Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stie cineva vreo solutie..o crema..ceva.. care sa faca alunitele proaspat aparute sa dea inapoi (sa dispara) ?? am stat cam mult la soare si m-am trezit cu 3 alunite noi pe fata..2 din ele sunt pe nas :flowers: sunt micute de 1 milimetru diametru dar se vad aiura..help meee :yahoo: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o sa ma duc. evident. dar vroiam sa stiu la ce sa ma astept...adica daca exista o posibilitate sa scap cumva de ele...mai ieftin (laser sau ceva de genul nu imi permit)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

peeling chimic

Nu am prea auzit sa dispara petele (nu sunt alunite) solare (sau de sarcina, sau, sau) cu creme.

 

Totusi exista la Roche si la Vichy niste creme care atenueaza, intreaba la farmacie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi apar alunite de la soare...bine...doar daca ma expun exagerat la soare.....insa dupa un timp imi dispar....nu as putea sa imi explic fenomenul dar...mie asa mi se intampla!Si tratamente nu folosesc entru asa ceva..si nici macar la dermatolog nu am fost!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie alunite imi par..ar fi bine sa dispara de la sine dar nu cred

si da, am stat exagerat si la ore nepotrivite, doar in prima zi m-am dat cu crema de protectie pe fata

o sa ma duc saptamana viitoare la dermatolog, din cate am inteles trebuie sa iau trimitere de la medicul de familie intai nu .. ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai nu stiu..mie asa imi dispar...!

Pai nu stiu daca cu trimitere poti sa mergi la dermatolog particular....ca ma gandesc ca la un gabinet particular vrei sa mergi,nu?....anyway acolo esti tratat cu mai mult interes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, si dau 1 milion si ceva pe consultatie sa-mi spuna (poate) "n-ai ce sa le faci, lasa-le asa"

astazi am mai observat inca una, deci am 4 alunite noi pe fata, super tare..

Editat de marwan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ce zici....si eu am fost la dermatolog...pentru punctele negre odata..si ca'mi aparuse o pata pe picior..i'am platit doar 50de lei consultatzia dar...surpriza a fost ca pe 3 medicamente am dat 200 de lei...si nici nu mi'au folosit!si era particular....!deci aici mergi pe incredere..intereseaza'te la cunostinte care ar fii un dermatolog bun..iar alunitzele din cate stiu eu prin tratament medicamentos nu trec ...decat cu laser....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am un fel de alunita pe nas,nu stiu exact cum s-o numesc...nu e moale ca alte alunite...Era putin iesita in afara,dar in ultima vreme parca a inceput sa proemine...si acum 2 zile m-am demachiat mai puternic si am zgariat-o intr-un colt si-acum e destul de proeminenta si rugoasa.N-a curs sange,nu ma doare,nu ma deranjeaza.E indicat sa o scot? Care sunt metodele cele mai indicate si mai putin dureroase?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×