. Femeile nu sunt un capat de tara. Nu sunt ceva de care trebuie neaparat sa depindem, cum ar depinde un diabetic de insulina. Nimeni n-a murit din cauza lipsei de incredere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e psihologie mare sa agati fete nu ??

 

omu si-a spus parerea, ce-i sariti toti in cap asa chiar daca nu are dreptate... sunt destui bajeti care nu au incredere in sine sau succes la fete si atunci cauta sfaturi pe net. experienta se capata din intamplari esuate.

Cine ii sare in cap?

Mie-mi place ca ma distreaza.Si asta ii o tehnica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai m-am gandit ca cei mai inteligenti oameni care au existat pe Pamant,nu au avut parte de femeile cele mai "reusite".De fapt,cand au interactionat cu ele,au avut numai de suferit.Vezi Alber Einstein,care a fost nevoit sa divorteze,vezi Mihai Eminescu,caruia Veronica ai cerea bani (am gasit intr-o biblioteca "din scrisorile lui Eminescu") :-

descrie " femeia reusita"? :doh:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa si inteligenta....si ca sa fiu rau zic precum femeile; frumoasa,desteapta si cu bani :doh:

 

Cine ii sare in cap?

Mie-mi place ca ma distreaza.Si asta ii o tehnica.

arata-mi, te rog frumos, care idee te distreaza cel mai mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
frumoasa si inteligenta....si ca sa fiu rau zic precum femeile; frumoasa,desteapta si cu bani :-

 

 

arata-mi, te rog frumos, care idee te distreaza cel mai mult

Aproximativ toata ideea ta.

Apropo' in lumea animalelor??? :doh:

Eu sper ca am trecut de faza asta,de mult,de pe vremea cand preistoricii traiau in pesteri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nop,n-am trecut de faza cand preistoricii...In esenta,anumite actiuni le comitem din instinct.Daca ti-e lene sa deschizi cateva carti pentru a te informa,cauta cu google si vei gasi explicatii numai de felul celor scrise de mine,altceva nu vei gasi,iti garantez.Daca totusi gasesti,arata-ne si noua ce ai gasit.

 

poti face si astfel; scrii o idee de-a mea,apoi vii cu contraargumente solide

Eu,una,nu imi fac viata si alegerile dupa ce este scris in cartii.Cred ca pot si singura sa-mi iau deciziile,si crede-ma,am trecut de etapa asta.

Mai reciteste o data ce ai scris si vezi,poate te apuca si pe tine rasul.

Editat de me and just me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nop,n-am trecut de faza cand preistoricii...In esenta,anumite actiuni le comitem din instinct.Daca ti-e lene sa deschizi cateva carti pentru a te informa,cauta cu google si vei gasi explicatii numai de felul celor scrise de mine,altceva nu vei gasi,iti garantez.Daca totusi gasesti,arata-ne si noua ce ai gasit.

 

poti face si astfel; scrii o idee de-a mea,apoi vii cu contraargumente solide

Editat de 1982

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar citi un psiholog sau un sociolog ceea ce am scris,ar fi total de acord cu mine,insa avand in vedere ca pe forum mai sunt si oameni "obisnuiti"...Tu cand alegi un partener dupa ce criterii il alegi? stiu ce vei spune,asa spuneti toate;'trebuie sa fie compatibil cu mine"ok,de acord cu tine,insa din todeauna ai procedat asa?

Probabil,daca esti o femeie mai in varsta si nu esti maritata,cand te vei casatori,te vei casatori cu un barbat "serios",adica cu situatie financiara buna,cu casa si cu masina :blink: .Chiar daca nu faci tu asa,sunt destule femei care procedeaza astfel si pana la urma nu este nici rau nici bine ca procedeaza asa.Este alegerea lor.Ele vor culege "roadele"

Editat de 1982

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×