Sari la conținut
Forum Roportal
Rami

Pentru o clipa sa uitam si sa iertam

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se intampla langa noi...

si ne pune pe ganduri...macar pentru o clipa...

In colectivul unde lucrez , unei colege i-a murit copilul. Avea 13 ani. Si o viata intreaga inainte. Stiu ce veti spune, ca zilnic, peste tot in lume, oamenii se nasc si mor. Dar cand se intampla langa noi, perceptia e alta, e mult mai intensa. Cu siguranta nu exista pentru o mama durere mai mare decat aceea de a-ti pierde copilul. Cu siguranta nu am vazut in ochii cuiva mai multa suferinta. E incomparabil. O mama , undeva in lumea asta, isi plange copilul.

Cititorule, tu care te-ai aplecat asupra acestor randuri, pentru o clipa, fii mai bun. Uita pentru o clipa de supararile ce ti le-a provocat cineva si iarta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se intampla langa noi...

si ne pune pe ganduri...macar pentru o clipa...

In colectivul unde lucrez , unei colege i-a murit copilul. Avea 13 ani. Si o viata intreaga inainte. Stiu ce veti spune, ca zilnic, peste tot in lume, oamenii se nasc si mor. Dar cand se intampla langa noi, perceptia e alta, e mult mai intensa. Cu siguranta nu exista pentru o mama durere mai mare decat aceea de a-ti pierde copilul. Cu siguranta nu am vazut in ochii cuiva mai multa suferinta. E incomparabil. O mama , undeva in lumea asta, isi plange copilul.

Cititorule, tu care te-ai aplecat asupra acestor randuri, pentru o clipa, fii mai bun. Uita pentru o clipa de supararile ce ti le-a provocat cineva si iarta.

 

 

de iertat e mai usor decat sa uiti...poti ierta pe cineva,caci altfel sufletul nostru ar exploda daca nu am stii sa iertam.....iertarea e mai presus de orice...chiar si iertarea celui de sus adica a celui ce se numeste dumnezeu...... e mai importanta ca orice....

poate nu sunt eu cea mai buna persoana din lume dar inima imi va sta alaturi de cea care si-a pierdut copilul si ii doresc sa ierte si sa accepte.....pentru ca e greu sa pierzi un copil,eu nu stiu insa imi inchipui ca asta e durerea cea mai mare ce poate exista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spre deosebire de voi, eu nu iert.

A.

Si sunt sincer.

 

:spiteful:

Ierti fara sa stii. Sau cel putin uiti....tot un fel de iertare este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful:

Ierti fara sa stii. Sau cel putin uiti....tot un fel de iertare este.

 

Nu uita. Crede-ma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×