Sari la conținut
Forum Roportal
Petru Clej

Pentru cine veti vota in alegerile din 30 noiembrie

Postări Recomandate

Pentru cine consider ca e capabil sa duca la indeplinire promisiunile facute cetatenilor.

 

Ai zis cumva ... CAPABIL ?

 

Ai vazut tu macar unu singur in ultimi 20 de ani?

 

Da, pentru ca neprezentandu-ma la vot inseamna ca e alegerea ca altii sa decida pentru mine si nu doresc acest lucru

 

Aha !

Am inteles ... Tu ai placerea sadica sa iti votezi singur(a) "mafiotul casei"!

Deh ... mai sunt si mazochisti !

 

pentru ca nu mi-am pierdut inca speranta in sansa unei democratii chiar daca din anumite perspective pare fragila si imperfecta...

 

Nici eu ...doar ca a vota in mod democratic niste mafioti ... nu e democratie ...ci pros...

Eu din pacate nu am intrezarit posibilitatea de a alege vre-un partid de oameni cinstiti ...ci doar 3 grupari mafiote (FSN1 FSN2 FSN3) care de 20 de ani batjocoresc tara...

 

asa ca voi merge la vot, sa-i aleg nu pe cei mai buni(nu i-am descoperit inca) ci pe cei mai putin "rai"

 

Si care sunt aia?

Cei care au instrainat pe bani marunti titeiul si gazele tarii?

Cei care au manarit legile ca seful bandei patriciene sa devina miliardar in Euro pe banii nostrii ... fara sa plateasca 1 leu statului roman ?

Sau cei care au tacut cu complicitate la aceste manarii asteptand sa le vina si lor randul la furat

Mi se pare mie sau devine trendy sa fii asa scarbit incat sa zici ca nu are rost sa mai votezi?

Da !

E la fel de trendy ca si faptul ca o mana de ciurucuri securiste ...ne iau de prosti si ne batjocoresc pe fatza ... si asta ne scarbeste ...la MAXIM!

 

Io sunt obligata sa merg la vot. Adrian Gurzau mi-e prieten. I-am promis ca ma duc. Ce pot face? :crazy:

Sa-i tragi un pumn in bot!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am votat pentru PSD+PC.

Felicitari!

 

Cred ca esti constienta ca ai votat pe cei care au "vandut" de-a pleasca rezervele de gaz si de petrol ale Romaniei!

 

Daca toti ar fi asa de "constienti" ca tine ... cred ca data viitoare veti vota pe cei care vor vind Ardealul ...evident daca s-o gasi cineva interesat sa-l cumpere pe bani marunti ...dar spertz mare!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PSD si PC si sunt constienta de votul meu, am zis sa dau votul macar unora care sunt hoti si nu imi dau lectii de moralitate.

 

Cum ar putea sa deie lectii de morala tocmai cei care au vandut zacamintele petroliere ale tarii ... pe bani marunti?

 

Daca asta nu conteaza .... ba chiar asta e si un motiv sa ii alegi... nu m ce zice ...ai o logica "critza"!

 

Felicitari ...si la mai mare!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×