Sari la conținut
Forum Roportal
cristinaiofcea

Angajam contabil!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Centriq Management Consulting angajeaza contabil - ref - ACC0091.

CANDIDATUL IDEAL:

- Tenacitate, spirit de echipa

- Bune aptitudini de comunicare, corectitudine, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;

- Dorinta de a invata si de a intelege noutatile aparute in legislatia specifica

- Absolvent studii superioare de profil;

- Experienta relevanta pe o pozitie similara; 1-2 ani in cadrul departamentului financiar - contabil sau in cadrul unei firme de profil

- Cunostinte solide de contabilitate si legislatie in domeniu;

- Cunostinte AVANSATE de operare MS Excel, Word, Outlook;

- Prezinta un avantaj cunoasterea limbii engleza

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

- Inregistrarea corecta a tuturor operatiunilor financiar-contabile ale unei sau mai multor firme-client;

- Intocmirea balantelor, bilanturilor,contului de profit si pierdere , notelor explicative , cash-flow-uri (RON si in valuta)

- Analiza situatiilor financiare ale clientilor, consultanta financiar-fiscala

- Colaborarea cu departamentul legislativ al firmei

- Colaborarea sau participarea in cadrul echipei de audit

BENEFICII

- Mediu de lucru placut si profesionist

- Colectiv tanar;

- Cursuri specializate platite de firma

- Bonuri de masa

- Prime specifice sarbatorilor

- Salariul competitiv

DESCRIEREA COMPANIEI SAU A JOBULUI: Centriq Management Consulting

Pentru a aplica la acest job trimite-ti cv-urile la hr@centriq.ro.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum