Sari la conținut
Forum Roportal
Petru Clej

Pentru cine veti vota in alegerile din 30 noiembrie

Postări Recomandate

mi s-a scarbit de politica din romania priviti ce fac psd-isti ca sa obtina cat mai multe voturi cum este posibil asa ceva am citit articolul si nu imi vine sa cred Exclusiv: PSD, mita electorala in masa: 8000 de pensionari din sectorului lui Vanghelie, "indulciti" cu excursii si mobile http://www.frontnews.ro/evenimente/alegeri...si-mobile-17639

 

sunt mai multe poze pe cuvintele sublinitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din datorie civica,am sa merg la vot pe 30 noiembrie si pentru ca am posibilitatea sa aleg"omul" si nu partidul chiar daca e aceeasi marie cu alta palarie iar majoritatea politicienilor in aceasta campanie nu au facut altceva decat sa se ascunda in spatelor unor discursuri pompoase si "artistice" oferind si "pomana" electorala (pardon spaga electorala)am sa pun stampila acolo unde imi va dicta constiinta chiar daca in final cei alesi vor avea in cap doar:putere,averi,influenta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ciudata datorie civica mai ai!

 

De cand e de datoria civica a cuiva .... sa voteze niste mafioti care calca in picioare interesele tarii si ale romanilor .... ptr a promova interesul propriu ... si asta dovedit in 18 ani de "realitate romaneasca"!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am să votez cu oamenii din acelaşi partid ca şi primarul oraşului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am să votez cu oamenii din acelaşi partid ca şi primarul oraşului

Uite asa votezi si incurajezi coruptia.

 

Vrei sa fie de aceiasi culoare cu primarul ca sa-i repartizeze fonduri preferential.

Daca si altii voteaza la fel se concentreaza puterea in doua partide mari.

Pentru cetateni interesul pe termen lung este sa fie cat mai multe partide, cum este pe piata economica, cat mai multi producatori, ca sa fie concurenta cat mai mare.

Nu trebuie sa asteptam pomana, ca sa nu ne fure pe noi, ei trebuie sa se supravegeze reciproc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am să votez cu oamenii din acelaşi partid ca şi primarul oraşului

 

Iti foloseste la ceva?

 

Yu inca nu ai inteles ca nu se voteaza prefectul judetului ... (cel care cere sustinerea de finantari ale unor obiective de interes local) ...ci votezi DEPUTATI ...adica ramele alea adormite din parlament care ptr faptul ca chiulesc sau dorm in parlament au pretentii de jeepuri, secretare diurne grase ...si de care NU STI NICIODATA ale cui interese le voteaza (ma refer la altele decat cele ale lui personale ...ptr ca e vot secret) dar cum s-a dovedit in toate mandatele voteaza legi care atunci cand nu sustin distrugerea tarii (vezi rezervele de petrol + altele) ... voteaza legi care sa ii protejeze pe ei ...de lege!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dacă sunt din acelaşi partid, n-or să se certe şi submineze prin toate ziarele locale, ci ar putea să colaboreze

 

c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×