Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Da, bine, te cred.

Ma bucur ca tu ai reusit, sa iti fie de bine.

Acum... te rog io, nu mai scrie ziua ce visezi noaptea.

:pardon: Annoying aren't I ? Demonstreaza-mi frate ca gresesc, nu gresesc ca asa zici tu ca vorbesc din carti si din ce visez noaptea. Cred ca nici nu mai stii de ce te contrazici cu mine. Probabil nici nu vei inceta pana nu iti dau eu dreptate, indiferent cum incerci sa imi arati ca ma insel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pardon: Annoying aren't I ? Demonstreaza-mi frate ca gresesc, nu gresesc ca asa zici tu ca vorbesc din carti si din ce visez noaptea. Cred ca nici nu mai stii de ce te contrazici cu mine. Probabil nici nu vei inceta pana nu iti dau eu dreptate, indiferent cum incerci sa imi arati ca ma insel.

:think:

Pai nu am ce sa-ti demonstrez, asta este firea umana. Nu poti iubi pe cine vrei, suferi fara sa vrei. Ai impresia ca vrea cineva sa sufere? Adica.. ma rog, or mai fi si masochisti.

Cum pot eu sa-mi impun sa nu mai sufar? Cum pot eu sa-mi impun sa-l iubesc pe Mircea Badea, cand Mircea Badea ma irita la culme? Cum pot eu sa fac asta?

Efectul placebo se numeste asa pentru ca dureaza foarte putin. Adicatelea, imi induc starea [care stare si cum mi-o induc???] aia care o zici tu, sau imi distrag atentia de la suferinta [cat???] 2-3-4-5-6-7-8 zile si apoi ma afund mai rau in propria-mi depresie.

Crezi ca daca se putea face asta, nu eram acum toti fericiti si grasi? Sau, ma repet, ai impresia ca toti suntem masochisti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci sufera dupa Vasile si gata. Nu e voluntar, dar se poate educa intr-o oarecare masura prin vointa, da' daca iti spune cineva zici nu dom'le ca nu vreau, mie imi place asa sa ma chinui.

 

sentimentele se educa?????

ma indragostesc de cine vreau si ma dezdragostesc cand vreau?

wow! :pardon:

 

Vasile!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:pardon:

Pai nu am ce sa-ti demonstrez, asta este firea umana. Nu poti iubi pe cine vrei, suferi fara sa vrei. Ai impresia ca vrea cineva sa sufere? Adica.. ma rog, or mai fi si masochisti.

Cum pot eu sa-mi impun sa nu mai sufar? Cum pot eu sa-mi impun sa-l iubesc pe Mircea Badea, cand Mircea Badea ma irita la culme? Cum pot eu sa fac asta?

Efectul placebo se numeste asa pentru ca dureaza foarte putin. Adicatelea, imi induc starea [care stare si cum mi-o induc???] aia care o zici tu, sau imi distrag atentia de la suferinta [cat???] 2-3-4-5-6-7-8 zile si apoi ma afund mai rau in propria-mi depresie.

Crezi ca daca se putea face asta, nu eram acum toti fericiti si grasi? Sau, ma repet, ai impresia ca toti suntem masochisti?

In sfarsit, o postare cu capul pe umeri. :doh:

 

sentimentele se educa?????

ma indragostesc de cine vreau si ma dezdragostesc cand vreau?

wow! :think:

 

Vasile!!!!!!!

Hmmm... Ok... STOP ! Inapoi on-topic ! Chiar nu ma intereseaza ce puteti sau nu puteti sa va educati, sa va indragostiti, sa va mintiti singuri si sa plangeti de ciuda dup-aia. Astept pareri pe marginea la ce am scris initial.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sentimentele se educa?????

ma indragostesc de cine vreau si ma dezdragostesc cand vreau?

wow! :pardon:

 

 

De fapt, poti sa te indragostesti de oricine fata de care simti cat de cat atrasa. Sau poate nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e nimic rau in a alege, dar, cand se pune pata pe unul, in primul rand ceilalti dispar

adica ti-ar conveni ca, daca iti faci o prietena, ea sa se mai uite si dupa altii???? Uau!! That's new!! :flowers:

Si eu o vreau pe EA, dar sunt miop, o vad mai greu - d-aia ma uit la 4-5 si candva poate imi dau seama care e EA, nu imi aleg din start EA e cutare, restul nu mai exista deci so pe ea - trebuie sa ma iubeasca.

:friends: Adica umbli cu curu'n 4-5 luntrii, cum s-ar spune, le testezi pe toate si dupa care alegi??? Asa ar trebui sa facem si noi, sa inteleg? Si pe urma, de curve picam tot noi :flowers:

Ceea ce trebuie sa intelegi tu si sunt nevoita sa-ti repet, este ca suntem diferiti. Intelege odata. Nu mai compara modul de a actiona al barbatilor cu cel al femeilor, ca o sa-ti dea intotdeauna cu virgula. Ori le accepti asa cum sunt, ori te faci pustnic, ori gay. Imi pare rau, dar ajung la aceeasi concluzie cu Arcangelo si heidy.

Si inca ceva. Ceea ce spui tu, ca nu tre sa plangi in pumni dupa unul, ca trebuie sa incetezi sa mai suferi, eu am exersat si imi iese. Dar stii unde duce asta? Ajungi sa nu mai fii in stare sa iubesti. Alone 4 ever, cam acolo se ajunge.

Asa ca, lasa-ne pe noi, asa, defecte, lasa sa suferim, daca asa vrem, lasa sa visam la cai verzi pe pereti.. Iti convine, bine, nu.. :flowers: Inventeaza tu femeia perfecta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si inca ceva. Ceea ce spui tu, ca nu tre sa plangi in pumni dupa unul, ca trebuie sa incetezi sa mai suferi, eu am exersat si imi iese. Dar stii unde duce asta? Ajungi sa nu mai fii in stare sa iubesti. Alone 4 ever, cam acolo se ajunge.

 

 

Sii... ce vezi tu rau in asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sii... ce vezi tu rau in asa ceva?

mai... pentru un timp, nu e rau. E chiar misto. Depinde de fiecare. Eu n-am rezistat mult timp asa, mi-am dorit sa pot sa iubesc iar. Si cand, la un caz.. n-a mers. Pur si simplu eu nu ma simt intreaga, daca nu iubesc, nu stiu cum sa zic, parca n-am nici un rost pe lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai... pentru un timp, nu e rau. E chiar misto. Depinde de fiecare. Eu n-am rezistat mult timp asa, mi-am dorit sa pot sa iubesc iar. Si cand, la un caz.. n-a mers. Pur si simplu eu nu ma simt intreaga, daca nu iubesc, nu stiu cum sa zic, parca n-am nici un rost pe lume.

 

Ba are rost. Are rost in schimb sa-i ajuti pe cei dragi si sa nu ceri nimic in schimb. Eu n-am putut sa ajut pana acum, sau poate ca nu m-a interesat... insa pragul de sus se pare ca a fost prea jos (si bine ca a fost asa).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×