Sari la conținut
Forum Roportal
mora35

Cea mai buna piesa din genul asa zis manele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca asa ca alte genuri muzicale si manelele au admiratori si fani.Nu va sfiiti sa spuneti care sunt acelea.Spor la postat si nu va simtiti complexati !!!

:beee:) no comment...n-am o manea sa imi placa...dar am sa imi DISplaca ..cea mai oripilanta : ceva cu ''locu 1 numai 1''':doh:)) o auzeam peste tot..era sa fac un atac cerebral=))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am ascultat si mai ascult manele, nu cantate/facute de orisicine, si nu mi-e rusine sa recunosc.

Mi-au mangaiat sufletul cat am fost prin tari straine, m-au facut sa plang(fiind sub influenta bauturilor alcoolice, dorul de acasa, singuratatea.... :tease: )

Cele care m-au "atins" mai mult au fost "Inima mea" cantata de Nicolae Guta si "Da-mi ochii tai sa plang" de Copilul de Aur

Si acum mai ascult cate ceva din cand in cand,la fel, in zilele mele triste.

Deviez putin de la topic, si va fi multa lume care imi va da in cap, dar poate ca cei care fac manele nu cunosc regulile gramaticii romane, nu sunt cultivati sau intelectualizati, insa stiu sa atinga sufletele celor care isi deschid urechea sa le asculte. Poate ca ma repet, nu sunt multi care stiu sa cante manelele, dar sunt cativa care chiar se pricep.

Scuze pentru indrazneala, astept :P :crazy: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Manele manele manele

Calcalea-r dracu' de maneleeeeeeee

Oi oi oi si Oi oi oi....

Sa-mi bag...picioru' in rima pe care nu o am.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cea mai buna manea...cum sa zici asa ceva? adica ii o contradictie manea buna...hai ca este o piesa cu influente de anea care ii acceptabila Rodica Olaru-Chef la noapte am sa fac...da ii mai mult populara...si ii departe de statulul de piesa buna...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fernando Fermecatorul - M-am casatorit :) :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O "manea" in ebraica. Da' nu cred ca-i manea. Ca are versuri ce fac referire la frumosul nostru Israel, nu la bani dusmani ...

Editat de ...Eden

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mica si au aparut manelele, era o melodie care imi placea si imi amintesc si acum ceva din ea: vina, vino, vino la mine, vino iubito, ca tin la tine...ceva de genul :yawn: dar acum daca as asculta-o, as rade bine :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×