Sari la conținut
Forum Roportal
mora35

Cea mai buna piesa din genul asa zis manele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Marii compozitori ai lumii au avut cam tot atata scoala cata au si manelistii nostri.Insa doar faptul ca pare cool sa ii asculti iti confera automat statutul de rafinat???

Orice sunet din universul asta este ascultat de cei ce aud.Am intrebat-o pe lupoaica cu scancet de coiot daca in wc cand isi face nevoile se aude wagner sau liszt.Sunt sunete si acelea si fiecare le asculta vrand nevrand.Acu din punct de vedere al celor ce nu asculta ,felicitari lor!Sunt oameni culti.Asa cum zicea si kontroversy(caruia ii multumesc pentru verticalitate si fair play desi nu le va placea moderatorilor) nu toti cei ce nu asculta sunt deodata mai destepti.Numai asa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Marii compozitori ai lumii au avut cam tot atata scoala cata au si manelistii nostri.

Pe ce te bazezi?

Spui prostii.

Orice sunet din universul asta este ascultat de cei ce aud.Am intrebat-o pe lupoaica cu scancet de coiot daca in wc cand isi face nevoile se aude wagner sau liszt.Sunt sunete si acelea si fiecare le asculta vrand nevrand.Acu din punct de vedere al celor ce nu asculta ,felicitari lor!Sunt oameni culti.

Bla bla bla.

Nu trebuie sa dai explicatii despre muzica pe care o asculti.

 

Problema mea e cu cei care se simt obligati sa atace manelele pentru ca sunt ei de o moralitate indubitabila si mai mult, melomani care bat cu pixul in masa rumbe si cha-cha-cha-uri, ca Adrian Ordean.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ludvig van Beethoven a compus inainte sa scrie sau sa citeasca.Asa ca nivelul lor cultural e asemanator la momentul prescolar al celui mai sus amintit:)

Contrazici doar pentru ca esti kontroversy?

Editat de mora35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu confunzi genialitatea cu cultura.

Asa ca nivelul lor cultural e asemanator la momentul prescolar al celui mai sus amintit:)

Atunci e grav.

Pentru Salam & Co.

Contrazici doar pentru ca esti kontroversy?

K0ntr0VerSy, nu K0ntraZiSy.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit odata din intamplare o melodie care sincer mi-a placut. Versurile bine compuse si cu insemnatate.Cam depresanta rau melodia dar in fine multi se pot regasi in ea (despre parinti si chestii)

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am auzit odata din intamplare o melodie care sincer mi-a placut. Versurile bine compuse si cu insemnatate.Cam depresanta rau melodia dar in fine multi se pot regasi in ea (despre parinti si chestii)

 

N-are rost sa fiu ipocrit si n-am decat sa spun ca eu m-am regasit in aceasta melodie, in ciuda faptului ca este o manea, dupa cum tind multi sa spuna. Singurul lucru care nu ma caracterizeaza e credinta in acel Dumnezeu al vostru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Marii compozitori ai lumii au avut cam tot atata scoala cata au si manelistii nostri.Insa doar faptul ca pare cool sa ii asculti iti confera automat statutul de rafinat??

1. Paganini practica 10 ore pe zi, iar farfuria cu macaroane era condiţionată de norma asta. Găsim un alt interpret care a făcut asta? Ştii de unde să alegi.

2. Acum că am rezolvat cu pregătirea, să trecem la target, ţintă, zi-i cum vrei : băieţii ăia făceau muzică pentru curţile regale, şi abia apoi,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Paganini practica 10 ore pe zi, iar farfuria cu macaroane era condiţionată de norma asta. Găsim un alt interpret care a făcut asta? Ştii de unde să alegi.

2. Acum că am rezolvat cu pregătirea, să trecem la target, ţintă, zi-i cum vrei : băieţii ăia făceau muzică pentru curţile regale, şi abia apoi,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"of viata mea, ce m-as impusca" e cea mai noua manea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×