Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

La masa...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stie careva unde as putea gasi niste videos sa invat si io sa ornez asa minunat, precum voi ,gospodinelor?

 

da.. cel mai bun video = ti-l faci singura din ce vezi pe rafturile din magazinele alimentare sau pe cele din frigiderul tau :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine stie mai exact cum se face gulasul unguresc?

dau gres la consistenta sosului... :focus:

 

Uite aici niste retete,dar numai cu conditia sa ne pui poze. :P

 

 

http://www.eculinar.ro/reteta/?4392

 

http://www.retete-online.ro/Gulas-unguresc-R458.html

 

http://www.retete-mancare.ro/retete-culina...nguresc-e0.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine stie mai exact cum se face gulasul unguresc?

dau gres la consistenta sosului... :blink:

Nu stiu daca asta este reteta pe care o vrei, dar eu asa fac gulasul si este foarte bun:

500gr carne de vitel

1 ceapa mare

2-3 rosii (dar acum iarna mai bine o conserva de rosii decojite)

1 ardei gras

1 ardei iute

3-4 cartofi

2-3 catei de usturoi

se caleste le foc mic carnea taiata cubulete, cand s-a rumenit se adauga ceapa taiata marunt, apoi ardeiul gras si cel iute (dar ai grija sa nu pui prea mult si sa fie mancarea foarte iute), apoi se pun rosiile, se lasa la fiert si se pun 2 cesti de apa, cand carnea este aproape fiarta se pun cartofii taiati cubulete, daca este nevoie se mai pune o ceasca de apa sa fiarba si cartofii, la sfarsit se pune usturoiul. Este o mancare picanta foarte buna. Cand servesc eu pun si patrunjel si frunze de telina.

 

POFTA BUNA

PS. As vrea sa atasez si poze dar nu prea stiu cum sa fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca asta este reteta pe care o vrei, dar eu asa fac gulasul si este foarte bun:

500gr carne de vitel

1 ceapa mare

2-3 rosii (dar acum iarna mai bine o conserva de rosii decojite)

1 ardei gras

1 ardei iute

3-4 cartofi

2-3 catei de usturoi

se caleste le foc mic carnea taiata cubulete, cand s-a rumenit se adauga ceapa taiata marunt, apoi ardeiul gras si cel iute (dar ai grija sa nu pui p mult si sa fie mancarea foarte iute), apoi se pun rosiile, se lasa la fiert si se pun 2 cesti de apa, cand carnea este aproape fiarta se pun cartofii taiati cubulete, daca este nevoie se mai pune o ceasca de apa sa fiarba si cartofii, la sfarsit se pune usturoiul. Este o mancare picanta foarte buna. Cand servesc eu pun si patrunjel si frunze de telina.

 

POFTA BUNA

PS. As vrea sa atasez si poze dar nu prea stiu cum sa fac.

multumesc ptr reteta

pentru a atasa poze,uite cum faci:in casuta in care raspunzi mai jos ai

attachment editor in dreapta examinar apesi si iti apare cautare in calculatorul tau.daca poza care vrei sa fie atasata este descarcata in calc.,dai click pe ea ,te intorci la caseta de pe ropo si dai ataseaza ,cel de langa examinar.mergi apoi putin mai sus l administreaza atasamente si alegi casuta cu pozacare are un plus mic verde

succes.daca nu reusesti spune-mi si incerca in acelasi timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×