Sari la conținut
Forum Roportal
Cristinick

Scrisul colorat

Scrisul colorat  

30 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu folosirea scrisului colorat?

    • Da
      15
    • Nu
      15


Postări Recomandate

Preferinta pentru o culoare ( in scris, vestimentatie, etc) imi da indicii suplimentare despre felul de a fi, calitatile sau defectele unei persoane. Si cum imi place la nebunie sa descifrez diversele caractere din spatele pseudonimelor si avatarelor - am votat "Da"! :pardon:

spiritual camaradu' :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce scrie-n punctul 6 din regulament: "Nu folositi texte cu fonturi colorate excesiv sau cu dimensiuni mari. Dimensiunile excesive vor fi reduse fara aviz si fara explicatii." Acum depinde de fiecare cum vrea să interpreteze cuv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de Rami.

Probabil ca tu scrii asa pentru faptul ca ai jurat credinta visiniului, insa e destul de agasant, mai ales daca mai dai si vreun reply trunchiat.

 

Daca nu se poate face decat cu biciul, sa se interzica si colorarea textelor si chiar si la utilizari de marimi de 44 pentru fonturi.

CHIAR DACA se folosesc pentru a -vezi Doamne- sublinia anumite idei.

Daca vrei si trebuie sa subliniezi ceva intr-o fraza, fa-o DOAR cu CAPS.

 

Cine vrea sa iasa in evidenta, sa o faca pentru ce scrie.

Si in plus, dupa ce ca scriem prostii, sa le mai si coloram?

Cam cum ar arata forumul daca ne-am apuca sa scriem toti in macar cate o culoare?

 

Deci nu trebuie sa se voteze nimic, trebuie sa se aplice fara preaviz. Si da, scrie deja in regulament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu se poate face decat cu biciul, sa se interzica si colorarea textelor si chiar si la utilizari de marimi de 44 pentru fonturi.

CHIAR DACA se folosesc pentru a -vezi Doamne- sublinia anumite idei.

Daca vrei si trebuie sa subliniezi ceva intr-o fraza, fa-o DOAR cu CAPS.

 

Cine vrea sa iasa in evidenta, sa o faca pentru ce scrie.

 

Şi eu mă fac vinovată de scrierea cu dimensiuni mari atunci c

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Votul meu cred ca se intelege de la sine.

Mentiune: cand nu ai probleme, iti creezi. :pardon: Aici cred ca era o problema de supravietuire a forumului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:pardon: de fiecare data cand citesc forumul asta, gasesc mereu plangeri ...ba ca se scrie prea colorat,ba ca prea mare , ba ca ...si ba ca...O sa ajungeti sa va limitati ca nu o sa mai gasiti ce reguli sa mai bagati. LIMITA DE STOC! nah, ca am scris mare...iau ban? :think:

deci,am votat DA! atata timp cat nu e prea strident sau prea iesita in comun - exemplu Rami e acceptabil ca foloseste o culoare si un font ce poate fi citit fara probleme ca nu deranjeaza - e ok

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci nu trebuie sa se voteze nimic, trebuie sa se aplice fara preaviz. Si da, scrie deja in regulament.

Se considera ca nu exista nicio mentiune in regulament... De asta am fost indemnata sa deschid topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Votul meu cred ca se intelege de la sine.

Mentiune: cand nu ai probleme, iti creezi. :pardon: Aici cred ca era o problema de supravietuire a forumului.

eu cred ca te-ai gandit sa urmaresti mai usor mesajele tale in suita topicului. de aici pana la a spune ca ,,scriem prostii... "

Editat de corto

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca se va accepta aceasta modificare la regulament, s-ar putea ca urmatoarea sa fie legata de imaginile de la avatar ( cele prea colorate, prea violente, prea politice, prea sexy, prea.......in functie de frustrarile celor care decid, cse si cum....cine stie! asta nu va aminteste nimic? :pardon: :hi:

 

DA NU VRETI SA PURTAM SI UNIFORMA, CAND NE ASEZAM SA SCRIEM, DRAGI TOVARASI? asa, ca sa nu ne mai deosebim cu nimic unii de altii! :think: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca se va accepta aceasta modificare la regulament, s-ar putea ca urmatoarea sa fie legata de imaginile de la avatar ( cele prea colorate, prea violente, prea politice, prea sexy, prea.......in functie de frustrarile celor care decid, cse si cum....cine stie! asta nu va aminteste nimic? :pardon: :cry:

 

DA NU VRETI SA PURTAM SI UNIFORMA, CAND NE ASEZAM SA SCRIEM, DRAGI TOVARASI? asa, ca sa nu ne mai deosebim cu nimic unii de altii! :think: :hi:

nu, koffemaker, nu a zis nimeni asa... :doh:

excelsior! culori, culori, culori ... da ! rosu, orange, maro, verde, albastru, toate inchise !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×